December 2010

Wind dancers se představují

19. december 2010 at 18:15 | Naervon |  Model Horse Info
Wind dancer jsou maličcí, okřídlení koně, vytvoření dle několika knih. Mně osobně se moc líbí, však posuďte sami:

Kona je vůdkyní Wind Dancers.Vedle Kony je Sumatra pro mě asi nejhezčí WD... I když by byla ještě nádhernější bez křídel a mašle.

:)

Hodnocení několika TBH

19. december 2010 at 17:56 | Naervon |  Model Horse Info
Vždycky jsem chtěla mít vlastní stáj. A kdybych mohla, zaplnila bych ji živými dvojníky BH traditional.
Tak začínáme s hodnocením:

Set v arabském styl: Kůň a jezdec.
Tento set omezený bohužel pouze na 1500 kusů je nádherný. Oceňuji práci na postroji, nicméně by mohl sedět trochu víc na míru. Postoj koně, barva i celkový dojem jsou skvělé. Vyjádřeno body: 9/10. Místo na ranči? Zaručené :)

Diamantové výročí, 60 let od založení firmy Breyer.
Zase omezený, tentokrát na 2010 kousků. Stříbrná malba s třpytivým nánosem diamantového prachu... Co dodat? Tenhle mold se mi navíc vždy líbil. Po ceně však radši ani nebudu pátrat... Škoda. Tenhle koník si plně zaslouží 10/10 bodů a mít ho, stavím mu ne obyčejnou, ale minimálně mramorovou stáj ;)

Bluegrass Bandit, šedivá kobylka... moc pěkná, ale přiznám se, ač nemám, co bych vytkla, osobně mě neuchvátila tolik jako jiní koně. Možná je to postojem, možná až narůžovělým odstínem grošování, ale pro mě si kobylka zaslouží 6/10.

Cefnoakpark Bouncer, nádherný velšký pony typu C, si získal moje srdce už na první pohled. Krásná barva, úžasná póza, roztomilé bílé ponožky... Jsem zamilovaná :D Možná je to ode mně nefér ke krásnějším koním, ale Bouncer má u mně 10/10 a prostornou stáj na vysněném ranči už podestlanou :)

O'Leary Irish Diamond, mezi záplavou hnědých a tmavých BHT zářící jako pravý diamant, stejně jako jako jeho živá předloha. Nemám co kritizovat... O'Leary Irish Diamond si zaslouží pouhé obdivné zírání, a 10/10 bodů, samozřejmě.

Delia, krásný plavý hnědák s poněkud znuděným výrazem. Pro mě za 7/10.

Cloud Nine.
Přiznávám, mám problémy s pinty a apaloosami, pro mě ta zbarvení nejsou přirozená a moc je nemusím, dle mého názoru tomuto moldu slušel lépe kabátek Kelteca. Ale ta póza je přímo epická, a moc se mi líbí malba na hubě koně, hlava vypadá velmi přirozeně. Tak 5/10 a nezlobte se, příznivci devátých obláčků ;)

Na závěr takovou malou perličku, jednorožec od Breyera.
Líbí se vám? Ráda si pročtu vaše názory :)