June 2011

Výsledky 1. kola NP + zadání

30. june 2011 at 11:59
Tak, konečně jsem se dokopala k tomu, sečíst hlasy, a sepsat to do článku. Takže tady je seznam koní s hlasy, které dostali, seřazený dle nejlépe hodnocených až po nejníže hodnocené. Všichni označení tučně červenou barvou postupují do dalšího kola!

1.) Číslo 7., Campari patřící Sii (15 hlasů celkově)
2.) Číslo 1., Lisa patřící Petře (8 hlasů celkově)
3.) Číslo 5., Wendy patřící Křečkovi (8 hlasů celkově)
4.) Číslo 8., Achilles patřící Naervon (8 hlasů celkově)
5.) Číslo 11., Amelie patřící Naervon (5 hlasů celkově)
6.) Číslo 3., Sauth patřící Rosy (4 hlasy celkově)
7.) Číslo 4. Hašlerka patřící Křečkovi (3 hlasy celkově)
8.) Číslo 6. Fidor patřící Křečkovi (2 hlasy celkově)
9.) Číslo 10. Amadeus patřící Naervon (2 hlasy celkově)
10.) Číslo 2. Rond Noire patřící Koníkovi (1 hlasy celkově)
11.) Číslo 9. Annabelle patřící Naervon (0 hlasů celkově)
12.) Číslo 12. Prince Valanar patřící Naervon (0 hlasů celkově)

Postoupivším blahopřeji a rovnou přejdu k zadání na druhé kolo. A tím je:

"Kůň při práci. Cílem je vyfotit koně při práci. Je na vás, zda bude vykonávat obyčejné western/anglické ježdění, drezuru, dostihy, tahání dříví v lese, či hipoterapii."

Fotky do druhého kola soutěže mi posílejte na e-mail LadyNosferatu@seznam.cz přesně do Pondělí 4. 7. do 18:00. K fotkám ideálně připište, jakou práci má kůň představovat.

Díky a mějte krásný den :)

Nej palomino - malý odklad

29. june 2011 at 12:04
Zdravím :) Jen takové malé upozornění, stále ještě můžete hlasovat pro Nej palomina v prvním kole, a to přesně do 14:00. Jakékoli hlasy za tímto časem už nebudou platné. Uveřejnění výsledků však odkládám na večer, neboť dneska odpoledne nebudu u netu, omlouvám se.

Mějte krásný prázdninový/blízce předprázdninový den ;)

Poměr velikostí

27. june 2011 at 18:03 | Naervon |  Model Horse Info
Zdravím, omlouvám se, že posledních pár dní moc nepřispívám, ale nechci zaplácat soutěž desítkami další příspěvků. Teď však udělám výjimku.

Našla jsem skvělý obrázek pro porovnání velikostí. Na něm jsou vedle sebe Peter Stone koně. Vzadu klasičtí velcí Stoni, v přední řadě jeden Stone Pebble a dva Stone Chips.

Palomino

26. june 2011 at 15:28
Je vidět, jak úžasně dobře čtete... když jsem ohlašovala, kdo se může přihlásit, psala jsem že kromě čistých palomin se mohou přihlásit i pintalomina a světlí lnění hnědáci.

Za druhé, proč tam mám své koně: Je to soutěž, kde nehodnotím já, ale všichni komentující, tak nechápu, proč ne. Kdybych měla hodnotit já, tak si tam své koně dát nedovolím, protože bych věděla, že nebudu hodnotit nestranně. A vzhledem k tomu, že se přihlásilo docela málo lidí, jsem jen vyplňovala řady, aby minimálně první kolo bylo zajímavé.

Děkuji všem, kteří správně pochopili zadání i způsob hlasování, a přeji hezký den.

Nej Palomino 2011: 1. kolo

26. june 2011 at 14:08
Tak, a máme tu první kolo. Všichni soutěžící budou zařazeni do tohoto článku a vy o nich můžete do středy 29. 6. přesně do 14:00 hlasovat.

-> Každý má 2 hlasy, nesmí se dát oba jednomu koni a musí být použity oba dva.

-> Hlasovat pro vlastní koně je zakázáno.

Posuzujte model i kvalitu fotografie, a já vám musím poprosit, aby jste nehlasovali z pouhého kamarádství, ale popravdě, kteří soutěžící se vám líbí nejvíce. Samozřejmě, můžete obíhat po blozích a zvát blogery, aby si zahlasovali, ale pokud máte nějakou čest, tak nepište spamy ve smyslu: "pls, hlásni pro mě tady v té soutěži". Hlasovat může kdokoli, kdo sem přijde, pro každého platí stejná pravidla. A teď už k soutěžícím:

1.) Majitelka Petra, Ranch Solemio
Jméno koně: Lisa
Plemeno koně: Quarter horse
Pohlaví koně: Klisna
Značka koně: Breyer

2.) Majitelka Koník, Ranch Sweet Succes
Jméno koně: Rond Noire
Plemeno koně: Andaluský kůň
Pohlaví koně: hřebec
Značka koně: Breyer - Stablemates

3.) Majitelka Rosy, Ranch Black Horse
Jméno koně: Sauth
Plemeno koně: pintopalomino
Pohlaví koně: Hřebec
Značka koně: Breyer


4.) Majitelka Křeček, Stáj Viktorie
Jméno koně: Hašlerka
Plemeno koně: falabela
Pohlaví koně: klisna
Značka koně: Schleich

5.) Majitelka Křeček, Stáj Viktorie
Jméno koně: Wendy
Plemeno koně: hafling
Pohlaví koně: klisna
Značka koně: Schleich

6.) Majitelka Křeček, Stáj Viktorie
Jméno koně: Fidor
Plemeno koně: shetland
Pohlaví koně: hřebec
Značka koně: Schleich

7.) Majitelka Sii, La Starshine Ranch
Jméno koně: Campari
Plemeno koně: Andalusian
Pohlaví koně: Hřebec
Značka koně: BH Stablemate

8.) Majitelka Naervon, Ranch Silverhooves
Jméno koně: Achilles
Plemeno koně: Hannoverian
Pohlaví koně: Valach
Značka koně: Breyer Stablemate

9.) Majitelka Naervon, Ranch Silverhooves
Jméno koně: Annabelle
Plemeno koně: Paint horse
Pohlaví koně: Klisna
Značka koně: Breyer Stablemate

10.) Majitelka Naervon, Ranch Silverhooves
Jméno koně: Amadeus
Plemeno koně: Lusitano
Pohlaví koně: Hřebec
Značka koně: Breyer Stablemate

11.) Majitelka Naervon, Ranch Silverhooves
Jméno koně: Amelie
Plemeno koně: Quarter Horse
Pohlaví koně: Klisna
Značka koně: Breyer Stablemate

12.) Majitelka Naervon, Ranch Silverhooves
Jméno koně: Prince Valanar
Plemeno koně: Tennessee Walking Horse
Pohlaví koně: Hřebec
Značka koně: Breyer Stablemate

Tak, a to jsou všichni zúčastnění. A můžete začít hodnotit ;)

Tož ale už!!!

26. june 2011 at 13:42
To si děláte srandu, že ano, vážení? Měli jste dva týdny času na to, něco nafotit a poslat, a vy nestíháte? Fotky mi poslalo asi čtyři, pět lidí, po tom, co asi deset napsalo, že se určitě zúčastní :/

Takže po palominu a po slíbeném GrandPrix na vás se soutěžemi kašlu, vážně ano. Nahánět soutěžící vážně nemám náladu, máte na to spoustu času, ale samozřejmě se všechno dělá na poslední chvíli, a když ta poslední chvíle z nějakého důvodu najednou není, tak se začne prosit o odklad...

Zklamali jste mě, věřila jsem, že kdo řekne, že se zúčastní, dodrží taky slovo.

Nej Palomino roku

26. june 2011 at 11:43
Takové malé upozornění, máte ještě něco málo času se přihlásit a poslat soutěžní fotku do Nej Palomina roku. Ve 14:00 je deadline, ve 14:00 už uveřejňuji soutěžící.

Výstava Brno

23. june 2011 at 18:13 | Naervon
Tak před chvílí jsem přišla z centra. Od dneška až do neděle probíhají na brněnském výstavišti soutěže, výstavy, předváděčky a reklamní akce všemožných zvířat.

Dneska jsme tam dorazili po jedné, prošli jsme halu, ve které byla prasata, ovce, kozy a osli. Pohladila jsem si jednoho asi půlročního oslíka, a pak prchla z cesty týpkovi, který vedl do kolečka porotců plemenného kozla... Týpek ho obsedl a držel za obojek, protože kozel ven nechtěl a couval, a jak tak překotně zouval, nabral chlapa pořádně jedním rohem přímo do rozkroku. Týpek zařval (nedivím se mu, to muselo bolet jako prase :D) a nadával, kozla nakonec před porotu dotáhl :) Překvapilo mě, kolik tam bylo mláďat, selátka, kůzlátka, a hlavně spousta jehňátek. Nad svýma oblíbenýma černohlavýma ovečkama jsem mohla strávit věčnost :D

Pak jsme se přesunuli do pavilonu ke skotu. Ty brďo, někteří plemenní býci by mohli zlikvidovat osobní auto, takové korby... hlavně sranda, když se jim jeden takový naštval a málem udělal pouze hrudí díru v bytelném dřevěném hrazení, oddělujícím diváky od předváděcího kolečka. To jste neviděli, jak bylo hned kolem hrazení prázdno :D

No a nakonec jsme šli ke koním, kteří jako jediní nebyli v nějaké budově, ale na prostranství. Pohladila jsem si mnoho koní, hlavně tam byla jeden strašně mazlivý appaloosa valášek s modrýma očkama, který se vážně drbat nechat a po jednom pohlazení neuhýbal :) Když jsme tam přišli, zrovna se tam předváděli quarteři, a vyhrála jedna strašně hezká palomino klisnička :) A potom nastoupili do kolečka dva fríští hřebci, to byla nádhera... hlavně když je hlavní porotčí nechával opakovaně naklusat. Jednomu se sice moc nechtělo a dost to šulil, ale ten druhý běžel přenádherně, se vztyčenou hlavou a vysokým chodem, a není divu, že vyhrál... Jako poslední (bohužel jsme přišli asi hodinu před koncem předvádění) šli poníčci. Plemenný hřebec fallabelly se jim tam splašil a začal se vzpínat a vyhazovat a řehtat, a bylo to strašně komické, jak takový plyšák, taková skoro hračka, řádí jak velký kůň :D Pak jsme procházeli boxy, kde byli umístěni soutěžící, já si pohladila a podrbala spoustu koní... jedno hříbátko haflingera, strašně roztomilé, mi okusovalo prsty :D a pohladila jsem si jednoho nádherného araba, pak fríského vítěze, a dokonce nádherného černého starokladrubského hřebce a hnědou starokladrubskou klisnu. Oni jsou obrovští! Nikdy jsem je předtím v reálu neviděla, ale kdybych k nim přistoupila a položila ruce na hřbet, dosáhla bych tam jen špičkami prstů, a to takový prcek zase nejsem... to samé s frísaný, prostě strašně velicí... a taky nádherní slezští norici, hlavně jeden hřebec barvy hořské čokolády, kterému ta nádherná světlá vlnitá hříva sahala skoro až po kolena...

Když jsme odcházeli, schytali jsme spršku, protože tam jedna slečna sprchovala koně hadicí, a ten ve chvíli, kdy jsme prošli kolem, zprudka švihl ocasem :D

Paráda, úžasné, super! A zítra jdeme znova, protože od zítřka tam je psí a kočičí mezinárodní výstava a taky výstava zakrslých králíčků a taky potkanů s průkazem původu :D :D samozřejmě budou další koně, jak je na programu, a tentokrát už si nenechám vymluvit foťák :))

Velký odklad

22. june 2011 at 14:06
Zdravím všechny... Odkládám Grand Prix o dva měsíce. Je mi jasné, že o prázdninách a před prázdninami pořád někdo někde lítá, a na blog nemá pomyšlení, a doufám, že to v září bude lepší. Taky jsem si uvědomila, že mnoho z vás dostane koně třeba za vysvědčení, nebo si je koupí o prázdninách z prachů za brigády, a je mi jasné, že by vás pak štvalo, že ty nové koně nebudou moct získat ocenění, které by jste pro ně chtěly.

Minimálně tak je to u mně, kdyby třeba NKR začalo později, přihlásila bych tam úplně jiné koně :))

KAŽDOPÁDNĚ soutěž o Nej Palomina roku je stále aktuální, a přihlášky do něj mi můžete stále posílat na LadyNosferatu@seznam.cz do této neděle. Díky, a mějte se! ;)

Grand Prix

22. june 2011 at 11:53
Tak, máme tu den odevzdání, a zaslalo mi jen pár věrných... Takže termín odkládám na zítra, přesně DO 15:00. To je deadline, za tím už nic nebudu přijímat.

Taktéž přihlašování soutěže palominů odkládám o den, DO NEDĚLE, 14:00.

Všechny účastníky Grand Prix bych poprosila, aby mi v předepsaném formátu poslali přihlášky ZNOVA, tentokrát bez výjimky VŠICHNI s už platnými soutěžními fotkami. Já nebudu probírat stohy přihlášek, kde je v první nějaký kůň, v dalším si to někdo rozmyslel, v třetím je soutěžní fotka, ale bez názvu koně... tohle už pár z vás udělalo. Ráda bych v tom, s vašim dovolením, měla aspoň nějaký pořádek. Děkuji, a přeji hezký den :)