July 2011

Velká trojka :)

30. july 2011 at 12:16 | Naervon
Tak jsem přesto tady, i když jsem měla být v Lednici... no, za prvé chčije venku jako kdyby za to někoho platili, za druhé mi ráno nebylo moc dobře, tak jsme to odložili... Takže jsem tady a když už, tak vám sem dám koníky, kteří přijedou. Když to tak vidím, na chvilku jsem si myslela, že začnu chov zaměřovat na chlaďásky a tažné koníky, ale po chvilce jsem to zamítla. Přece jen bych se nemohla obejít bez angličánků, arábků, andalusánků a dalších :))

Co se týče těch peněz, uvedla bych ráda na správnou míru, že tolik na rozhazování zase nemám :D to spíše přítel, sice studuje, ale má bokem překladatelskou práci, takže mi občas koupí pro radost koně :)

A teď už k našim budoucím nováčkům (fotky s krajinou v pozadí je přímo z e-baye, a přesně ti koníci na fotkách k nám přijedou :):

Jako první k nám přijede ETHEL, klisnička American Spotted Shire. Je na ní zvláštní, že je opravdu udělaná jako klisnička, takže nemá mezi nožkama to obvyklé vybavení XD pardon :D Byla vyrobená ve 100 kusech, půlka z toho matte a půlka glossy. Z roku 2007, prodávala se za 50 dolarů. Já ji získala za 35 a ta naše je matte. A tady už fotečky :))


Překvapení

30. july 2011 at 1:19 | Naervon
Well... jak to podat... překvapení pro vás, ale neuvěřitelné překvapení hlavně pro mě. Tak jsem tak seděla za stolem a probírala, co nového pěkného na e-bay, když ke mně přišel přítel. Zrovna jsem měla otevřené stránky na jednom krásném PS chips draftíkovi a tak jsem na přítele hned: podívej, ten je krásný, co? On na to, že jo... tak jsem nad ním slintala, a přítele zajímalo, jestli má ta aukce buy out. Neměla, bohužel, na druhou stranu po chvilce jsme zjistili, že prodávající posílá i do zahraničí, nejen v rámci USA jako většina e-bay prodejců. Tak mi přítel poradil, ať se ho zkusím zeptat, jestli by nechtěl určit ke koníkovi nějakou Buy Out cenu... Napsala jsem mu a on do půlhodinky odpověděl, že zrovna připisuje ke všem výrobkům, co prodával, Buy Out ceny, že to bylo hodně požadováno, a opravdu, do chvilky se objevila cena i u chtěného koníka. A přítel prý, tak že mi ho koupí, a kdyžtak ať se podívám, jestli nemá ještě něco, co by se mi líbilo... týpek prodával ještě dva další PS chips drafty, a přítel prý, že když už jeden, tak ať si vezmu všechny tři, poštovné je výhodnější a koníci stejně nebyli tak drazí... Hodně mě to překvapilo, a myslím, že mi chtěl spravit náladu za pár posledních dní, kdy jsem si prožívala něco nehezkého, o čem radši nebudu mluvit :(
Je to neuvěřitelné... tři dny po tom, co došli koně, se můžu těšit na další, protože se to ještě dnes večer zaplatilo a týpek řekl, že to hned zítra zabalí a vyexpeduje (teď nevím, jestli v USA funguje pošta i v sobotu, ale bylo by to fajn).

Pořád nevím, co říct... vyrazilo mi to dech. Fotky a malé info o draftících, co přijedou, přidám buď v sobotu večer, nebo během neděle... Cítím se vůči vám strašně provinile, mám tolik krásných koní a některé z vás nemají jediného nového celý měsíc... Promiňte :( Neberte to jako chlubení, prosím... :( mějte se krásně a hezkou sobotu vám všem... :-o

Omluva

29. july 2011 at 18:59 | Naervon
Zdravím, pěkný podvečer přeji :)

Jak hovoří nadpisek, chtěla bych se omluvit, ale zítra nebudu psát ani obíhat, jedu do té Lednice a podle toho, jak jednou vlaky, to bude celodenní výlet... Beru s sebou Rhetta, Sira Lancelota a možná Southern Crosse, Diogena nebo nového bílého lipicánka, to ještě nevím. Ráda bych pořídila pár fotek z Lednického parku, tak snad nebude pršet :( Rozhodně se těšte na fotečky :))

Tak se nezlobte, a všem, co sem chodí, nejpovedenější fotka Rhetta ze včerejška ;)

Rozbalování :))

27. july 2011 at 17:34 | Naervon
Tak, jak už řekl předchozí článek, koně jsou tu a jsou tu v rekordním čase. Přišli ráno, zrovna když jsem šla do práce, a jelikož jsem hořela nedočkavostí, musela jsem si je hned rozbalit :D přítel to natáčel, a je vidět, že to šlo bez jakékoliv přípravy :D I když zprvu vypadalo video jako že se nebude chtít uploadovat na youtube, nakonec se podařilo, takže enjoy a moc si mě nevšímejte, tvářím se tam po ránu zváleně a ospale :D


Pořád bych skákala do stropu, koníci jsou nádherní... i když je bohužel vidět, že nejsou noví, možná jsou získaní z e-baye, možná třeba odprodávala ze sbírky sama majitelka MPV, kdo ví... Sir Lancelot je na několika místech odřený, naštěstí to díky zbarvení není na první (druhý, třetí) pohled nijak patrné (mimochodem, vůbec jsem nevěděla, že se ta jeho šedá třpytí :))). Rhett má trochu poškrábaná a zespoda ulepená kopýtka. Ale oboje jsou detaily, neubírající koníkům na kráse :)) Strašně mě dorazily detaily, mají úplně realistická očka a jiné drobnůstky :) Co se týče Breyerů, maličko mě zklamali :( Bílý rozevlátý koník na moldu morgana je trochu zažloutlý a má na jedné straně jako by popálenou tlamičku, zažloutl i ten grošáček z english riding setu, a sedla i uzdy jsou vytahané a odstávají... Grr. Nejvíce mě ale naštvala jezdkyně ze Saddleclub setu, která má jednu nohu pokřivenou tak, že vypadá jako zlomená... Ten Breyer na ty sm sety rok od roku více sere, ty starší byly prostě propracovanější. Čím hezčí jsou koně, tím hnusnější je to ostatní, připadá mi.

Každopádně těšte se, než tady začalo lít, stihla jsem nafotit mrňavý fotopříběh o příjezdu a tady máte na závěr ještě fotečku ;)

KONĚ!!

27. july 2011 at 16:05 | Naervon
Koně dorazili a i když o tom vím už od rána, pořád mě to šokuje. Protože to znamená, že pokud to v pndělí odeslali, trvalo jen dva dny, než balíček přišel sem... O.O

Takže ještě dnes čekejte fotky a pokud se podaří zprovoznit, tak bude i video ;)))

26. července

26. july 2011 at 10:52 | Naervon
Přeji krásné úterní dopoledne :)

Včera pozdě večer jsem psala týpkům z MPV prosbu, nechť mě kontaktují, až odešlou balíček, a oni mi k mému překvapení odpověděli obratem, že balíček byl dnes odeslán. Takže paráda, netroufám si doufat, že by mohl dorazit do konce týdne, ale řekla bych, že příští týden tu bude na 100% :))
Nemůžu se dočkat... chtěli jsme s přítelem jet do Lednice, lednický areál je prý úžasný, a domluvili jsme se (já ho ukecala :D) že tam pojedeme až balíček dorazí, neboť bych si v tom nádherném parku chtěla vyfotit oba drahé stouníky :) Já se těším jako malá, fakt :D

Taky už se tak těšíte na ALS? Já strašně :D na žádné takové akci jsem nikdy nebyla, a trochu se bojím, že tam budu postávat jak zmatená zmoklá slepice, ale jsem šíleně zvědavá :) u TH se už objevily lístky, kurňa :) taky to mohlo počkat do 30., až budu brát výplatu :)

No, za tři hoďky mám odpolední... strašně se mi tam nechce, ale tak to každý den :D

No nic, mějte se hezky, nazdar :))

Nádherná Breyer CM

25. july 2011 at 16:13 | Naervon |  Model Horse Info
Tak, přicházím s další várkou vykutaných internetových klenotů. Užívejte ;)


Neuvěřitelný bílý arábek se vyloupl z moldu morgana, má úžasný čumáček! :)

Drastický custom dal vzniknout také této mini dvojici, mrňavé slavné Susecion s Le Firem, kteří byli zpodobněni původně jako traditionals. Nevím, že kterého moldu je vytvořená klisna, ale vypadá to půvabně :))

Naprosto úžasný, neuvěřitelný koník vznikl upravením starého moldu arabského hřebce. Nemůžu se vynadívat, ta hlavička jako by patřila tradíkovi :)

Mimořádně povedený andalusian :)

Mold teplokrevné klisny... nápad skvělý, ale provedení na mě docela hrubé... ale třeba se bude líbit :)

Dlooouho mi trvalo, než jsem si uvědomila, že je koník udělaný k moldu stojícího koně, jako je třeba Bella ze Saddleclub setu. Nabarvení podle mě nic moc, ale ten postoj je úžasný :)

A perlu nakonec...
Tenhle kůň je dokonalý... Není nic, co bych mohla vytknou, a když si představím, že je to stablík, nedokážu tomu věřit. Koník má předělanou hřívu, jinak mu v podstatě zůstal mold stojícího chladnokrevníka. Je úžasný

Co vy, kteří koně se líbí vám? :))

Pár zajímavých BH/PS fotek

24. july 2011 at 15:00 | Naervon |  Model Horse Info
Našla jsem pár zajímavých scének, repaintů apod., tak vám je tady dám, aby jste se mohli pokochat stejně jako já ;)

Neuvěřitelné CM, předělaná a přemalovaná Zenyatta... Nádhera :)

Kdopak by v tomto krasavci poznal Konga? Předělaný na brabanta, krásně přemalovaný do red roan zbarvení, tohle CM se povedlo :)

Nádherný skokánek
Krásný PS draftík, takové zpestření mezi breyery, s absolutně úžasným zápřahem :)

A další stouník :)) ten postroj se mi strašně líbí

No není úžasný? :) ty "pravé" žíně mu strašně sluší, vypadá hodně reálně :)

A na závěr úchvatný arabský postroj předváděný na půvobném ps arábkovi :)) To musela být piplačka... :-o

Snad se líbilo ;)


Není morgan jako morgan

22. july 2011 at 19:13 | Naervon |  Model Horse Info
Narazila jsem na jednu zajímavou fotku na webshots, kde měla jedna borka mimo jiných vlastních koní nafocené i své chipsíky. A taky černého morgana, kterého vlastním i já pod jménem Araj. Dlooouho jsem bádala nad tím, co mi na fotce jejího morgana připadá tak zvláštní, a posuďte sami. Pro srovnání ještě přihodím jednu Arajovu fotku, chycenou přibližně ve stejném úhlu:


Tak co, vidíte?
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
Pořád nic? :)
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
Nebudu to natahovat... Hlavní rozdíly jsou hlava a nohy. Araj má hlavu mnohem více zvednutou a krk táhne o trochu více dozadu, než první kůň. Přední nohy dává trochu strnule k sobě, narozdíl od prvního, které je má přirozeně postavené v klidné poloze, a i když to bohužel na fotce není vidět, narozdíl od prvního koně má Araj všechny spěnky bílé.Celkový dojem z prvního koně je "klidná, ušlechtilá krása", kdežto z Arajovy pózy sálá arogantní, neklidná pýcha. Docela bych chtěla vlastnit i prvního koně :)
Podle toho, co psala k fotce majitelka, usuzuji, že je to morgan z várky vyrobené těsně před tou, ze které pochází Araj, a já nestihnu žasnout, jak se koně, kteří mají být v podstatě stejní, od sebe můžou tak lišit :D Je to úplně jiný přístup než od Breyera a Schleicha, a strašně moc se mi líbí. PS tím ukazuje, že žádné zvíře prostě nemůže být identické s jiných, a já tomu fandím!
Thumbs up :))

Napínavý závod :D

22. july 2011 at 15:39 | Naervon
Tady máte velmi seriózní, velmi vážný slavný dostih sezóny ;)