August 2011

Noví koně

29. august 2011 at 18:00 | Naervon
Tak, přináším pár foteček draftíků :)

Něžná kráska Ethel. Strašně moc mě překvapila, nijak moc se mi předtím nelíbila, brala jsem ji hlavně proto, že byla na moldu klisny a jen tak do počtu, ale když jsem ji vybalila, zamilovala jsem se do ní a z těch tří se mi líbí asi nejvíce. Má úplně jinak posazenou hlavičku, vypadá to hodně příjemně po těch všech doleva stočených hlavách většiny PS chips drafterů. Má velmi krásné oči a čumáček, a je celkově úžasná :))


Rozbalování :D

29. august 2011 at 12:54 | Naervon
Tak, videjko z rozbalování :D enjoy ;)


Převratné novinky 29. srpna

29. august 2011 at 12:17 | Naervon
Zdravím, tak mě máte zpět :)) byla jsem tu již včera večer, ale komentovala jsem jen velice málo, za mé nepřítomnosti jste se pořádně rozepsali :D

Pobyt v Beskydech byl nic moc, samé hádky a problémy, asi jako vždycky, když ses sejde máma s babkou a mají potřebu si ventilovat svoje rozhořčení přese mne. Nestihla jsem absolutně nafotit všechny koně, u některých mám jen pár fotek (ještě nevím, jaké kvality), tak uvidíme... Hodně mě zamrzelo to, že jsem škrábla při focení Archimonda, a to pořádně - fotila jsem skrčená v šílené pozici na takovém ostrůvku před splavem, chtěla jsem, aby za sebou koníci měli padající vodu, a náhle Archi ztratil rovnováhu a padal dolů, kde rychle tekl proud. Kdyby tam zahučel, už bych ho asi nenašla, byla to docela hloubka... No tak jsem vyrazila a plácla po něm, a i když jsem ho chytila, přirazila jsem ho silně zadkem k drsnému povrhu šutru :/ takže má velkou bílou sedřeninu na zadku a malou odřeninku na ocasu, a popravdě nevím, co s tím - bojím se ho opravit, s tím, že by to mohlo vypadat ještě hůř... tak dopadají moje blbé nápady :/

Ale určitě se z toho vyklube pár užitečných fotek, doufám...

Další převratnou novinkou je to, že... DORAZILI KONĚ! Konečně jsou tady draftíci z USA :) ale strašně mě nasralo, že po těch eskapadách, šílené prodlevě a tak si ti parchanti STEJNĚ řekli o 300Kč cla!!! Kdyby rovnou proclili všechno a nehráli si na to, že pracují spolehlivě a nové zákony jsou tu pro lid, zaplatila bych tři stovky tak jako tak, ale měla bych to bez dvou týdnů čekání a mohla bych draftíky vzít sebou do Beskyd... Svině :/

Takže co v nejbližších hodinách až dnech čekat? Rozhodně tu bude video z rozbalování, taky fotky z Beskyd a fotečky Alana, Ethel a Kinga a článek s fotkami o mnou vyrobených předvaděcích halterech.

No a to je ode mně momentálně vše, těšte se na články ;)

Úžasná CM

27. august 2011 at 8:00 | Naervon |  Model Horse Info
Pár krásných custom koníků nachytaných v google :) užívejte si pohledu na ně stejně jako já ;)

Nádherný paint vytvořený z moldu Spirita, mám dojem. Vypadá hodně přirozeně, mohérové žíně hodně dojmu napomohly. Pro mě 9/10.

Fantasy Stone Chips

25. august 2011 at 8:00 | Naervon |  Model Horse Info
Pár foteček fantasy Peter Stone Chips :) některé bych zoufale chtěla, popravdě...

Krásný andalusan v klasické bílé jako pegásek :) Podle mně by mohl mít živější oči a méně se lesknout, ale přesto nádhera :)

Rozhodnutí...

24. august 2011 at 10:00 | Naervon
Rozhodnutí o čem? O tom, jakou cestou se bude můj ranč ubírat. A tím nemyslím tento ranč, na tom moc měnit nehodlám, ale spíš zaměření mé sbírky.

Doteď jsem sbírala jenom stablíky a občas jsem si dovolila nějakého chipsíka. To hodlám změnit, a začít sbírat pouze Chips. Neříkám tím, že se vybodnu na stablíky úplně - to ne. Pokud bude nějaký zajímavý, tak si ho možná pořídím a rozhodně chci rozšiřovat sbírku vánočních porcelánových a dostihových ornamentů. Taky vzhledem k tomu, že Stone nedělá žádné vybavení, lidi, a ani moc hříbátka, budu si semtam něco stabli pořizovat. Ale oficiálně (neoficiálně už delší dobu) odteď hodlám investovat pouze do Chipsíků. Mám své důvody:

1.) Jedinečnost. A ne, tím nemyslím spoustu OOAK drahých nedostupných koní, spíše to, že PS dělá koní méně, ale jsou hezčí a propracovanější. A i ti, kteří jsou vyrábění ve stovkách sériově (ano, i takových pár je) jsou každý malé umělecké dílko.

2.) Přirozenost. Jak víte, koně si pořizuju nejen, ale hlavně kvůli focení, které zbožňuju celou svou duší a neustále se snažím o dokonalost :) Chipsíci se mi lépe fotí, nemohu si pomoct, a vypadají lépe na fotkách než stablíci. Nebo mi to alespoň tak připadá.

3.) Originalita. Určitě jste čekali i tenhle argument. Ne že bych byla naštvaná kdykoliv si někdo koupí stejného koně, to ne... Je mi to tak jedno. Ale každý z nás má rád pocit, že má méně obvyklé, ne-li vzácné koníky. Tohle mě taky hodně štve na sběratelkách Schleich. Skoro každý Schleich ranč má stejné koně, liší se snad jen jménem... Vás to neštve? Tisíckrát v jinému profilu stejného koně říkat: jéé, ten je nádherný... a přitom si myslet: panebože, už zas tenhle?
Byla bych ráda, kdyby jste vy tenhle pocit na mém ranči neměly, kdyby se tady chovali koně výjimeční a vás by těšily fotky koní, které jste obfocené neviděly stokrát... Aby vás sem bavilo chodit a dozvídat se nové věci a vidět nové koně.
A právě to mi Chipsové umožňují. Na e-bayi, v obchodech se občas vyskytne jediný kousek, a hoňte si další exemplář někde po Americe, pokud ho chcete zoufale taky. Nemám ráda ten styl - ten kůň je nic moc - přijede na můj ranč, nafotím - ježiš ten kůň je bombovní, kdes ho sehnala, já chci taky! Lidi... prosííííím... tohle je tak odporné, že se více nedá... Proč si nehledáte vlastní cesty, neprohledáváte e-bay a e-shopy? Proč na všechno serete, a pouze když na nějaký ranč přijede kůň, tak si řekněte - jééé, toho musím mít taky? Připomíná mi to malé děti, ten má tamtu hračku, tak já ji chci taky... Na světě jsou stovky nádherných koní, nemusí mít všichni ty samé... Jsem z toho docela smutná :( neříkám, že to dělají všichni, to vůbec, ale stává se to až moc často...

4.) Proporce. Chipsíci jsou malinko větší než stablíci (v mezích milimetrů) a stabli jezdci a vybavení na nich vypadá přirozeněji.

5.) Složení, materiál.
- Chipsové jsou úžasní díky váze (těžší než stabli), takže když je trochu větrněji, můžu pokračovat ve focení, než se se mi každých pět sekund kůň skácí.
- Chipsové jsou méně náchylní k odření či zlomení částí. Když vezmete nožku chipsíka, zjistíte, že jde lehce prohnout, jsou malinko pružní. Takže když spadnou na zem (ideálně na koberec), nic se nezlomí.
- Chipsové jsou často glossy, ale i matte verze jsou málo náchylné k zašpinění. Velmi dobře se z nich sundává čistota venkovní (bláto) či vnitřní (prach). S tím jsem se bohužel u stablů setkávala hodně často...

6.) Mám je prostě ráda :D

Tak, a to je mé rozhodnutí. Tohle je přednastavený článek, protože v téhle době jsem pravděpodobně zaspala a zběsile se snažím vykoupat, sbalit a dojít na poštu v co nejkratší čase :D

Prosím o komentáře, zajímá mě váš názor...

Stručně

23. august 2011 at 12:49 | Naervon
Tak, jen v letu krátký článek...

Za prvé, mám toho dneska co udělat docela dost, tak mě tu moc nečekejte...musím vyluxovat celý byt, uklidit, vypulírovat koupelnu a záchod, umýt kuchyňskou linku, umýt hordu nádobí, vynést překypující koš, přednastavit články a zabalit koně Frisullce a Křečkovi. Ani do jednoho se mi nechce :D Jediné přednastavení jsem už zvládla...

Za druhé, jak vyplývá z prvního, nebudu tu. Zítra odjíždím do Beskyd za prarodiči a matkou s bráchou, kteří se tam taky náhodou vyskytli. Snad si stihnu vyzvednout od přítele foťák (bral si ho sebou k rodičům, tak jsem několik dní nemohla fotit) a nafotit co nejvíce fotek koní, které si beru sebou...
Rhett, Sir Lancelot, Sir Galahad, Kismet, Enigma s prckem, Perloušek, Tyr, Archimond, Intisar, Separation, Isengard a Sonrosado tedy pojedou. Kdyby jste měli nápady, koho ještě vzít sebou a čí fotky by se vám ještě líbily, klidně napište do komentů.

Za třetí, docela mě zklamalo, jak brutálně mi poklesla návštěvnost... já vím, že nemám moc času, ale psát se snažím, jak to jde a obíhat taky, kdykoli má chviličku... Docela mě to mrzí :(

Za čtvrté, ještě víc mě zklamalo, že nepřišli drafti. Ještě mají šanci zítra, než odjedu (asi tak nějak v jednu, ještě musím zkontrolovat spoje), ale moc v to už nedoufám... Česká pošta je banda líných hajzlů, co neumí nic než jen brát prachy. Kdyby za to alespoň poskytovali nejlepší služby, tak beru, ale proč by se snažili, když nemají konkurenci...

Za páté, snad se vám budou článečky přednastavené líbit, pátrala jsem hodně dlouho, co zajímavého napsat...

Za šesté, už vás přestanu štvát a jdu něco dělat, nebo se budu s úklidem otravovat do půlnoci. Mějte se krásně!

Fotky starší i novější

21. august 2011 at 13:46 | Naervon
Pár fotek nalezených v počítači + pár fotek nových ;)

Tyr předvádí svou krásnou hlavičku :)

Intisar pózuje. Je velká čest, že se k nám dostal (zjistila jsem, že Intisar je Jaro z docela vzácného Chips setu Four Seasons - narozdíl od řadového bílého morgana, který taky existuje, má Jaro na bocích proužky).

A nás barevný arábek se taky cpal do objektivu, jak je vidět. Ještě pořád nemá oficiální jméno, říkáme mu Perlouš :D

A Terezina láska na první pohled, Kismet. Ten tolik fotogenický není, vypadá mnohem lépe v reálu.

Oduševnělý, hluboký pohled Wellingtona... který pravděpodobně doopravdy asi přemýšlí jen nad tím, kde by co zdlábnul :))

Archimond se stal miláčkem snad všech, ta jeho touha vecpat se před každý objektiv a přeskočit každou překážku je občas úsměvná :)

A znova Tyr. Jeho elegantní, lehce našlapující postava přímo svádí k focení.

Raindance konečně vyvedla maličkou na sluníčko, a obě si to užívaly :)

Sir Galahad dobře ví, jak se postavit, aby vypadal majestátně... Proto jeho fotka na závěr, neboť se říká - nejlepší na konec, no ne? :))

19. srpna

19. august 2011 at 11:50 | Naervon
Nevím, jestli to patří do zpravodaje, nebo jestli by se lépe hodila nová rubrika "Nasraná na všeschny a na všechno", každopádně píšu sem.

Začíná mě to všechno pořádně srát, tak pardon, že si vypíšu srdíčko :/

1. - Koně. Konkrétně drafteři z e-baye. Dneska je to 9 dní, co se tam odesílala ta plná moc, a koníci pořád nikde, tak jsem zavolala na informace. Drzost toho spratka (nějaký hodně mladý kluk) byla do nebe volající, hlavně ke konci, když jsem se zeptala, že když ta zásilka už tak dlouho nepřišla, jestli v něčem náhodou není problém. Tak posměšně s tónem člověka, který ví něco, co vy ne: "ten problém je 60 000 zásilek, madam". Je to snad moje vina, že jsou neschopní a neumí pracovat včas? Fakt, příště si radši na hranice zajedu, než se domlouvat s těmi kriply.

2. - Byt. O tom už jsem se několikrát zmiňovala, takže zbytečné opakovat.

3. - ČESKÁ POŠTA. Ano, ty kurvy mě tak naštvaly, že si zaslouží hned DVĚ místo v tomhle hate countu. Když jsem odesílala balíčky pro vás s koňmi, tak jsem zjistila, že dobírka už není 60Kč, nýbrž přes 80Kč. A normální, mrňavý lehký balíček stojí 50Kč. Zlodějské mrchy... navíc prý jeden balíček byl moc malý, tak jsem ho musela zabalit do velké obálky a teprve pak se dal poslat.

4. - Čas. Sere mě, že pořád někde lítám, nápadů na články v hlavě spousta, ale sednout si a sepsat je, to ne-e.

5. - Komentáře na blogu. Sere mě, že i když se v tom minimu času snažím obíhat, co to jde, mnohdy nemůžu napsat komentář, protože se mi objeví "čas vyplnění formuláře vypršel" a mně se nechce neustále klikat na odeslat, což sice vždycky nakonec zafunguje, ale mnohdy se na to musí kliknout i desetkrát a více, a na to s prominutím nemám náladu ani čas.

6. - Prodej koní. Sere mě, že je musím vůbec prodávat, a vůbec mi nepřidávají ti, kteří si koníky zamluvili a teď se mi neozývají. Berte prosím na vědomí, že ve středu odjíždím pryč a vrátím se pravděpodobně až za týden, takže co se neodešle do té doby, bude muset hodně počkat.

7. - Bezmoc. Sere mě, že ani s jedním z výše uvedených už nemůžu nic udělat.

17. srpna

17. august 2011 at 19:24 | Kristina
Na ranči vládne ospalá, poklidná nálada. Však proč by ne, když majitelka čas nemá a Amy ji zastupuje v úřadě. Ani jednu na ranči moc nevidíme. A samozřejmě, většina lidí tady toho využila a dělá si svoje věci, ať už souvisí s rančem nebo ne. Koníci se líně poflakují po loukách a popásají se, moc se netrénuje a jediný, kdo tu má energie na rozdávání, se zdají být novorozená hříbátka.

Nevím, zda to majitelka již zmínila, ale Raindance se včera konečně hříbátko narodilo také, roztomilá red roan klisnička. Všechny holky co jsme u ní byly jsme na ní mohly oči nechat, takový ňuňu skřítek :) na jméně se ještě dohadujeme a čeká se na rozhodnutí majitelky, ale převládá názor, že se bude jmenovat asi Rain Drop nebo nějak podobně. Dneska k odpoledni ji byla mamka vyvést ven, a my jsme se jen culily tomu nevěřícnému, užaslému pohledu drobečka. Hlavně když se jí na uši neustále pokoušel sedat si nějaký pomatený bělásek :) Raindance se tím mateřstvím neuvěřitelně zklidnila, což je dobře. Předtím bylo občas těžké s ní vyjít :)

Co je mrzuté, pořád očekáváme draftery z Ameriky. Všichni na ranči se docela bojíme, protože o nich nemáme žádné zprávy a čekání se prodlužuje. Snad dorazí brzy a v pořádku, hlavně chudinka Ethel.

Tereza včera pořizovala pár portrétů některým novým koním. Hlavně Archimond je fotogenický, to je až neuvěřitelné. A ví to o sobě a neustále se před objektiv tlačí :)

Hannibal s Tyrem soupeří o místo nejlepšího drezurního koně na ranči, jak se zdá. Sotva Tyr přijel, Hannibal, jindy do práce nenadšený a líný, se do tréninků neuvěřitelně opřel a prokazuje skvělé výsledky. Renata s Mikim plánují nacvičit nějaké drezurní číslo spolu, tak jsme zvědaví :)

Dnes jsme se také loučili s mnoha koňmi, odjíždějící v přepravnících k novým majitelům... Upřímně, brečela jsem a některé holky z ranče ani u loučení nebyly, špatně to nesly. Ale chápaly jsme, že to musí být. Hlavně kvůli obrovskému vstupnímu fee na podzimní výstavu. Doufám, že to za to bude stát a alespoň jeden z našich koní si odnese nějaké ocenění :) I kdyby ne, tak to pro ně budou aspoň zkušenosti navíc.

Málem bych zapomněla! Z ranče Demetri přijela roztomilá křížená kobylka, zčásti pain a zčásti arab. Ale více už nechám na majitelce, stejně jsem toho beztak prozradila více, než jsem měla :)

Tak se mějte krásně, a nezapomeňte zkontrolovat příspěvky pod tímto, viz GrandPrix a info o kupcích koní :) Ještě přikládám fotečku Archimonda :)