October 2011

Noční teror x)

31. october 2011 at 20:30 | Naervon
Tak tu to máte, enjoy ;)

31. října

31. october 2011 at 18:19 | Naervon
Halloweenská noc nastala, a ať se vám to líbí či ne, je tu další kousek zpravodaje :)

Dnešní den byl zlomový. Rozhodla jsem se, že na jaře zkusím udělat znova přijímačky, a možná mi do třetice vyjde obor, který jsem chtěla studovat už od začátku: Angličtina a literatura. Do té doby budu pracovat, zdá se.

Dneska jsem také odesílala balíčky: Rainbow, Yasmin, Gabče, Borburetce a Vivi. Poštovné mě přišlo skoro na 400... Pošsta je... ještě nevymysleli slovo, kterým by se dala vkusně a trefně urazit česká pošta, ale kdyby vynalezli, bylo by to právě to slovo. Každopádně balíčky u mně má ještě Karča, se kterou se potřebuju teda domluvit na platbě, Mishel, které až mi od ní dojdou penízky tak zašlu, Mazel (čekání na vyjádření Pompin), Kiki-tysa (můj problém s účty) a Pompin, která se mi neozvala a celkově na to sere, takže pokud se do týdne se mnou nějak nedomluví, její koníci budou k dispozici na prodej ostatním.

Na ranči všechno běží jak má, všichni se těšíme na nové koníky (ten speciální byl zrovna zaplacen, ti tři už trčí na české celnici, což v žádném případě neznamená, že budou brzy doma) a Halloween slavíme jen lehce. Nebo spíš jednou jedinou věcí - koupila jsem miniaturní dýničku, která se vleze tak do dlaně, a vyřezala ji. Zrovna jsem dofotila malý halloweenský fotopříběh na zahrádce u baráku, takže se těšte, ještě dneska bude. Kvalita díky tmě nic moc, ale některé snímky vypadají docela působivě :D

Koníci odpočívají, vzhledem k tomu, že do Vánoc už se asi nezúčastníme žádné soutěže... Původně jsem plánovala přihlásit se na WLS, ale do Prahy a zpátky by mě vlak stál 500,- a na to peču, radši si je dám stranou na nějakého koníka :D Když už mluvíme o těch nových koních, toho, kdo uhodně mého "celebration horse" odměním diplomem, i když dělání diplomků nenávidím :D Indicie jsou takové: Je to hnědák. Je to PS chips. Je na moldu drafta. Byl k mání na stonehorses.com ještě do nedávné doby :)
A taky přítel řekl, že od něj bylo lehce nefér, když přistoupil na můj návrh o tom, že koníky za iPad budu brát jako narozeninový dárek, a že mi možná, pokud to vyjde, koupí něco malého ještě přímo na narozeniny (18.12.;), takže přemýšlím, že si vyberu něco od TH, buď ten set pěti hříbátek (jsou prostě sladká, hlavně ten, co si hryže nožku :) <3 nebo Ponderosa Ranch, ale ten by možná už byl moc nákladný :) Takže spíš hříbátka, abych už rozmýšlela, kdo zase byl březí :D

No nic, to je zatím z novinek všechno, tak se mějte :)

30. října

30. october 2011 at 14:43 | Naervon
Zachmuřená neděle, zítra Halloween a pro mě taky docela den na nic. Přednášky, musím si najít čas zajít na Studijní oddělení pro potvrzení o studiu a taky čas na to, sebrat všechny balíčky momentálně mi okupující stůl a odeslat je... to zase moje peněženka zanaříká, pošta si za ty balíčky, byť malinké, říká čím dál víc... za chvilku to vyjde levněji kurýrem :(
A k tomu mám test z Křesťanství... vy si možná říkáte, co na tom, že křesťanství je lehké a napsal by to i idiot, bohužel, křesťanství je mnohem více než informace, že bez Ježíše by nevzniklo, je s ním spojený znak kříže a církvi velí papež... Fakt, vědět, kdy se sešel třetí ekumenický koncil, o čem byl ten pátý a kdy se konal šestý, který svatý je patronem čeho a kolik listů se v dnešení době skutečně připisuje Pavlovi... a mnohem víc... připadám si, že vůbec nic nevím.

Pořád čekám, kdy se mi ozvou z celního úřadu, ať můžu vyplnit plnou moc poště a konečně se začít těšit, že v brzké době přijedou koníci... Ale Caramel, Flap a Bai mi za to čekání stojí. Btw. moje přání o spešl koníka na první narozeniny ranče se splnilo, koník už je zaplacený, ale neprozradím, kdo to je :-P pokud to teda vydržím, mám šílenou radost :) jen taková malá indicie, pro ty, kdo by chtěl zkoumat, je to taky OOAK. Už druhý na ranči... začínám si vážně připadat, že to moje sbírání už není jen hra s koníčky :) Ještě tak najít soutěž, ve které bych mohla nakrmit svoje ego :D

Až bude více času, začnu předělávat profilky... boha, připadám si, že vůbec nic nestíhám...

No nic, už jsem doma dost dlouho, takže za chvíli vyrážím na procházku. Beru pár koníků a foťák, snad se povedou pěkné fotky. Nijak světla venku totiž není... Tak mi hezky posílejte fotky na Grandprix, vy co jste to ještě neudělali... a taková malá fotečka ze zahrady nakonec:

Grand Prix upomínka

29. october 2011 at 13:31 | Naervon
Upozorňuju, že máte čas už jen do 31.10. do půlnoci na to, aby jste zasílali fotky do čtvrtého kola Grand Prix, jehož zadáním je STYL. Zatím mám jen dvě fotky... Kdo nepošle do termínu, má smůlu.Kdyby byla přání koňmi...

25. october 2011 at 20:00 | Naervon |  Model Horse Info
... žebráci by jezdili jako králové. Nebo tak nějak to přísloví je... Každopádně, v tomto lehce zbytečném článku vám hodlám vypsat seznam 20 Chipsíků, které kdybych brala všemi deseti kdykoli, ani kdyby nebylo na chleba. Berte to třeba jako kopii dopisu Ježíškovi či Santovi, či komu... někdo ho strká za okno, někdo na blog X)

20.
CRANE, překrásný arábek palomino pinto. Z roku 2006, 60 kusů. Oceňuju na něm hlavně to, že nemá hlavičku čumákem nahoru, jako většina arabů.

19.
ANDALUS, úžasný, temně černý andalusian. Z roku 2008, 50 kusů. Co to na těch černých koních je, že se každému líbí?

18.
CHRISTMAS GOLD, krásný zlatavý quarter s mírumilovně skloněnou hlavou. Z roku 2007, 1 kus (OOAK). Strašně se mi líbí, jak je koník ladný, na barvě můžu skoro oči nechat a dohromady je to zajímavá kombinace :)

17.
ANGELUS, zvláštní Golden Champagne Tobiano Pintado andalus s fascinující dlouhou hřívou. Z roku 2011, 1 kus (OOAK). Nemůžu si pomoct, ta hříva a postoj a barva se mi dohromady strašně moc líbí. Žíně i srst jsou vymakané do posledního kousku, prostě krása.

16.
STUNT DOUBLE, úžasný palomino cutting quarter. Z roku 2009, 1 kus (OOAK).

15.
DOUBLE TROUBLE, red roan thoroughbred, klasický "naštvánek" :) Z roku 2007, 5ks.

14.
ALEJANDRO, tmavě hnědý andalus s vyrovnaným, protaženým profilem těla. Z roku 2007, 100 ks.

13.
SKRITCHY AND SKRATCHY, set dvou thoroughbredů kousajících si navzájem záda. Z roku 2008, pouze 1ks (OOAK). Tahle dvojka je prostě strašně půvabná... nemůžu odtrhnout pohled :)

12.
TRYTON, bělostný koník na moldu friesana. Z roku 2008, 150 ks.

11.
FIRE EATER, úžasný Gypsy Vanner, zase mold fríse. Z roku taktéž 2008, 100ks made.

10.
GARRETT, pinto drafter s vyndavatelným míčkem v hubě, rozevlátým ocasem a hřívou... Z roku 2009, 1ks made (OOAK).

9.
MINI ME RUSH, rose gray teplokrevník. Z roku 2008 (zase, chipsíkům se v 08 muselo dařit), 30 kusů made.

8.
GODIVA CHOCOLATE, tmavý lněný hnědák na pyšném moldu upraveného araba. Prostě úžasný, i když jsem si podle jména dlouho myslela, že je to klisna. Z roku 2006, 1ks made (OOAK).

7.
ROOT BEER, úžasný lněný tmavý ryzák z roku 2008 (kde jsem ten rok byla, už teď toho lituju) a vyroben v 30 kusech.
6.
FRED, neuvěřitelný docela drasticky upravený koník z moldu morgana nebo cutting quartera, teď nevím... 2008 (grr) a OOAK, samozřejmě.
5.
JOSEPHINE, kobylka draftera s černobílém zbarvení. Jediný model drafta, který znám, který má naštvaná ouška :) 2006, 25 kusů.

4.
THRASHIN, koník na hodně málo používaném moldu vzpínajícího se koně. Vypadá oslnivě, brala bych ho okamžitě :) Rok 2008 (bože, proč jsem se nepustila do sbírání dřív?) a OOAK, jak jinak :D
3.
ROUASTABOUT, rose gray drasticky předělaný thoroughbred si získal bronz v mém WANTED top 20. Tenhle koník je z roku 2008 (?!!) a určitě uhodnete, že je OOAK ;)

2.
IRISH WHISKEY, krasavec můj... silver dappled bay quarter s dlouhou hřívou... vysněný koník už bůhvíjak dlouho. Z roku 2007, OOAK. A teď si určitě říkáte, co to, že Whisky není na prvním místě, vždyť jsem o něm tak básnila a dokonce napsala článek... No, pár hodin před psaním tohoto článku při hledání forografií se mi můj žebříček posunul.

1.
BALLY KISS ANGEL, oslňující, naprosto dokonalý ryzák na moldu morgana se stočenou hlavou. Zdvižený ocas hodně celého vzhledu dodává na "arabovistosti". Prostě úžasný koník a já bych snad upsala duši ďáblu či komučemu, ho dostat. Z roku 2007, OOAK. Jedinečný a přenádherný...

Co vy na to? Kteří se líbí, kteří ne? :o)

24. října aneb ukňouraný den

24. october 2011 at 18:21 | Naervon
Tak, a mám toho plné zuby a potřebuju se prostě někam vypsat. Pokud máte svých problémů dost, tak doporučuju nečíst, neboť následuje nekonečný výčet věcí, které mě vytáčí či dojebávají a některé se vám možná nebudou líbit.


3. kolo SHGP - Drezura + zadání

23. october 2011 at 6:00 | Naervon
Tak, a po dloooouhé době příchází další kolo, tentokrát s tématickým zaměřením Drezura. V tomhle kole jsem hodnotila hlavně působení fotografie a cit pro detail. A jako v předchozích kolech, některé fotky mě potěšily, některé zklamaly. Taky mě zamrzelo, že jste se na to některé úplně vybodly ať už jakýchkoli důvodů, třeba Karča nebo Aša. Ale stop kecům a vzhůru hodnotit!
***
Majitelka: Kiki.mich
Jméno koně: Cartani
Pohlaví koně: hřebec
Plemeno koně: hafling
Značka koně: Breyer
Hodnocení: Skvělé zaostření, terén ok, okolí pěkné, detaily vyhovující. Jediné, co bych vytkla, že se jezdkyni zatoulal klobouček, ale to už je takové nimrání se v drobnostech :) 9/10, Cartani postupuje do dalšího kola!
***
Majitelka: Mazel
Jméno koně: Flame Baze
Pohlaví koně: hřebec
Plemeno koně: anglický plnokrevník
Značka koně: Peter Stone
Hodnocení: Nádhera! Světlo a zaostření ok, detaily dokonalé, reálná, zajímavá fotka. Jen škoda podkladu, mohl by být jemnější. 9/10, Flame Baze postupuje do dalšího kola!
***
Majitelka: Mazel
Jméno koně: Just A Dream
Pohlaví koně: klisna
Plemeno koně: anglický plnokrevník
Značka koně: Breyer
Hodnocení: Kdo tam dal ty umělé kytky? Vypadají... nereálně. Až na ně je jinak fotka velmi podařená. 8/10, Just A Dream postupuje do dalšího kola!
***
Majitelka: Mishel
Jméno koně: Fry
Pohlaví koně: hřebec
Plemeno koně: dartmoorský pony
Značka koně: Schleich
Hodnocení: Hmm, tady by se našlo výtek hned několik. Koník je trochu podivně useknut, hrazení v pozadí připomíná spíš parkurovou překážku, fotka je zaostřená kamsi na koňské rameno a hlavně, drezurní podklad je píseček, v nejhorším jemné piliny... 4/10, Fry nepostupuje do dalšího kola!
***
Majitelka: Liška
Jméno koně: S Justadream
Pohlaví koně: klisna
Plemeno koně: arabský plnokrevník
Značka koně: Breyer
Hodnocení: Krásné zaostření, podklad i detaily jsou ok, paráda. S jedinou výhradou. Jezkdyně vypadá, jako že si jede někam na piknik. Klasický drezurní kostým úplně chybí, nebýt aspoň čapky, mám dojem, že se na drezuru úplně peče. 5/10, S Justadream tak tak postupuje do dalšího kola!
***
Majitelka: Storalee
Jméno koně: Best Jumper
Pohlaví koně: valach
Plemeno koně: velšský pony
Značka koně: Breyer
Hodnocení: Fotka je moc povedená, hezké světlo, scénka působí živě... až na jednu drobnost. Na fotce nelze znát, že jde o něco, týkající se drezury. Kdyby byl třeba v pozadí drezurní čtverec, a dalo by se tedy usoudit, že se koník splašil při sedlání na drezuru, jak bylo záměrem, hodnotila bych lépe... Ale kromě oblečení slečny napravo tomu tak nic nenaznačuje. 4/10, Best Jumper nepostupuje do dalšího kola!

***
Majitelka: Storalee
Jméno koně: Rusty Dream
Pohlaví koně: hřebec
Plemeno koně: peruánský paso
Značka koně: Breyer
Hodnocení: Nádherná fotka, skvělé zaostření, světla možná trochu moc, ale výjev působí velmi reálně a nemám nic, co bych mohla vytknout detailům :) konečně komplet drezurně oblečená jezdkyně :) 9/10, Rusty Dream postupuje do dalšího kola!
***
Majitelka Yasmin
Jméno koně: Appendix
Pohlaví koně: klisna
Rasa koně: quarter horse
Značka koně: Breyer
Hodnocení: Škoda minimálního světla a moc velké části pozadí, ukazující okno. Jinak to je docela dobrá "večerní" příprava na drezuru na jízdárně. 5/10, Appendix postupuje do dalšího kola!
***
Majitelka Yasmin
Jméno koně: Desert Sun
Pohlaví koně: hřebec
Rasa koně: český sportovní pony
Značka koně: schleich
Hodnocení: Nebýt jedné věci, dostala by tato fotka stejné hodnocení jako předchozí. A tou zápornou věcí je výbava, tedy spíše konkrétně uzda, která vypadá moc velká. 4/10, Desert Sun nepostupuje do dalšího kola!
***
Majitelka: Helien
Jméno koně:Garel
Pohlaví koně:hřebec
rasa koně:Český teplokrevník
značka koně:schleich
Hodnocení: Dobrá fotka, škoda hlíny, pěkné světlo i zaostření, jen by mě zajímalo, při jakém drezurním úkonu dělá kůň kliky. Pardon, já vím, že nafotit koně do drezury je u nedrezurních moldů těžké :) . 6/10, Garel postupuje do dalšího kola!
***
Majitelka: Hanicka.konicek
Jméno koně: Placido
Pohlaví koně: hřebec
Rasa koně: Andaluský kůň
Značka koně: schleich
Hodnocení: Pěkné, zaostření a světlo super, jen škoda té hrubé hlíny pod nohama. Celkový dojem je příjemný. 7/10, Placido postupuje do dalšího kola!
***
Majitelka: Samantha
Jméno koně : Wind
Pohlaví koně : hřebec
Rasa koně : mustang
Značka koně : breyer horses
Hodnocení: Zase hlína a jezdkyně se opět vybodla na sako a klobouk, ale jinak je fotka v pořádku. Značení fajn, světlo a zaostření ok. Strašně se mi líbí výbava koně. 6/10, Wind postupuje do dalšího kola!
***
Majitelka: Frisullka
Jméno koně: Grácie
Pohlaví koně: Klisna
Rasa koně: Hannover
Značka koně: CM Schleich
Hodnocení: Skvělá atmosféra fotky, trochu postrádám značení a bílý ohradník, ale fotka i tak působí příjemně a dobře na pohled. 7/10, Grácie postupuje do dalšího kola!
***

Ti, co postoupili, nechť mi posílají fotky do čtvrtého kola, máte čas do 31.10. do půlnoci, zadání je:

-> Styl - Styl má za úkol ukázat dovednost při vybraném stylu ježdění vašeho koně (anglické, westernové, ...). Zachyťte koně při zvoleném stylu ježdění! Vzhledem k tomu, že je to vcelku jednoduchá, a docela hodně přizpůsobitelná disciplína, pojedu hodně po nasvícení, zaostření a prostředí, neboť předpokládám že nějaké westernové nebo anglické vybavení má každý.

Zasílejte mi vaše fotky do uvedeného termínu na Katevalter@seznam.cz. Dotazy prosím směřujte pouze do komentářů ;)

Areál ranče (a mého pokoje)

21. october 2011 at 12:00 | Naervon
*Přednastavený článek*

Tak přináším dalších pár foteček, ale tentokrát bydlení mého a koníků :))

Maličká předstín, po pravé straně dveře do velkého pokoje a kuchyně, po levé dveře do koupelný, a žebříčkem nahoru do království koníků :D
*
Fotím stojící na žebříku, jinak bych to nezabrala :D je to malinké, jen velká matrace, s dekou, peřinou, polštářem a hordou plyšáků, kožešinou na zemi z ovčí kůže a po levici KONĚ :3 Prostě obyčejné spací patro s integroavnými stájemi xD
*
Ranč snad běží jak má... už zase, po delší době :D
*
Malá nová skřínečka z ikey, tak akorát na koníky :)
*
Vystavená ocenění nemůžou chybět :))
*
Minniwhiníci :D jsou strašně roztomilí :) vzadu vidíte, jaký rozdíl ve velikosti je to k hříbátku stablíka :)
*
:-*
*
A klubovna, neboli prostor na odkládaní jezdců :D

Určitě jste si všimli, že koníci nijak extra moc prostoru v poličkách nemají, a to jich je ještě velká část mimo poličky... A to už jsou koníci BEZ těch vybraných na prodej. Tak se mě prosím znovu neptejte, "proč vlastně prodáváš koně" - já toho prostoru moc pro sebe nahoře ani tak nemám, natož když jsem je tam měla vyskládané všechny. Ve chvíli, kdy jsem toto fotila, byli ti na prodej na stole vyskládaní do dvojstupu dole v pokoji a zabrala jsem tím půlku pracovního stolu, což se příteli moc nelíbilo :) a čekali na svůj velký páteční den, kdo si je zamluví a koupí...

Koně, kteří (doufám) přijedou

17. october 2011 at 16:00 | Naervon
*Přednastavený článek*

Tak, když jste si žádali odhalení, budu odhalovat... upřímně doufám, že všechno klapne a uvedení koníci přijedou...

Prvním, který přijede, je Flapjack. Velice pravděpodobně mu změním jméno, protože zní strašně a evokuje mi něco, o čem lépe nemluvit :D
Je to jeden z pouhých 30 vyrobených kusů k letošnímu Equilocity (akce PS podobná Breyerfestu). Má upravený mold, nádhernou rose gray barvu, vyškrábanou hvězdičku, spletenou hřívu a absolutně fantasticky malovaná očka :) Stál v přepočtu 1260,- - měla jsem štěstí, že se na EQC neprodali všichni a tihle byli ve slevě :)
***

Dalším koníkem, který přijede, je Caramel. Stejně jako Flapjack zbyl z EQC a stejně jako Flapjacka jsem ho musela mít :) Vyrobili ho jen v 60 kouscích, je (taktéže po slevě) za stejnou cenu jako FJ a je úžasný! Barva je nádherná, oproti základnímu moldu mu natočili hlavičku a přidali žíně v hříbě a ocasu, takže je má nádherně bohaté. Jediný problém mám, a to, že nevím, jaké plemeno má představovat :) nápověda? :)
***
A posledním koníkem je Bai. Je OOAK, tzn. že ho Peter Stone vyrobil jenom jeden, jediný kus. Oproti moldu je jen lehce upravený, nejpatrnější je asi ta hříva, ale překrásně malovaný, hlavně ta kopýtka. Na něj jsem si musela něco málo přidat, ale nemohla jsem si pomoct, strasně jsem ho chtěla mít. Jeho cena byla 2160Kč... Což mě sice přimělo nadávat nad tím, proč jsou ti koníci dražší a dražší, ale kvůli svému držkování bych si ho ujít nenechala. Škoda jen, že jsem musela v obchodu nechat i Fenga, vcelku obyčejného hnědého drafta, který byl taky OOAK, ale na kterém mě uchvátila rozevlátá nespoutaná dlouhá hříva a ocas. Kdo ví, možná přítele ukecám ještě pod stromeček :D Zatím vede Bai a podívejte na něj, jaký je to krasavec :)

No a to budou všichni tři koníci, které pravděpodobně dostanu k narozeninám ;) nemůžu se dočkat :)))

Jak si objednávat v AS ranče

13. october 2011 at 20:00 | Naervon
Takový stručný přehled, který vám jen prospěje ;)

Za prvé, velmi důležité a hlavní věc:

> Objednávky přijímám takové, které jsou ve formátu komentářů se zkopírovanými popisky vybraného koně /koní / jiných věcí. Ohlížím se většinou na to, kdo si co zamluvil jako první, ale mohu si kupce vybrat. V takovém případě dám vědět přes mail. Prodávám jen těm, kteří si ode mně berou více než dvě věci zároveň. Vážně po mně nemůžete chtít, ať běhám zvlášť na poštu s jedním halterem nebo koníkem.

> Pokud si něco objednáte, zaplaťte to. Každý má u mně pomyslnou tabulku na tři šance. Kdo mi třikrát vytvoří objednávku a pak se na ni vybodne, má utrum a už od něj nebudu přijímat žádné objednávky vůbec. Uvědomte si, že tím, že si něco objednáte a pak se na to vykašlete, nepřečuráte mně, ale podrazíte spoustu dalších lidí, kteří by si koníka/cokoliv jiného, vážně rádi koupili.

Co se týče plateb, jsem hodně přizpůsobivá, ale takové věci jako "hele pošli mi to a já ti pak až dostanu kapesné pošlu prachy" vážně nepřijímám.

Neslevňuji. Znám cenu svých koní a výrobků, tak prosím neponižujte mně ani sebe výroky typu: ale kdybys mi tohodle koně zlevnila, tak si ho možná koupím". NE. Je pravda, že kvůli místu a penězům bych často potřebovala koníky udat co nejdříve, ale závislá na tom nejsem. Pokud slevním, tak jen ze svého vlastního rozhodnutí.

Poštovné je následující:
Balík jen k odeslání, předem zaplacený: cca 80Kč (v případě obálky 30Kč)
Balík na dobírku: 120Kč (v případě obálky 60Kč)

Pokud chcete poslat balík na dobírku, napište mi na mail vaši adresu. Pokud platíte předem, napište mi adresu a já vám obratem pošlu číslo účtu. Balík odesílám do dvou dnů od přijetí platby, za obvyklých okolností. Pokud je něco jinak než obvykle, dám vědět na blog.
Snažím se posílat všechno tak brzo, jak to jde. Je pravda, že to není dokonalé, ale jsem jenom člověk, který nemůže být 24 hodin online, po ruce všechno dostupné i drobné na poštovné a připraven vyrazit okamžitě, jakmile na účtu blikne platba nebo podobně. Děkuji, že to respektujete.

Každopádně ti, kdo si něco zamluvili, nechť mi pošlou zprávu na email Katevalter@seznam.cz - já vážně momentálně nemám čas obíhat blogy a vyhledávat, kam mám co napsat a kde se připomenout.

Tak, to bylo snad všechno... Zní to arogantně? Tako to trochu arogantní asi je, ale mít pevně vytyčená pravidla je pro mně důležité ;)