January 2012

Koně dorazili

31. january 2012 at 19:00 | Naervon
... a já jsem šťastná! :))

Dorazili zároveň koně z Německa a taky těch deset stabloušků z MHSP, tak něco málo o nich :D

Co se týče německého MPV, vyrazili mi dech: poslali to nějakou extra rychlou poštou na svoji útratu, v balíčku byl kromě koupených koníků i vrácený, naprosto bezchybný Orion, a zadarmo mi k tomu přidali jako omluvu dva chipsíky, hnědou mulu a Southern Crosse, ryzého morgánka. Už ho jednou mám a připadá mi moc hezký na to, ho předělat, takže ho asi budu prodávat :) (asi udělám první aukci :))) ale jsou naprosto neuvěřitelní, nejlepší e-shop ever :)))

Těch deset stablů z Ameriky mě překvapilo s tím, že jsem za ně neplatila žádné clo, takže buď se změnil zákon (vůbec bych se nedivila, že na něj reptala spousta lidí) a nebo byli tak levní, že se vešli do nějaké mě neznámé hranice... Netuším, každopádně to je příjemné překvapení :)

Takže k nám během dneška přibylo 19 koní! :D což je dobře, že než jsem šla na poštu, stihla jsem to do té Ikei a koupila jsem ucházející poličku (takové bílé vzorkované plechové poličky do spíže na zavařeniny, ale když se přimontovaly na sebe, vypadá to moc hezky a stálo to pár šupů, takže spokojenost) a tudíž mají nováčci už dnes kde bydlet :D

Takže jediné, co zbývá, jsou setíky 2012 z ebay a možná, možná něco velmi tajného, Mazel a Kiiki ví :D

A přikládám fotečku nováčků :)
***
***
Jsou všichni prostě dokonalí :) a už se moc těším, až budu přemalovávat ty tři koníky z Německa, nemůžu se dočkat :D

P.S.: Pod tímto článkem je prodej, tak třeba nakoukněte ;)

Diamond Lady

30. january 2012 at 16:00 | Naervon |  Starfall Horses

Diamond Lady

Fakta pro Silverhooves ranč:
Jméno: Diamond Lady
Původ jména: v překladu "diamantová dáma"
Přezdívka: Di
Show name: SHR Diamond Lady
Plemeno/Rasa: Saddlebred
Pohlaví: Klisna
Matka: ---
Otec: ---
Věk: 4 roky
Potomci: 0
Zaměření: Výstavy, rekreace
Získaná ocenění: ---
*
*
*
*
Fakta v reálu:
Značka: CM Breyer Stablemate
Původ: Z ranče Demetri
Cena původního moldu: ---
Vzácnost: 10/10
Stav: Skvělý

29. ledna

29. january 2012 at 21:26 | Naervon
Jen stručně, zrovna jsem se na chvilku zastavila. V šest jsme přijeli busem z Prahy, a od té doby jsem uklízela, vybalovala, a tak dál... Bff :D

Tak dopoledne jsme nakonec nebyli v zoo, ale jen tak ve městě. Zapadli jsme do Anděla a já jsem tam v Pompu našla krásné, nepoškrábané nové Collecťáky, škoda že jen některé. Takže posledním nováčkem, který přijel, je bucksin lusitano, prostě dokonalý <3

Zítra jedeme do IKEA, přikoupím si nějakou levnou poličku - ano, bude rozšířování stájí! Minule jsem to řešila odprodejem koní, ale touhle cestou nikdy víc - pořád některých prodaných koníků lituju. Tentokrát si nechám všechny, i kdybych si měla pověsit poličku na čelo :P

Co se tady objeví v blízké době?
Well, rozhodně plánuju nějakou "Síň slávy, halu úspěchů či nějak tak", do které bych zapisovala koníky, co se někde někdy umístili. S tím souvisí taky to, že projdu profily a kdo z koní má vymyšlené ocenění, bude smáznuto, budu psát pouze reálné úspěchy z photo a live show.

Další, ráda bych vybudovala S/D listing, ALE - prakticky 99% mých koní má vymyšlené rodiče, takže tu v blízké době vyvěsím koně, ke kterým bych byla ráda, aby se našli rodiče na některém z rančů. Dříve, než budu mít minimálně otecxmatka záznam u koní, které chci poskytnout k S/D, nemůžu začít... pfff, to zas bude práce :D

Zatím dobrou ;)

Dnešek a NYLS v kostce :D

28. january 2012 at 23:35 | Naervon
.. aneb až bude víc času a nálady a budu na vlastním noťasu (štípla jsem na momentík noťas příteli, svůj sebou nemám :D) tak napíšu možná víc :)

Dnes proběhlo zdárně NYLS, a bylo to skvělé :))

Vezla jsem si tam 28 koní, z nichž 14 vyhrálo nějaké ocenění (1 - 5 místo). 1 místa byla tři, a hodně nečekaná :D v chipsech zaválel Isidor, který následně v rozstřelu stonů porazil standart thoroughbreda a araba, oba nádherné, velké koně - to byla bomba, já ho tam položila s výrazem "hmm, nemá šanci, malej proti velkým" a pak do mě Pompin drbla "on vyhrál" a já skoro infarkt "cože??" :D - další nečekaně SCH falabela ponička Beruška, která si v dalším kole sáhla po stříbrné, a poslední champion byla mnou malovaná Harley Quinn, která vyhrála svou CM kategorii a ještě třetí v menších CMkách dohromady :)

Pak jedno druhé, dvě třetí, a spousta čtvrtých a pátých míst :)

Poznala jsem další zajímavé lidičky, osobně třeba Karču, Koníka, Pharlap, Anett, Vivi a mnoho dalších a poprvé jsem uzřela legendární Lintith :)))

Dostala jsem prácičku od Pompin, přemalovávat tradi kobču na moldu marabelly, tak uvidíme, jak se toho zhostím :D a co se Pompin týče, koupila našemu ranči nový přírůstek - starého vraníka od Papa, krásného kladrubáčka :) ještě jednou jí moc děkujeme :)

Po skončení celé akce jsem zajela zpátky do bytu k babičce přítele, u které momentálně přespáváme, a s přítelem jsme vyrazili do letňanského nákupního střediska na nákupy! Yeah! Koupila jsem si nějaké nové oblečení, a co se ranče týče, koupila jsem nové přírůstky :) dva - 2012 novinku krásnou tenneesse walker kobču, která mě prostě očarovala, a pak kobylku "magický jednorožec" od Papo, které ufiknu roh a půjde na přemal, protože je udělaná na moldu, který se mi prostě strašně líbí - starý Papo frísan/ka, u nás ho má snad Kiiki a možná jeden, dva další. Přesně nevím. Každopádně mám hodně co ke zkoumání - nemám ponětí, jaká barva by mu (kromě osvědčené černé :D) slušela :) bude to snad můj nejdražší mold na přemal, protože jsem neviděla cenovku a řekla si, že je to Papo, to je vždycky levnější než SCH, a u pokladny si za ni ženská řekla 270, omg...

Zítra jdeme nakouknout do zoo a pak zpátky do Brna, to už se ozvu ze svého a možná přidám pár detailů z akce :))

Dobrou noc a mějte se hezky :)

Syndicate

27. january 2012 at 12:00 | Naervon

Syndicate

Fakta pro Silverhooves ranč:
Jméno: Syndicate
Původ jména: v překladu "svaz, spolek, skupina"
Přezdívka: Syndika
Show name: SHR Syndicate
Plemeno/Rasa: Appaloosa sport horse (vliv anglického plnokrevníka po matce)
Pohlaví: Klisna
Matka: Sakmet
Otec: Syrr
Věk: 3 měsíce
Potomci: 0
Zaměření: Zatím žádné.
Získaná ocenění: ---
Povaha: Neposedná, zvědavá, hravá.
Historie: Syndicate se narodila u nás na ranči. Docela se bojíme, co z ní bude, protože její početí byla v podstatě nehoda, špatně hlídaná klisna a mazaný Syrr. Zatím se ale vyvíjí pěkně :)
*
*
*
*
Fakta v reálu:
Značka: Breyer Stablemates
Původ: Gift set Fun foals
Cena koně: 75,-.
Vzácnost: 5/10
Stav: Skvělý, ani škrábanec

Genova

25. january 2012 at 12:00 | Naervon

Genova

Fakta pro Silverhooves ranč:
Jméno: Genova
Původ jména: Vymyšlené
Přezdívka: Gen
Show name: SHR Genova
Plemeno/Rasa: Hannoverský kůň
Pohlaví: Klisna
Matka: Gilda
Otec: Mayor
Věk: 14 let
Potomci: 0
Zaměření: Drezura
Získaná ocenění: 5. místo CM SM light na NYLS 2012, 6. místo CM SM Warmbloods na CLS 2012
*
*
*
*
Fakta v reálu:
Značka: CM Breyer Stablemate
Výroba: Akrylky, pastely, lak
Cena původního moldu: 100,-.
Vzácnost: 10/10
Stav: Skvělý

22. ledna - kdo k nám přijede?

22. january 2012 at 8:00 | Naervon
Tohle píšu 21. večer, proč, o tom za chvíli... každopádně to bude obrovský článek :P

Tak, ve chvíli, kdy tohle píšu, je za okny v Brně tma a začalo hustě sněžit. Doufám, že se to udrží do "dneška" :D neboť mi chybí hodně fotek nováčků...

Proč tak najednou? Well, dozvěděla jsem se, že k nám přijede spousta koní! A já nemám udělanou strašnou spoustu profilků, přibližně od léta jsem to flákala... třeba Kismet a Intisar neměli profil půl roku.
Takže teď každý den čekejte profilky, moc se vám za to omlouvám, ale nějak někde je nacpat musím... hlavně budou přednastavené na tenhle týden a asi ten další, jeden, nejvýš dva za den.

Což se zároveň hodí, protože tento týden tu povětšinou nebudu, jedu do těch Beskyd. Pokud se mi podaří nafotit koníky ve sněhu v neděli (tedy dneska :D) nebudu si brát foťák ani žádné z koní...

A v pátek jedeme s přítelem do Prahy, kde přespíme u jeho babičky a já pak půjdu na NYLS!! Těším seeee :D ale nemám ještě vypulírované koníky, ani udělané cedulky... s tím budu muset pohnout, mám na to čas maximálně "dneska" nebo v pondělí.

A teď už kdo k nám přijede! (prosím, neberte to jako vychloubání, spíše jako radostné oznamko :o)

Za prvé, z Německa nám přijede druhý Mini Me Orion, snad bez vady :) zrovna dneska se to domluvilo... škoda, původně jsem ho chtěla přihlásit už na NYLS, ale jeho debutem bude až CLS, jak to vypadá :)
***
http://stonehorseref.com/HorsePics/2993_05.jpg
***
Tady je, krasavec :)
***
Společně s ním mi přítel koupil jako dárek pár dalších koníků, které jsem si vybrala hlavně díky nedostatku kobyl na ranči :)
***
***
Krásná saddlebredka :)
***
***
Vím, že vraník je mold hřebce, ale to mě popravdě nikdy moc nezajímalo :D u mně to bude kobylka a do hříbátka jsem se zamilovala okamžitě, pravděpodobně to bude syn Seabiscuita :)
***
***
Puntíkovaná kobča, o které ještě nevím, jestli z ní náhodou nezkusím udělat bělku, protože žádné puntíkaté hříbátko nemám a asi nebudu mít...
***
***
Znova tobiano thoroughbred, ten mold je krásný, plánuju z něho udělat palomino nebo ryzí kobylku :)
***
Breyer SM - Voltigieren ***
A tohohle valáška, ze kterého bude taky kobylka, partnerka pro jednoho z mých nepočetných hřebců drafterů (Stone by měl začít vážně vyrábět více kobylek :D)
***
Jako další si můžu pogratulovat (to zní strašně nafoukaně, ale já to tak cítím) ke skvělému úlovku. Na ebayi jeden pán prodával nové 2012 pod cenou... podle infa se jich potřeboval zbavit, neboť je koupil vnučce a ta mu řekla, že už ji koně nezajímají, tak je chtěl dát pryč. Takže dohromady za asi 700kč + poštovné budu mít:
***
***
Tyhle koníky, jak jsou v setu po dvojících a u sebe mají "tajné" hříbátko...
***
***
Appaloosí setík...
***
***
A "Show Stoppers", krásný setík, kde se mi po dlouhé době zase strašně líbí úplně všichni koně, jak je to málo obvyklé :)
***
Prostě dokonalost :) je ode mně sice hnusné, jak se raduju, když ten pán asi musel být smutný, když ho takhle poslala vnučka do háje s dárkem, ale já si nemůžu pomoct. V Německu jsou docela docela za draho už teď, u Appy pokud budou, tak ještě dražší, s tím podělaným způsobem přivážení, když se musí zaplatit buď letecká doprava nebo stupidní clo...
***
Tak... a kdo přijede jako poslední?
To byli první koníci, co jsem si tohoto roku koupila, set deseti stablů, který už je zaplacený a strašně se na něj těším...:
***
***
Všichni nádherní stablíčci... Rosegray a palomino andalusánci, nádherný (i když tenhle mold moc nemusím) sabino tažáček, bělostný hannover, palomino a pinto saddlebredky, palomino arábek, a tří kobíci (tenhle mold pro změnu miluju :D) - většina z nich je z různých starších parade of breeds či starších regulérních runů, a někteří se doufám prosadí na LS :)
***
Pokud do toho započítám i dva čisté koníčky, co mi snad Mazel pošle na přemal, budu mít s profilky co dělat další rok... :D Nemáte ponětí, jak se těším! :)
A teď si možná říkáte, jak je to teda s tím velkým koněm, když jsem nějakého tak chtěla... No, vzdala jsem to, tak nějak :( z toho, co mi přebylo z prodejů šperků a knížek, jsem si stejně žádného parádního koupit nemohla, a i kdyby, stejně by neuspěl. Kiiki, Appa, paní Vlčková a další jsou železná konkurence, s jejich zásobami šampiónů se srovnávat nemůžu. Takže kdybych si pořídila nějakého arábka, nebude to do CLS, jak jsem si původně stanovila směšnou podmínku, a rozhodně se nebudu snažit o to, abych vybrala nějakého, který se snad bude líbit všem, ale takového, který se bude líbit hlavně MNĚ.
Každopádně otázku velkých koní odsouvám ad acta. Největší jsou u mně zatím dva SCH, a tak to bude i nadále :) Hold už jsem ranč se stablemates a chips :)
Všechny zdravím, mějte se hezky a prosím, odpusťte mi tohle spoustuřádkové rochnění se ve vlastní samolibosti a chlubení :D :D :D
P.S: prosím, kdyžtak mi napište, kdo má ty poslední nebo ví, že je má někdo ostatní - ať vím, jaký stupeň vzácnosti má přijít na jejich profily potom...

20. ledna - převratné novinky :D

20. january 2012 at 13:55 | Naervon
Spousta novinek z ranče Silverhooves :)

Tak, čím začít? Třeba včerejší panikou, neboť v našem domě hořelo, v bytě hned nad námi. Všude zvenčí bytu spousta kouře a sirény, a já byla doma sama, nevěděla jsem, co dělat. Ještěže bydlíme v bytě úplně v přízemí, sbalit koně a potkyše a noťas a drobnosti a vyběhnout oknem na zahradu by byla otázka asi pěti minut. Nakonec to bylo ok, ale dobře po kůži mi nebylo ještě nějakých pár hodin po tom, co to hasičáky před domem v ulici zabalili a všichni odjeli. Bff, já si nedokážu představit, co by se stalo, kdyby se vážně oheň dostal až do tohohle bytu a já se musela rozhodovat, co vezmu a co obětuju... brr, radši si nepředstavovat.

Další, nad čímž jsem se hodně nasrala, bylo dnešní předávání zboží z aukra, tři zlaté přívěšky, co jsem prodala za 1000. Vyřizoval to přítel, protože aukce jsou na něj a já spala... týpek přišel, koukl na přívěšky a řekl, že jsou menší, než si myslel, tak vnutil příteli jenom sedm stovek a jen tak si s nima odešel... Parchant :/ z toho jsem málem brečela, protože ty přívěšky měly mnohem větší hodnotu než i ten 1000, ale potřebovala jsem, ať se prodají a já můžu zaplatit dluh pojišťovně... Zkurvysyn.

Lepší zprávy! Prodala se většina věcí, což jsem vůbec nečekala, takže nakonec ještě nějaké penízky zbyly. Tak jsem si chtěla udělat radost :) možná teda přijede na náš ranč deset stablíků z USA, z jedné aukce (ne ebay), jen co s týpkem domluvím všechny detaily. Jsou strašně hezcí, nemůžu se jich dočkat :)

Další, konečně se ozvali z MPV, dorazil jim zabalený Orionek, a asi teď budou posuzovat, co udělají, jestli mi vrátí peníze, nebo mi ho vymění. Na to jsem hodně zvědavá :o

Domalovávám SCH, ještě mi chybí stíny pastely a modrá očička :) je krásný... na SCH se mi maluje prostě fantasticky, dá se s nimi lépe pracovat, mnohem lépe drží barvy (být hodně hnusná, řeknu, že alespoň k něčemu jsou dobří, ale já hnusná dneska být nechci :D). Přihlásila jsem ho na NYLS, i když mu chybí detaily (do té doby to zvládnu, plánuju ho do konce víkendu dodělat), takže ho tam uvidíte :)

Na NYLS jsem přihlásila nějakých 28 koní, nakonec, a strašně moc se těším :) člověk by nevěřil, že jenom osm dnů zbývá :D pojede se mnou jak cmko, tak i nový tajný SCH... kterého bych mohla pravda odtajnit :D chtěla jsem to udělat pomocí fotek, ale momentálně se mi nechce jít nikam fotit... na zahradě je hnusně... bláto, ledový vítr, bah.
Tak tady máte alespoň obrázek od SCH, pro představu :))
***
http://webshop.steenfeldts.dk/catalog/images/70409.jpg
***
Je pravda pár věcí, co mě štve, třeba ten nemožný narůžovělý mušličkový postroj (nablít), ale jinak jsem se do téhle krásky zamilovala na první pohled. Je na podobném moldu jako andaluská klisna, jen má úžasné dlouhé nespletené (povětšinou) žíně a nádherný hluboký pohled. Je krásná snad z každé strany, taková elegantní španělka :) přihlásila jsem ji teda taky, snad mě za ty namalované doplňky na těle nevyhodí z kategorie :( Proč jen ji nevyrobili jako sériového koně... bez kravin a té stupidní víly s miminem...

Což mě přivádí k jedné věci. Někdo v minulých komentářích řekl, že SCH nevyrábí jen koně, ale všechny možné hračky pro rozvíjení dětské fantazie. Tak já vám nevím, ale už je to jak u debilů. Dětská fantazie zřejmě musí být předmalovaná, aby vůbec byla? Myslím tím, že je pro SCH sice jednodušší, všechno prostě namalovat, ale o kolik vděčnější by bylo, kdyby koníka udělali v setu s příslušenstvím, které je podobné, ale dá se nasazovat a sundávat? Kolik si toho nahrajete s blbou vílou, která má v rukou permanentně přidělané mimino? Kolik fantazie si můžete užít s personálem, který neustále sedí nebo stojí? V tomhle oceňuji moc a moc Breyera, který to pochopil a dokonce i většina lidiček pro stablíky má ohýbací klouby, takže se s nimi dá vážně něco dělat...
To je něco podobného, jako s legem. Kdysi nebyly v legu skoro žádné spešl součástky, a dalo se toho postavit spoousta. Kdežto dneska? Samá extra součástka určená jen pro jednu jedinou věc, když to děcko podle plánku postaví (a nemá nijak moc na vybranou, jestli chce stavět to, co se z toho postavit dá), má to postavené a podruhé se tomu do toho nechce.
Já to částečně chápu, společnosti chtějí vydělávat, když je dítě znuděné jedním legem, rodič půjde a koupí další...
Ale... přijde mi, že tím, že je všechno "předvyrobené" vytrácí se fantazie... děcka leda zdegenerují, protože nebudou umět od mala vyrábět něco svého, budou si hrát tak, jak jim to předepíšou návody... To je špatně :/ jak u lega, tak u SCH, a u kohokoliv jiného, kdo provozuje tenhle fígl.

Tak jsem se zase lehce rozohnila... pardon :) Původně to měl být lehký zpravodaj, ne polemika o stupidnosti hraček a vychcanosti výrobců :D

No, co nového ještě? Něco by se určitě našlo, ale asi už se koušu do prstů a končím, stejně to bude hrozné dlouhé na čtení pro všechny, kdo si do toho troufnou :D
***
***
Krasavec :) člověk by skoro neřekl, že je to CM <3

Bai

19. january 2012 at 16:00 | Naervon

Bai

Fakta pro Silverhooves ranč:
Jméno: Bai
Původ jména: Od chovatele.
Přezdívka: ---
Show name: SHR Bai OOAK
Plemeno/Rasa: Thoroughbred
Pohlaví: Klisna
Matka: Bajadera
Otec: Solf
Věk: 8 let
Potomci: 0
Zaměření: Drezura, western, výstavy.
Získaná ocenění: ---
Povaha: Hodně temperamentní, chvilku nepostojí.
Historie: Bai z nám dorazila z Ameriky, a přiznám se, že toho o ní moc nevím. Když k nám dorazila, byly s ní malinko problémy, neboť byla cvičena univerzálně... a ani v jednom oboru moc dobře. Dělalo jí problém poslouchat povely, nerozuměla, co po ní jezdec chce... takže jsme s ní museli od začátků, a nutno podotknout, že se Bai chytla rychle a učí se dobře. Jediné, co zatím umí na jedničku, jsou pózy na výstavách, ale to ostatní určitě brzo dožene :)
*
*
*
*
Fakta v reálu:
Značka: Peter Stone Chips
Původ: Samostatný kousek z roku 2011
Cena koně: 2200,-.
Vzácnost: 10/10, vyroben pouze jediný kus na světě
Stav: Skvělý

Black Tie Affair

18. january 2012 at 17:11 | Naervon

Black Tie Affair

Fakta pro Silverhooves ranč:
Jméno: Black Tie Affair
Původ jména: Podle živé předlohy
Přezdívka: Tie
Show name: SHR Black Tie Affair
Plemeno/Rasa: Pintarabian
Pohlaví: Hřebec
Matka: Black Velvet
Otec: Heilou Ra
Věk: 12 let
Připouštění: 4
Zaměření: Výstavy, triky
Získaná ocenění: 4. místo CM SM Arabians na CLS 2012
*
*
*
*
Fakta v reálu:
Značka: CM Breyer Stablemate
Výroba: Akrylky, pastely, lak
Cena původního moldu: 40,-.
Vzácnost: 10/10
Stav: Skvělý