March 2012

Pár fotek :)

31. march 2012 at 18:00 | Naervon
Pár starších, zatím neuvěřejněných fotek... :)
***
***
Můj miláček Meteor tu už hodnou dobu nebyl, takže malá upomínka toho, že i běžní sérioví koníci můžou být nádherní... hlavně jeho barvička mě vždycky dostává :)
***
***
Renata zase projela našeho kříženečka Picarda. Zítra o něm a jeho nevěstě o něco víc :)
***
***
Rhett zase zapózoval pro foto do knihy plemenníků SHR, která je momentálně v progressu (a ještě dlouho bude, pořád není čas si sednout a sepsat to... :( )
***
***
Pořád bezejmenný malý býček, který se k nám náhodou dostal a o kterého se stará Tereza. Běhá za ní většinou jak za maminkou :)
***
***
Setřice Roxy se pokouší "ukáznit" kobylku Arlene :)))
***
***
Při focení do plemenné knizy, pro kterou teď pózuje Alano, mě napadlo, kdo vlastně NENÍ na SHR plemenník... ti, kteří by v knize nebyli, jsou prodaní nebo přemalovaní :D Alano si každopádně sluníčko užíval, ani mu nevadilo, že ho někdo fotí :)
***
***
A na závěr fotka se všemi štěkaly na SHR :D a Arlene a Kathy, tam někde v pozadí :D

Pegásci <3

31. march 2012 at 12:00 | Naervon |  Model Horse Info
Aby bylo jasno, fantasy koně zrovna moc nemusím, leda tak občas vkusně provedeného jednorožce... ale tihle tři krasavci mě dostali na kolena. A já se s vámi rozhodně podělím :D
Všichni tři jsou original finish od firmy Peter Stone, velikost chips. Všichni tři jsou One of a Kind, jak jinak, takže pro většinu běžných smrtelníků nedostupní... :(
***
http://stonehorseref.com/HorsePics/5452_02.jpg
http://stonehorseref.com/HorsePics/5452_01.jpg
***
Prvním z "andílků" je roztomilá mula, pojmenovaná "Fairbury", z roku 2009.
Je naprosto dokonale rozkošná, hlavně ten čumáček :)
***
http://stonehorseref.com/HorsePics/4430_01.jpg
http://stonehorseref.com/HorsePics/4430_03.jpg
***
Druhým pegáskem je "Alessia", vytvořený/á na moldu andalusiana. Z roku roku 2008, nádhera... modrá očička, krásná křídla. Osobně moje nejoblíbenější z těch všech, co vám chci ukázat, ale myslím, že se vám třetí bude líbit nejvíc...
***
http://stonehorseref.com/HorsePics/5440_03.jpg
http://stonehorseref.com/HorsePics/5440_04.jpg
http://stonehorseref.com/HorsePics/5440_05.jpg
***
A posledním klenotem je Pixie. Je těžké uvěřit, že je to OF chipsík, ale je to tak. Z moldu araba, jediný kousek, 2009...
Byl to nějaký raffle auction model, a jeho cena se vyšplhala na necelých 5000...
Vůbec se nedivím :D

28. března...

28. march 2012 at 1:41 | Naervon
Za pár dní je CLS... to letí...

A já stále nemám vytištěné/napsané cedulky ani zabalené koně, pracuju na pár posledních zakázkách a posílám balíky... Kdyžtak koukněte na neprodané věci, jsem ochotná vám věci dovézt až na CLS, peníze mi můžete předat tam. Dobírkové složenky by se stejně už nestihly otočit :D

Teď vás tu čekají hlavně profilky CMek, s výjimkou víkendu, na který jsem přednastavila pár zajímavějších věcí, fotky a tak... hlavně pro ty, kteří nikam nejedou.

Přibližně v pátek odjíždím se Student Agency busem do Prahy, kde přespím u babičky svého přítele, a teprve v sobotu budu pokračovat do Chrastavy. Přítel jede do Prahy se mnou a možná se tam zdržíme až do pondělí. Plánujeme jít třeba do zoo a tak, dát si relax... už bylo načase. Připadám si, že lítám jak hadr na holi a zároveň jako bych nic nestíhala a neměla a nikdo z rodiny mi to moc neulehčuje. Matka mi má za zlé, že chci potřetí zkusit nějaký obor na výšce, místo toho abych šla makat na plný úvazek... obě babky mi to vyčítají taky, ale před mámou tvrdí, že mě podporují, aby jí mohly vyčítat, jak je na mně jako matka hnusná... prostě paráda, krásná situace, pohoda, dokonalost.

Na víkend se tedy moc a moc těším. I kdybych vůbec nic nevyhrála, budu ráda, že si s vámi pokecám a že získám nějaké prachy za objednávky... Na jednu stranu je super být zodpovědná za své prachy, na druhou... když není co do pusy a do jakéhokoliv příjmu daleko, taky to není radost. I když, stěžovat si nemůžu, spousta lidí nemá ani byt, ani net, ani spoustu dalších věcí. Třeba moje zlaté modýlky <3

Čím dál víc se začínám přiklánět k CM... ještě před nedávnem jsem na ně koukala trochu svrchu, protože mi přišlo, že sebelepší CMko nemůže být lepší než OFko... ale není to pravda. Myslím, že pokud na sobě vážně hodně máknu, mohla bych v CMkaření něco dokázat. Minimálně mě to hrozně baví, vzít něco obyčejného a ne moc zajímavého, a udělat si z toho malý klenot do sbírky. Kromě toho, těmi hodinami práce vzniká zvláštní pouto... Obdiv taky dělá svoje, je prostě dokonalé přijít a vidět tolik nadšených komentů a vědět, že ty hodiny strávené piplavou prací nebyly přece jen tak nadarmo :)

No nic... zítra jdu po roce a půl ke kadeřníkovi :D se mně lekne, toho odrostlého roští :D hotová cavewoman :D Nebýt tety, která si na mě s pár stovkama zapomněla, tak ty odrůsty budu mít za chvilku delší než zbytek vlasů :P A pokud mi něco zbyde, pobrouzdám sekáče, jestli neulovím něco zajímavého do sbírky... zítra bude hezký den :) taky pokud mi zbyde troška času, tak třeba nafotím dohromady ten náš iberský gang :))) všechny svoje španěláčky zbožňuju :) A taky musím udělat cedulky a vytvořit dvě ohlavky na zakázku... Huh.

Aspoň, že už konečně můžu manipulovat s palcem... před pár dny se sundávaly obvazy a vypadá to moc pěkně, jen to asi vevnitř buď není zatažené, nebo jsem si něco přece jen porušila, protože při některých pohybech palce to hrozně bolí :( taky mám kůži kolem jizvy necitlivou, je to strašně divný pocit, přejet si po šrámu prstem a cítit něco jen "jednou stranou". Každopádně jsem měla štěstí, kamarád mě potěšil tím, že se taky řízl do palce, a tak blbě - do té přepážky mezi palcem a ostatními prsty - že si porušil šlachy a měl čtrnáct stehů a blbě se mu s palcem hýbe... jsem si najednou hned přestala stěžovat, jak to bolí :D :D :D noční můry z toho leda...

Co ještě? Hmmm... nové přírůstky v nedohlednu... naopak, hledám domov několika starším... jsem zvědavá, až promažu profily a udělám velký součet koní, kolik mi jich vlastně zbyde :D :D
***

***
Nostalgie... dívám se na fotky z této zimy, a tolik koní už je pryč.... :(

Kdo je nej?

27. march 2012 at 19:00 | Naervon
V tomto článku by mě zajímalo, kdo z mých "žíňovatých" výtvorů se líbí veřejnosti nejvíce. V anketě pod článkem můžete hlasovat, děkuji moc :)
Líbí se vám nejvíce...
***
***
...grošovaný tažáček Arugal?
***
***
...rezavý appaloosák Cherokee?
***
***
... tmavý paint Iroquez?
***
***
... palomino blanket andalusanka Maravilla?
***
***
... cremello andalusanka Paloma?
***
***
... tmavě hnědý arab Venom Prince?
***
Děkuji za hlasy a názory :)

CM Venom Prince

26. march 2012 at 18:00 | Naervon
Posledním z pěti mých oblíbených milovaných CMek je Venom Prince, arábek vytvořený ze Stone Chips jadeitového (překlad: hnusně zeleného) morgana. Hle:
***
***
Vždycky mi připadal tenhle mold velmi podobný arabskému, ale pokaždé, když jsem se chipse na moldu morgana pokusila vydávat za araba, snesla se vlna připomínek, že to jako arab nevypadá. A mě napadlo... víte co? F*ck blbé připomínky, já si z toho morgana prostě araba udělám a BASTA.
Stačilo jen drasticky opéct :D
***
***
***
***
***
Bah, tady se mi překlopil a stojí na té nožce, na které nemá... pardon, všimla jsem si až při úpravě fotek.
***
Doba práce: Dlouho... nevím jak zvlášť, se všemi pěti novými jsem se dělala zároveň, ale nějakých 16 hodin vkuse na všechny padlo... Vždycky jsem dělala na jednom, zatímco ostatní zasychali... Jak jinak než po nocích.
Zajímavé detaily: oči, hvězdička a žíně
Technika: Tepelná úprava, akrylové barvy, stínování suchými pastely, žíně: černá viskóza
Finish: IDEA satin - polomatný odolný bezbarvý lak
Moje hodnocení: Jak jsem si všimla, když udělá Stone morgana s ohnutou hlavou, je to vždycky na druhou stranu, jako Sir Galahad. A mě zajímalo, jak by vypadal, kdyby se mu hlavička obrátila jinam... takže úplně na druhou stranu, navíc ji má "pyšně" zvednutou. Nožku jsem zdvihla, jaký by to byl arab, kdyby nevypadal, jako že věčně netrpělivě podupává :)) Ustřižený ocas se modeloval nejhůře, ale nakonec jsem ho taky zvedla, musela jsem si přibrat na pomoc rozžhavený nožík :D Další věcí bylo ořezávání vyboulenin, které se po ohnutí udělaly, a taky samozřejmě vyškrábání štičího profilu. Jakmile byl koník nabarvený, bylo ho velmi lehké nabarvit a ožíňovat, pracovala jsem se svým oblíbeným zbarvením a viskóza je velmi poddajná a tvárná, co se týče lepení.
A jméno? Jednoduchý výběr, při lepení jeho žíní jsem poslouchala dokola smyčku se svou milovanou písničkou, Poison od Tarji Turunen :))


CM Maravilla

25. march 2012 at 18:00 | Naervon
Můj další pokus je hodně proklínaný (mnou, jak jinak), protože kdybych tušila, že mě tak chytnou mohérky, nikdy bych si tenhle mold neobjednala. Proč? Protože má obrovský kus ocasu přilepený k noze. Abych mu odstříhala přebytečný ocas, musela jsem mu zomit zadní nohu :/ seškrabávat krk byla taky zábavka, nůž po tom klouzal jako namydlený...
***
***
Nakonec se podařilo oškrábat, ale už si nejsem jistá, jestli se podařilo tak namalovat a hlavně přilepit...
***
***
***
***
***
Doba práce: Dlouho... nevím jak zvlášť, se všemi pěti novými jsem se dělala zároveň, ale nějakých 16 hodin vkuse na všechny padlo... Vždycky jsem dělala na jednom, zatímco ostatní zasychali... Jak jinak než po nocích.
Zajímavé detaily: oči, dečka (ano, ono to má vážně světlou appa dečku :D), a samozřejmě žíně :)
Technika: Tepelná úprava, akrylové barvy, stínování suchými pastely, žíně: nebělený mohér
Finish: IDEA satin - polomatný odolný bezbarvý lak
Moje hodnocení: Kdo by řekl, že se mohér po namočení navlnkuje? Nebo že se viskóza slepí... (o tom radši ale jindy - nebo radši nikdy :D). Vlastnosti různých přízí, které používám na žíně, mě nepřestává fascinovat :) Maravilla znamená v překladu ze španělštiny "zázrak" a zázrak to taky vpravdě je. Tenhle kůň byl podělaný od samého začátku, kvůli němu jsem se řízla přes zápěstí, zlomila mu nohu, ohnula ucho a chvílemi už myslela, že ho prostě zahodím, že mi nějaký zasraná pojebaná plastová hračka nebude ničit život (přesná citace mých myšlenek... pravda, mnohem slušnější než originál). Ale když jsem ji ořezala a narovnala krk a sklonila hlavičku a ohnula nožku a dostala první podkladovou barvu... a když se mi povedlo ji vystínovat... dala jsem tomu šanci, a hleďme, nakonec to tak blbě nevypadá.


Libertin

24. march 2012 at 18:00 | Naervon

Libertin

Fakta pro Silverhooves ranč:
Jméno: Libertin
Původ jména: hrátka se slovem Liberty
Přezdívka: Liber
Show name: SHR Libertin
Plemeno/Rasa: Andalusian
Pohlaví: Hřebec
Matka: xxx
Otec: xxx
Věk: 7 let
Připouštění: 0
Zaměření: Drezura, výstavy.
Získaná ocenění: 5. místo OF PS Chips Lights na CLS 2012
*
*
*
*
Fakta v reálu:
Značka: Peter Stone Chips
Původ: Samostatný kousek z roku 2011 (vytvořen pod jménem Liberty)
Cena koně: 600,-.
Vzácnost: 9/10
Stav: Skvělý, ani škrábanec

CM Paloma

24. march 2012 at 15:30 | Naervon
Kdo čtete moje články pravidelně, možná si pamatujete, že jsem si objednala novou Zenyattu, protože té staré se mi povedo vyrobit na zadku škrábanec. Když ale přišla, byla strašně hnusná, odfláklá, žádné stínování, kopyta obyč černá, prostě fuj.
***
***
Rozhodla jsem se, že si tu starou byť se škrábancem nechám a novou přemaluju. Ale co bylo utrpení (a na co jsem nakonec i dojela - ubohý můj palec -.-) byl postroj. Seřezávala, seškrabovala a zbrušovala jsem ho několik hodin (a stejně nejsem spokojená, ale co už). A co vzniklo?
***
***
***
***
***
Doba práce: Dlouho... nevím jak zvlášť, se všemi pěti novými jsem se dělala zároveň, ale nějakých 16 hodin vkuse na všechny padlo... Vždycky jsem dělala na jednom, zatímco ostatní zasychali... Jak jinak než po nocích.
Zajímavé detaily: oči, žíně, podkůvky
Technika: Akrylové barvy, stínování suchými pastely, žíně: kopřivové hedvábí
Finish: IDEA satin - polomatný odolný bezbarvý lak
Moje hodnocení: Prosím o prominutí co se hřívy týče, když jsem ji fotila, byla čerstvě vyrobená a já nechtěla propásnout sluníčko, co právě vykouklo. Momentálně už má hřívu lehoučce zkrácenou a na koncích trošinku zubatě zastřiženou, aby vypadala přirozeněji - ale dlouhá je pořád :D
Kobylka rozhodně není dokonalá, když se člověk zadívá pozorně, občas si všimne čar upozorňujících, že tam mohl být kraj podsedlovky či podbřišník, ale to už je moje mínus, když jsem si trvala na světlém koni :D na tmavém by to více zanikalo, ale cremello dostiháček mě lákal nevídaně. ALE - jako vždycky - když jsem jí nalepila dlouhé žíně a chtěla zkrátit, začala jsem si vymýšlet výmluvy, proč bych to neměla udělat :D a pak mě to praštilo přes nos, proč by to nemohla být andaluská klisna? Cremello andalusů jsem už pár viděla, a dlouhé žíně by mohla mít a... tak dál.
Kobča se tedy stala andalusankou a vyfasovala jméno Paloma, což je v překladu ze španělštiny "holubice". Sedí jí to k barvě ;)


CM Iroquez

24. march 2012 at 12:00 | Naervon
Dalším CM je Stone Chips Stock horse, pocházející ze setu Čtyři kouty světa. Světla Severu, zvláštní zbarvení napůl bílé, napůl zlaté. Měla jsem ho dvakrát, z prvního se stal Cherokee, a teď vám ukážu druhého :)
Takže původní:
***
***
A teď co vzniklo :)
***
***
***
***
***
Doba práce: Dlouho... nevím jak zvlášť, se všemi pěti novými jsem se dělala zároveň, ale nějakých 16 hodin vkuse na všechny padlo... Vždycky jsem dělala na jednom, zatímco ostatní zasychali... Jak jinak než po nocích.
Zajímavé detaily: oči, a samozřejmě žíně, dokonce dvoubarevné :D
Technika: Tepelná úprava, akrylové barvy, stínování suchými pastely, žíně: kopřivové hedvábí, černá viskóza
Finish: IDEA satin - polomatný odolný bezbarvý lak
Moje hodnocení: Docela drastická tepelná úprava se mi vyplatila - koník nevypadá jako většina koní na quarter chips moldu. Hlavu jsem mu zvednula a celý krk ohnula na druhou stranu, má malinko zkrácené uši a zadní nožka je posunutá trochu dopředu a ležérně ohnutá :D Samozřejmě materiál není na takové drastické zásahy moc vhodný, všude možně se vybouloval a krčil, ale po další práci s nožem bych řekla, že vypadá přirozeně. Původně měl být jen černobílý, ale zachtělo se mi experimentu, takže má flíčky stínované. Jméno Iroquez je názvem jednoho z původních severoamerických kmenů.

CM Cherokee

23. march 2012 at 18:00 | Naervon
Před nedávnem jsem psala, že mi došly moldíky na přemal z Německa, takže se dalo čekat, že tahle rubrika zase po nějaké době obživne novými příspěvky :)
První z moldů (objednávala jsem si ho dvakrát, protože ho zbožňuju) je Stone Chips Stock horse, pocházející ze setu Čtyři kouty světa. Světla Severu, zvláštní zbarvení napůl bílé, napůl zlaté.
***
***
Před časem jsem ho měla už jednou, ale nebyla jsem schopná si poradit s chipsy. Chovali se jinak než stabli, vyžadovali jiný přístup, který jsem tenkrát neměla/neznala/nechápala, takže koník původně určený na předělání na bílou quarter klisnu skončil v předělávání jen u té klisny a koupila si ho nakonec Karča. Co s tímhle, to jsem však věděla daleko dřív, než jsem rozbalila balík z MPV :)
***
***
***
***
Doba práce: Dlouho... nevím jak zvlášť, se všemi pěti novými jsem se dělala zároveň, ale nějakých 16 hodin vkuse na všechny padlo... Vždycky jsem dělala na jednom, zatímco ostatní zasychali... Jak jinak než po nocích.
Zajímavé detaily: oči, dečka, a samozřejmě žíně :)
Technika: Tepelná úprava, akrylové barvy, stínování suchými pastely, žíně: umělé vlákno rezavý trilobar
Finish: IDEA satin - polomatný odolný bezbarvý lak
Moje hodnocení: Hezouš. Občas ta třpytnost materiálu žíní nevypadá přirozeně, ale lepší barvu jsem po ruce neměla a na to, jak nemám ráda umělá vlákna, s tímhle se pracovalo velmi dobře, hezky přiléhalo a dobře se zastřihovalo. Koníka jsem upravovala na moldu, kromě seřezané hřívy a ocasu má hlavu posazenou rovně a skloněný krk. Zadní nohu má posunutou. Malovat podkůvky jsem se tentokrát neobtěžovala :D
Jméno Cherokee mi tak nějak vytanulo na mysli, když jsem přemítala, jak svůj výtvorek nazvat... Je to jméno jednoho z původních severoamerických kmenů, a podle mě sedí :)