April 2012

CM Three Wishes

30. april 2012 at 17:00 | Naervon
Dalším CMkem je hřebec morgana, u kterého jsem se inspirovala živou předlohou - černým plemenným hřebcem morgana jménem Three Wishes. Živý hřebec je nádherný a mně se nepovedlo tak úplně zachytit jeho krásu, ale přesto není úplně k zahození :)
***
Obvyklý mold k práci... :))
***
***
***
***
Doba práce: Tak 2 hodiny.
Zajímavé detaily: Oči, podkůvky, žíně, copánek
Technika: Tepelná úprava, akrylové barvy, stínování suchými pastely, žíně: kopřivové hedvábí, černá viskóza
Finish: IDEA satin - polomatný odolný bezbarvý lak
Moje hodnocení: Ach to prokletí fotit černé koně v prudkém slunci... ujištuji vás, že takhle vyblitě vážně nevypadá :D
Hned jak jsem uviděla fotografii toho hřebce, usmyslela jsem si, že mu musím udělat na našem ranči dvojníka. Podle mně je ten hřebec dokonalý, a já hlavně žasla nad tím šíleně dlouhým lesklým ocasem... No jo, ale jak to udělat? Nej fotka, co jsem našla, byla právě v klasické pozici zadní nohy natažené, ocas zvolně spadal mezi nimi k zemi a táhl se do dálky za koně, přední napnuté a u sebe a hlavu vztyčenou a malinko natočenou, nádherný rovný profil a život, zvědavost a temperament v očích... všechno jsem to nevychytala, ale část určitě ano. Copánek je můj vlastní výmysl, malinko jsem chtěla dloubnout do jednolité černi a oživit celek. Hedvábí mi nádherně napomáhalo, přesně kopírovalo tu lesklou záplavu živého koně na modelu. Jméno pak má samozřejmě stejné, jako jeho živá předloha.

CM Ponya

29. april 2012 at 18:00 | Naervon
Ponya vznikla z koníka, kterého jsem si na CLS koupila od Anihorses. Vypadal takhle:
***
Původně jsem ho vůbec nechtěla přemalovávat, hlavně barva se mi moc líbila, ale byl docela dost poškrábaný a ošoupaný, takže jsem se rozhodla nakonec ho přemalovat... pořád mě to malinko mrzí.
***
***
***
***
Doba práce: Tak dvě hodinky, myslím že ale ještě míň.
Zajímavé detaily: Oči, podkůvky, hvězdička na čele, žíně
Technika: Tepelná úprava, akrylové barvy, stínování suchými pastely, žíně: černé hedvábí mulberry
Finish: IDEA satin - polomatný odolný bezbarvý lak
Moje hodnocení: I když jsem se s fénem snažila, jak se dalo, tak se nedalo :D zadní nožky jsem chtěla více od sebe, aby lépe stála, ale pořád se vracely... tak co už. V důslednku není moc stabilní a většinou ji na poličce dávám na okraj, aby kdyžtak nebylo domino na obě strany. Jinak materiál je úplně super, skvěle se okrajoval od hřívy i čehokoliv... nemáte ještě někdo staré, klidně otřískané Ponyclub figurky? Kdyby byly do 50kč, ráda bych je vykoupila :)
Jsem docela pyšná, co jsem s ní udělala, a mám ji moc ráda :)
Jméno vážně není jenom "pony" + "a", je to z důvodu, že než jsem ji dodělala, koukala jsem na recenzi od Nostalgia Critica na japonský anime film Ponyo. Tak jsem vzala název filmu a upravila koncovku, aby seděla kobylce :)

Fotky z Brněnské zoo

29. april 2012 at 10:00 | Naervon
Tak ať to tu není furt jenom o CMkách, tak konečně dlouho slibované fotky ze zoo v Brně. Není jich moc, vybírala jsem jen ty nějak zajímavé, ostré a tak. Tyto fotky jsem kromě oříznutí neupravovala. Enjoy :))
***
***
Jsem pyšná na svůj foťák, že mě nezklamal a i bez blesku a přes zaprasené sklo dokázal udělat tak pěknou fotku :) V Brně jsou dva tygři, ale ten druhý si zrovna dával do nosu a vzhledem k tomu, že na vás chci být hodná, tak vám tady fotky čičiny dlabající kůzlátko, na kterém by se daly ukazovat jednotlivé vnitřnosti, jak bylo kuchnuté, nedám :P
***
***
Dramatic surikata :D je to malinko máznuté, protože ke mně byl profilem a pak se najednou otočil, takže když jsem cvakla na spoušť, čučel najednou přímo na mě :)
***
***
Nějaký druh divokého osla... byl boží, takový ňuník :))
***
***
Krasavci, co? Až je škoda, že na nich jezdí jenom mrňavá děcka.
***
***
Ten druhý, ten s očníma linkama :D
***
***
Kuk na buclatou prdelku :))
***
***
Jednou z velkých částí brněnské zoo je dětský koutek, takový dřevěný statek, který má působit starobyle a malebně. Nepůsobí (:D), ale zvířátek je tam dost. Ovce, kozy, králící, osli, kráva, prase, dokonce i slípky a krůty. A koně, hlavní bod mého zájmu. Koní tam mají celkem osm - dva shetlandy, dva nějaké jiné větší ponclíky, dva tinkery a dva frísany. Frísani byli bohužel zalezlí ve stájích, venku byli hlavně ti, kterým se právě dělal pořádek v boxech, když jsem šla kolem.
***
***
Pakůň je moje nejoblíbenější africké zvíře :) je majestátní, a vůbec ve všech ohledech lepší než zebry i žirafy :))
Btw. zeber tam byla spousta, jen na druhé straně ohrady. Pár jich mělo břicho skoro k zemi, takže hádám, že brzo bude nadílka zebřátek :)))
***
***
Ou hai :)) takový sladký buclííík :) proč jsou velbloudi tak oškliví a roztomilí zároveň? :D
***
***
Zvířata jsou super, ale krokodýlí a aligátoří fanoušek tedy nejsem... přesto, tma tam byla jako v pytli a fotka je přesto moc pěkná... tak se snad aligouš někomu bude líbit :)
***
***
Ťuťu, osmáčci degu :)) takové sladké kuličky... běžně je najdete ve zverimexech, a já jsem taky uvažovala, že si jednou pořídím... škoda že se musí chovat v páru a mají tak hrozné sklony k cukrovce :(
***
***
Hadi jsou úžasní... nikdy bych doma žádného nechtěla, skrmovat tomu potkánky by mi bylo líto, ale jsou nádherní...
***
***
Písečná kočka... chuděra malá, koťátka jí už sebrali :( je úžasná... nejradši bych se s ní pomazlila :)
***
***
Kuk na syslíka :)
***
***
Lachtan se už na všechno vysral... tedy, ehm, doslova.
Pardon za blbé vtípky :D
***
***
Mým posledním úlovkem byla pozornost polárního lišáka :))
Je úžasný, lišky jsou všechny nádherné... taky byste chtěli vlastnit ochočené liščátko? :))
***
A to je všechno, až se zase někdy vydám s foťákem do zoo, dám vědět :D

CM Moondance a Inevitable

28. april 2012 at 14:00 | Naervon
CM miníčky jsem se rozhodla dát do jednoho článku, tak snad se nezlobíte :) Z jakých moldů vznikli?
***
Přesně z těhle dvou, z buckskina a hnědáka z WEG setu. Abych nekecala, oba se mi líbili i tak, ale vzhledem k tomu, že jsem plánovala udělat malé kopie dvou chipsů, vybírala jsem si nejvhodnější moldy. Bucksin mi něčím připomínal Invicta, hnědák byl perfektní pro něžnou arabskou klisnu. A jak dopadli?
***
***
***
***
***
***
***
***
***
Doba práce: Dohromady tak 3 hodiny...
Zajímavé detaily: Oči, u grošáčka pokus o podkůvky, u bělky žíně
Technika: Tepelná úprava, akrylové barvy, stínování suchými pastely, žíně: kopřivové hedvábí
Finish: IDEA satin - polomatný odolný bezbarvý lak
Moje hodnocení: Pokud se divíte, že i tady jsem tepelně upravovala, když nejde nic vidět... ano, upravovala. U kobylky jsem musela trochu naříznout spoj mezi krčkem a hlavičkou a pak ji odtáhla, protože poloha hlavičky původně vypadala jako "co to na těch plecích mám? Že by rajská?". Takže kobylka kouká dopředu. Proč nemá grošáček jako jediný mohérek? Well, mně se jeho mold líbil tak, jak je, nechtěla jsem ho ořezávat. A když jsem dodělala s velkým vztekáním kobylku, byla jsem ještě ráda :D Ale kobča za to vážně stojí, na MLS měla velký úspěch :)
Co se jmen týče, chtěla jsem, ať znějí podobně, takže mrňavá kobylka má podle předlohy Moonsorrow (pzn. Měšíční smutek) jméno trochu veselejší, Moondance (pzn. Měšíční tanec). Hřebec pak dostal jméno Inevitable, což byl se dalo přeložit jako "nezvratný, nevyhnutelný" - přiznám se, že jsem hlavně chtěla, ať jeho jméno začíná stejně jako velkého, tedy na IN- a lepší jméno než Inevitable mě nenapadlo :D snad se líbí oba :)
P.S. nápad udělat většímu koni malou kopii nepochází ode mně, inspirovala jsem se Stonem a jeho tradíky, kdy stejné zbarvení na chipsících pojmenovává jako Mini Me -jméno tradíka- .

CM Moonsorrow

27. april 2012 at 17:00 | Naervon
Někteří, kteří viděli Moonsorrow na MLS, na tenhle článek čekali asi už od pondělka, tak nebudu protahovat :) Moonsorrow je arabská klisna pocházející z moldu Eastern Star:
***
Star dostal nový bílý kabátek a byl "přeoperován" na klisnu :D
***
***
***
***
Doba práce: Tak tři hodiny...
Zajímavé detaily: Oči, podkůvky, žíně
Technika: Tepelná úprava, akrylové barvy, stínování suchými pastely, žíně: kopřivové hedvábí
Finish: IDEA satin - polomatný odolný bezbarvý lak
Moje hodnocení: Moonsorrow není nijak drasticky upravená na moldu - hlavní poznatelná věc je hlavička, skloněná a pootočená. Další úpravy na první pohled nevýrazné, jsou přitažení zadní nohy a položení kopyta na zem, a aby získala pěknější postoj, přední nohy má přitažené k sobě, zatímco zadní více roztažení, z důvodu zachování stability.
Co se žíní týče, ani nevíte, jak mi bylo líto, když jsem jí ty žíně dotýkající se země musela šmiknout nakrátko, ale ani já jsem neviděla dlouho hřívého araba a to by jste mi už nesežrali :D :D
Jinak, má "sokolí oko", ani modré, ani hnědé, ale jantarově zlaté.
Jméno Moonsorrow... existuje téměř stejný OF arabian, jménem Moonshadow. Zrovna nedávno byl na prodej v jedné americké aukci, ale zaváhala jsem a do druhého dne byl prodán... každopdáně se mi vždycky líbil, a tohle je taková jeho malá kopie. I jména Moonsorrow a Moonshadow zní podobně.
Moonsorrow mi jinak udělala obrovskou radost, když se zazářila na MLS, vyhrála svou kategorii a získala třetí místo v rozstřelu CMek. Byla bohužel poražena Arugalem a Cherokeem :D

CM Invictus

26. april 2012 at 17:00 | Naervon
CM Invictus... co dodat? Vznikl z obyčejného thoroughbreda:
***
... a stal se neohroženým andaluským hřebcem :)
***
***
***
***
Doba práce: Něco kolem 3 hodin.
Zajímavé detaily: Oči, podkůvky, žíně
Technika: Tepelná úprava, akrylové barvy, stínování suchými pastely, žíně: černé hedvábí mulberry
Finish: IDEA satin - polomatný odolný bezbarvý lak
Moje hodnocení: Co k němu říct? Pravda, ta nejzadnější noha mohla být trochu víc vzadu, ale to už by nebyl tak hezky stabilní :) S těma nožkama jsem se patlala dlouho, dlouho nechtěl sám stát, nebo ty nožky nevypadaly přirozeně... s výsledkem jsem však docela spokojená, i když místy vidím, že by to chtělo ještě zlepšit. Barva se mi povedla podle záměru, a vzhledem k tomu, že to má být mladý hřebec, má ouška každé na jinou stranu a hlavu trochu vzpurně sklopenou. Kdo by ho chtěl obsednout, nebude to mít tak lehké :D
Jméno Invictus pochází z latiny, a je poměrně trefné. V překladu znamená "nedobytý, nepokořený" což se k Invíkovi vážně hodí.

Seru na to...

25. april 2012 at 19:25 | Naervon
Už mě to nebaví, nechci to dělat, sere mě to. Abych si ochotně a s úsměvem nechala šlapat po hlavě, tak to ne...

Mám toho plné zuby. Kdysi se tu dalo být, byla tu spousta fajn lidí, ale ti většinou odešli... lidi kteří napíší titěrný komentář "ale hlavně už konečně pojď na můj ranč" kvapem přibývá.

Já už nebudu taková kráva, abych všem vyslepičila co a jak se dělá, kde se dá co a jak dobře koupit, NE. A už nebudu pomáhat jak píča, když si toho stejně nikdo vůbec neváží.

Taky mě serou CMka - pořád se objevují komentáře nebo maily typu "pořád u mně vede Lintith" "na Mazla to nemá" no a kurva co já s tím? Kdybych se snažila nějak závodit s CMkářkama v ČR, tak chápu, ale tohle je jen otravné... mě nezajímá kdo je lepší nebo horší. Mě zajímá, jak co dělám a jak se v čem zlepšuju JÁ, a JÁ to nemám jinak posoudit, než z reakce ostatních lidí.

CO už mám na ten ranč psát? CMka jsou podle některých zřejmě snaha o to, sesadit Lintith nebo Mazla z postu "královen" repaintu, články o nových koních či fotky jsou podle některých prostě jen chlubení, když hodnotím modely, jsem nafoukaná kráva, co si o sobě myslí bůhvíco...

Já už na to nemám sílu. Neobíhám, nebudu psát. Články tu máte přednastavené do 6.května, tj do neděle příštího týdne. Do té doby mám čas na to, rozhodnout se, zda tyhle stránky smažu a někde stranou založím malé, bez možných přidavatelných komentářů... nebo jestli se vybodnu na e-ranč úplně... nebo jestli si to rozmyslím a vrátím se. Momentálně se cítím příliš mizerně na to, než abych o něčem takovém přemýšlela na vážno, protože lehkomyslně škrtnout rok a půl života se mi taky nechce.

Jediné, co vím najisto, že sbírat a CMkovat nepřestanu, i kdybych to měla dělat někde v soukromí. Modely jsou můj život, hodlám sbírat nadále a pokud to bude v mých silách, pomůžu vám i podpořit TH.

Kdo máte něco zamluveného v prodejích či u mně jako rest, tak se ozvěte do mailu o způsobu předání. Pokud máte koníka, kterého chcete koupit, je proto ta nejlepší doba, protože co zbyde, to budu házet v jedné velké skupině na nějakou aukci.

A prosím, máte-li mě rádi, nevyřvávejte tady okatě "nekonči", jak má poslední dobou zlozvyk říkat většina lidí, i když dotyčného končícího leckdy ani neznají, nebo je jim někde.

CM Artemis

25. april 2012 at 17:00 | Naervon
Artemis je moje první mohérové CMko na moldu plňase. Těšila jsem se, až se do těch dvou, co jsem měla, pustím, protože mold thoroughbreda je tak křehký, éterický a štíhlý, že se teplem modeluje skoro už když se na něj jen podíváte :D
***
***
Artemis je ta umírněnější z těch dvou, moje vize byla dostihový kůň, pomalu kráčející klidným krome po odvedené práci do stájí.
***
***
***
***
Doba práce: 2 a půl hodiny čistého...
Zajímavé detaily: Oči, podkůvky a žíně
Technika: Tepelná úprava, akrylové barvy, stínování suchými pastely, žíně: černé hedvábí mulberry
Finish: IDEA satin - polomatný odolný bezbarvý lak
Moje hodnocení: Moje oblíbené zbarvení, red bay, a klidný, vyrovnaný krok. Myslím, že se Artemis povedla přesně podle nápadu, jako jedna z mála tak, jak jsem si ji na začátku představovala. Ono se to nezdá, ale mnoho, mnoho koní skončí úplně jinak, než jak vypadali v mých představách před začátkem CM...
Artemis je jméno z řecké mytologie, původně bohyně lovu a měsíce. To jméno se mi vždycky líbilo a když tahle kobča začala získávat svou podobu, přistihla jsem se, že jí tak v duchu říkám... takže po dokončení nebylo co řešit :)
P.S. ty fotky jsou hroznééé... tak červené a upatlaně vážně nevypadá :( buď ten den bylo vážně hrozné počasí, nebo mi začíná odcházet foťák... snad to první.

CM Maya

24. april 2012 at 17:00 | Naervon
Druhým stock CMkem po Apachi je Maya. Mold, ze kterého vznikla, všichni dobře znáte z předchozích :P
***
Takže co se stalo s Mayou? Narozdíl od Apache jsem měla nalezenou fotku skutečného koně, jehož zbarvení a mold jsem se snažila na Mayu okopírovat. Kůň na fotce byl takový ospalý, postával ve výběhu a ouška měl volně svěšená, očka přivřená.
***
***
***
***
Doba práce: Asi 3 hodinky čistého času. Začínám se zlepšovat, no ni? B)
Zajímavé detaily: Oči, podkůvky a samozřejmě žíně, dokonce dvoubarevné :D
Technika: Tepelná úprava, akrylové barvy, stínování suchými pastely, žíně: kopřivové hedvábí, černé hedvábí mulberry
Finish: IDEA satin - polomatný odolný bezbarvý lak
Moje hodnocení: Moje malinko ospalá princezna... Obyčejně se mi nepodaří tak moc vystihnout, že jde o klisnu nebo hřebce jen podle postoje a barvy, tentokrát si ale myslím, že se mi to povedlo. Kobča je moc něžná a klidná, než aby mohla být hřebcem :D
Největší peklo jsem měla se skvrnami a ocasem, který nechtěl pochopit, že bílé prameny mají být kratší :D
Jinak, Maya má taky jméno po indiánech, i když se nezdá. Narozdíl od chlapců, který se pyšní jmény kmenů severoamerických indiánů, Maya dostala jméno podle původních mexických obyvatel, Mayů.
*Omlouvám se za fotky, nevím, proč jsou tentokrát tak hrozně přesvícené... i když jsem je upravila, nevypadají dobře :(

CM Apache

23. april 2012 at 16:00 | Naervon
Tak je tu další díl Custom koníků v této rubrice :) Dneska se koukneme na Apache, koně, u kterého jsem hodně dlouho váhala, jestli je zničený, nebo ne :D
***
Takže jako obvykle quarter, jiný než zlatobílý Northern Light už u MPV, mého skladu modýlků na přemal, stejně není.
V části, kdy jsem se pustila do další generace, ze které pochází i Apache, jsem byla znuděná klidnými moldy stojících koní, a předchozí úpravy jako posunutá nožka, zvednutá nožka či pootočená hlavička mi přišly nicotné.
Takže jsem se pustila do vytváření akčnějších postojů, až už šlo o chůzi nebo běh.
***
***
***
***
Doba práce: Čistá doba práce bych řekla tak tři hodiny.
Zajímavé detaily: Oči, žíně, podkůvky, hřbetní pruh.
Technika: Tepelná úprava, akrylové barvy, stínování suchými pastely, žíně: černé mulberry hedvábí
Finish: IDEA satin - polomatný odolný bezbarvý lak
Moje hodnocení: Tady můžete komplet vidět moji noční můru. Ne strakáči, ne grošáci, ale žluťásci jsou pro mně zatím pořád hodně těžko skousnutelné sousto. Palomino a plavá varianta koně je peklo... Pořád válčím s tím, aby barva nebyla moc vyblitá, nebo naopak moc ostře sytá, a aby odstín nebyl moc uměle žlutý. Nicméně u Apache se mi povedla už docela přírodní barva, když se na to tak koukám. Poprvé jsem zkusila novou taktiku - nemíchat bílou, žlutou, okrovou a bůhvíjakou... prostě koně natřít zlatou barvou a pak ji přetřít bílým pastelem, přestříkat lakem a pak teprve dále stínovat.
Žíně má z černého pravého hedvábí, které je docela drahé, ale materiál je to k nezaplacení - lesklý, jemný, velmi dobře zpracovatelný, a především se neslepuje k sobě při použití vody nebo tužidla na uhlazení konečného výsledku, jako mnoho dalších přízí. Jedinou nevýhodou je, že po pročísnutí se jednotlivá vlákna zelektrizují, a koník vypadá, jako by dlouhl čumákem do elektrického ohradníku :D
A proč jméno Apache? Well, chtěla jsem pokračovat v tradici pojmenovávat své CM stocky po indiánských kmenech. Po Iroquezovi a Cherokeem je tu tedy Apache (Apač).