June 2012

Konec

27. june 2012 at 16:15 | Naervon |  Newsletter
Těžko se mi to píše, i když jsem nad tím přemýšlela už dlouho. Appaloosino vyjádření vůči mně (dvacetiletá děvenka, co si neustále stěžuje, mluví jako pracovnice veřejného domu a dovoluje si nenakupovat u skvělého TH - další perly určitě najdete na jejích stránkách sami) mne hodně zasáhlo.

Zezačátku jsem si stála za svým názorem, který se rodině Sládkově zřejmě nelíbil. Dokonce jsem se jako blbec nabízela, že budu chodit po Brně a dělat reklamu TH a Breyer horses, zadarmo, z vlastní iniciativy. Když na všechny návrhy, které by i možná stálo za to vyzkoušet (zvláště když u některých by Sládkovi nemuseli hnout ani prstem) TH neustále omílalo že ne a ne, to nejde, to je zbytečné, došla jsem k názoru, který jsem napsala v předchozím článku.

A nestačila jsem se divit, co o mně Appa napsala. Přestože dříve napsala, že už se ke mně nebude vyjadřovat, porušila to, aby všem oznámila, že mně se jejich úpadek hodí a můžu vám tu prodávat předražené koně (při porovnání jejich cen a cen těch samých obyčejných koní v USA se tomu nelze než pousmát + prodávám malé koně, tj. téměř úplně jiný sortiment zboží, než co sem dováží TH) a spoustu další špíny, jako by můj nesouhlas a jiný názor znamenal hrozbu pro TH, na kterou je třeba nakydat co nejvíc hnoje. Přijde mi to nesportovní a neprofesionální. Ještě víc, že momentálně jsou prý komentáře na jejích stránkách zakázané, aby se k tomu už nikdo nemohl vyjádřit.

Mnohé z těch urážek trefily cíl a přiznám se, že jsem dlouho brečela. Největší podíl na mé mizerné náladě ale neměla její slova jako taková... ještě na MLS jsem se s App viděla, usmívala se na mě, chválila mi koně... A já blbá si myslela, že mám fajn kamarádky, mezi které jsem App započítávala. A teď... Připadá mi, že si snad někde stranou celou dobu zapisovala věci, co mi může hodit do kischtu. Nedokážu se přenést přes fakt, že se na mně někdo může smát a bavit se se mnou, a zároveň si myslet, jaká jsem blbá kráva a pohrdat mnou. A vzhledem k tomu, kolik lidí, co mi tu psalo, jaká jsem fajn skvělá holka, se mně veřejně zastalo (napovím vám: 0), řekla bych, že jste na tom s těmi úsměvy+úmysly přesně stejně.

Nebudu se hájit proti tomu, co o mně napsala. Toho, co bych chtěla ještě říct, je moc... ale jestli má pravdu, to posouzení už nechám na vás. Nehodlám klesnout na její úroveň a jako trhovkyně se handrkovat, pomlouvat a nadávat. Nemám to zapotřebí, takové stresy a problémy navíc. Ta doba, kdy jsem si to nechala líbit a vášnive se tu obhajovala proti lidem, kteří na mně hodili nějakou špínu, je pryč.
Z Appy, z TH, z celé sběratelské "přátelské" komunity se mi chce zvracet. A proto teď s tímhle blogem končím.
Appaloosa "vyhraje", všichni budou mít dobrý pocit z toho, že vyhnali narušitele klidu a kdo ví, třeba se všechno nějakým kouzlem upraví a vrátí do těch dokonalých začátků sběratelství tady. Třeba.

Posledním článkem, který se tu objeví, bude zmíněný prodej. bude vystaven, až přijedou i noví koně (dle Sládkových nepochybně předražení :) )

Mějte se hezky, ať vám to vaše hezké české sběratelství vzkvétá. Za určitě vydatné podpory TH. A nezapomeňte si pořádné gumáky, ať až něčím někoho naštvete, ať se v tom bahně naházeném na vás neutopíte :D

Je to v pr....

26. june 2012 at 18:18 | Naervon |  Newsletter
Noťas dosloužil. Definitivně. Což pro mně znamená, že pokud vám budu chtít napsat, budu muset buď zabavit na chvíli počítač příteli (jako teď) a až budu mít po zápisu na fakultu, tak už potom budu moct chodit do celouniverzitní počítačové učebny, tak odtamad taky třeba napíšu... Což bude lepší, protože MacBook Air je sice luxxusss mašinka, ale já na tom kulové umím psát :/

I když, potřebuju napsat momentálně jediný článek, a to ten s prodejem. Odsouvá se, pořád jsem nedokončila všechno, co chci...

Popravdě, na druhou stranu jsem i trochu ráda, že mi vyplivl a já nebudu mít příležitost se zabývat internetovým sběratelstvím. Za prvé mě pozdvihly komentáře u Appy, za druhé si myslím, že jsem se za ten rok změnila a vůbec se mi nelíbí, jakým směrem. Chci si, než si vydělám na nový noťas, užít klidu a jen se radovat nad nováčky a neřešit TH ani nic jiného. Stejně si myslím, že u TH se rozhodli už dlouho přetím, že je to nebaví, a tím více než půlročním vyrýváním, že budou muset skončit, když se jim nevyprodají sklady, jen chtěli udat co nejvíc věcí, protože potom, co ohlásí oficiální konec, už nikoho nebude hnát touha pomoct a koupit si něco ze zbytků zásob. Kdyby chtěli skončit, tak oznámí konec a nenechají se přemlouvat a prosit jako primadony a mlčí, místo aby uváděli nekonečné další důvody, proč obchod s breyery v ČR nemůže pokračovat. Jasně, nemusí to být pravda. Ale zatím mě nic nepřesvědčilo o tom, že tomu tak není.

No nic. Vzhledem k tomu, že netuším, kdy zase napíšu, vám všem přeju nádherné prázdniny, užijte si je jak můžete, za vysvědčení hromady krásných věcí a žádné hádky :) mějte se krásně,

Vaše Naervon

25. června

25. june 2012 at 14:56 | Naervon
Poslední dobou píšu jen zpravodaje, huh... ale co, brzy tu zase bude hooorda profilků, yeeehay! :D Proč mám tak dobrou náladu? Hmmm.... :

Rozhodnutí o přijetí ke studiu:

přijat(a)
Pozn: Pokud zde nevidíte výsledky řízení a máte za to, že již měly být zveřejněny, nebo máte jakoukoli pochybnost, obraťte se na studijní oddělení (adresy studijních oddělení).

Informace k přijímací zkoušce:

Na obor bylo přijato 219 uchazečů, vaše pořadí58
Oborový test (max. 100 bodů)66,0
Percentil posledního přijatého70,01
Hranice úspěšnosti u oborového testu60
Informace k zápisu do studiahttp://www.phil.muni.cz/wff/home/prijimaci/bakalarske/index_html
Percentil v TSP93,09

YAAAAAY!!! :D :D
Budu konečně studovat svůj oblíbený obor, Angličtinu a literaturu :)

A taky tenhle týden nejsu do práce, a možná budu pracovat v obchodě s oblečením místo uklízení a roznášení letáků a podobných hovadin, a koníci brzo přijedou, a můžu cmkovat.... paráda :)))

Jediné, co mě sere, že zase budu muset kupovat průhledný sprej na zalakování koníků, už mi dochází... grr. Když jsem ho chtěla kupovat naposledy, dva měsíce ho neměli, takže jsem tam chodila obtýden jako blbec a pořád nic...

Namalovala jsem dva poníky, jmény Silverhooves (yes, náš ranč má oficiálního poníka! :D) a Berry Star, mnou vymyšleného fialového poníčka :) Docela mě to chytlo, i když je to úplně jiné než malovat model koně... více jako omalovánka než malba :D

A prodeje koní! Momentálně se dodělávají CMka, takže až je dodělám a odešlu donedělové objednávky koníků, bude tu nový prodej :))) a když už mluvíme o prodejích, tak Mazel nabízí neuvěřitelné levné tři přenádherné stablí mohérky, kuk sem :) Třeba ta palomino appí klisna je prostě jedinečná, kdybych neškudlila co můžu na koníky z USA, abych dorovnala dloužky u přítele, tak ji na 100% kupuju :)

Mám docela relax, takže i víc času na obíhání :) omlouvám se všem, které jsem za poslední týden nekomentovala, bylo toho moc....
A na závěr článku co? Jasně, CHLUBENÍ :D :D
Ne, doufám, že to neberete jako chlubení se, není to tak míněno... jen mám obrovskou radost :) (ale možná se i malinko chlubím, malinko ;) malinko víc ;) :D ) Tentokrát chci zmínit krásné stock koníčky :)
***
***
Atahri, nádherný hřebec Paint horse :) hlavně mě na něm fascinují ty "oční linky" :)) Limitovaný na 100 kousků :)
***
***
Mini Me Ruby Keno :) zbožňuju na ní to zbarvení, i když je trochu moc podobná na obyč rezavého chipsíka z běžné produkce. Ale je to krásná kobylka (i na moldu, hihi) a má dokonalá očka... a je to malý poklad, Ruby Keno je limitovaná na 10 kusů, přičemž pět kusů z toho má ocas jakoby švihající, a pět má ocásek rovný :)
***
***
Fall Fiesta, krásný paintík stylizovaný do podzimní nálady :) všimnete si, že ty flíčky připomínají zlatočervené listy na podzim :) Taky limitovaný, na 15 kousků... <3
***
***
Koník ze setu čtyř ročních období, představující zimu... překrásný šedivý appík, už se nemůžu dočkat, až ho uvidím na vlastní oči, ne na šunstkých rozmazaný fotkách všude po netu :))
***
Tak zase pište, kdo se líbí, je to zajímavé ;)

23. června

23. june 2012 at 22:07 | Naervon
Dneska jsem měla trochu více času, a strávila jsem ho (velké kupodivu) přemýšlením. Přemýšlením a malováním, neboť neumím čučet do blba a jen se soustředit na myšlenky, ale přeci jen přemýšlením.

Díky žabomyším dohadům o LS pořádanou TH mi došla jedna věc: Je mi to jedno.
Mám LS ráda, jejich atmosféru, výhry i okukování obchůdků, tlachání o všem možném s ostatními, všechno. Ale... je to prostě jen setkání sběratelů, kde se všichni pochlubí svými poklady a porota určí, který je nejpovedenější. Není to jediná a už vůbec ne hlavní část mého sbírání. Spíš... jsem si uvědomila, že svoje koníky mám proto, že je mám ráda, a že je mi úplně jedno, jestli vyhraje stužku, kokardu či sošku... v mých očích ho to nedělá cennějším ani méněcenným. Kupovala jsem si ho proto, že mě okouzlil, ne proto, že se určitě bude všem líbit a všechny porazí a všichni se hned poserou vzteky z toho, kolik má ten kůň stužek... Často se však pracuje s tím efektem "zavalíme koně stužkami a kokardami tak, že ho není vidět, určitě bude vypadat úspěšně a porotci mu dají další cenu". A ano, občas s ním pracuji ráda i já. Koho by to netěšilo, vědět, že vlastnoručně vyrobený či obtížně sehnaný a ve většině případech drahý kousek se líbí i ostatním, a to natolik, že dostane kousek kupované drahé poskládané stuhy či podomácku lepené stužky. Je to ocenění, ne jeho hmotná forma, co mě těší. A koně, na které všichni kašlou a tvrdí, jak jsou hnusní, přestože mně se v mé sbírce líbí nejsou o nic horší než koně, kteří jsou "zrozeni k tomu, být šampion".
Koně, ke kterým nemám vztah, u mně většinou dlouho nevydrží. Pokaždé, když potřebuju cash, sáhnu do poličky právě pro ty, kteří jsou sice hezcí, ale v mém srdci nemají místo.

Asi je těžké pochopit, kam tím mířím, zvlášť když už si tím nejsem jistá ani já sama... jen bych chtěla říct, že je mi jedno, kdo, kde, kdy a jak ocení moje koně. Na prvním místě totiž vždycky bude můj názor na ně, nenechám si vnutit od nikoho, že můj kůň je hnusný, jen proto, že nedostal žádnou stužku.
Problém je v tom, že když se dostane člověk k názoru z předchozí věty, část LS pro něj ztrácí význam. Zůstává už jen pokec se sběrateli a takové to "soutěžení", bohužel ne vždy přátelské. Co se týče pokecu, byla jsem už na několika LS, a přestože si říkám, jak se vždycky seznámím s někým novým, pokecám třeba s Appou, Janou Š., Karčou, Koníkem či jinými, většinou to skončí tak, že v tom ajfru nošení a odnášení, vybalování a balení stihnu prohodit jen pár slov a ti, se kterými si popovídám nejvíc, jsou vlastně ti, kteří sedí vedle mně.

Co se týče soutěžení... někteří to podle mně berou hrozně vážně. Když se Elen rozbrečela a odešla z LS jen proto, že holky porotkyně považovaly Moondance (MW bílá arabička s mohérem, mnou dělaná, momentálně vlastněná Kiiki) za o stupínek hezčí než její vyhlášenou OF miničku... netušila jsem, co na to říct. Vážně? Kolik lidí by bylo šťastných za to, že má vůbec druhé místo? :o

Další věc, co mi v soutěžení a kupování koní dělá problém, je kupování těch samých, i když víte, že je má další sběratel a má velkou radost z toho, že má svého jedináčka... ještě hůř, když je ten sběratel váš kamarád. Vím, že to teď není moc fér, hodně koní je z běžných runů a člověk se skoro nevyhne tomu, aby neměl ty samé, zvláště když se tou velikostí zabývá či sbírá jeden určitý mold. Já teď ale mluvím o limitovaných koních. Velmi limitovaných. Chipsících, zejména. Jenom koní moldu quartera (třeba) je na referenční síti evidovaných přes stovku, a spousta z nich tam není ani zapsaná, jde o starší moldy či neregistrované skladové OOAKy či test runy. Tak proč by si někdo do psích koulí kupoval stejného limitovaného chipsíka, když za prvé stejně nebude na LS sám, za druhé tím minimálně pokazí náladu sběrateli, který se radoval z koníkovy jedinečnosti? Takový člověk je buď zlomyslný a vidí v tom skvělou příležitost, jak to někomu spočítat, nebo zakomplexovaný ze školky, kdy nemohl mít stejnou hračku jako jeho soused... nebo je koník jeho srdcovka a láska na první pohled a v tom případě se tomu nedivím, ani to nezazlívám. Ale bohužel, byla jsem svědkem spíše vrchních dvou případů :(

Takhle dlouhý článek snad nebude nikdo číst... ale co, stejně na komentech poznat nejde, zda to čtete, nebo ne. Předešlý článek byl rozkliknut více než 60x, ale je tam tak deset komentů. Na to jsem se naučila poslední dobou nespoléhat taky. Vadí vám, že mám radost z nových koní, notabene když jde o obrovský posun v mé sbírce (a díru v peněžence, ale po tom vám může být *****)? Čím dál více mě lákají nové stránky, tabula rasa, bez komentářů, krásný a přehledný seznam profilů, články o jiných věcech ze světa modelů možná též... Už se na nich vlastně pracuje, vyrábí je přítel, který se programováním a designy webů zabývá. Jen nemá tolik času, a postupuje to šnečí rychlostí... škoda. Jsou chvíle, kdy se mi z celé společnosti začíná chtít brečet a mám chuť utéct někam, kde si můžu psát jakoby "sama pro sebe".
Ty komentáře jsou totiž pokaždé na jedno brdo. Pěkné fotky, krásné koně, hezká CMka, krása, těším se na to a na to. Já sama dobře vím, že se mi všechno nedaří a nejsem dokonalá a skvělá fotografka, cmkařka či cokoliv jiného. Ale chápu, napsat "je to pěkný" nezabije, místo toho, aby jste napsali, co si o tom vážně myslíte. Nejsem svatá, taky občas nemám čas a napíšu krátký komentář k věci, místo abych rozepisovala co mi vadí a nevadí...

Už píšu z cesty... Jinak shrnutí posledních dnů by bylo asi: "smůla se mi lepí, lepí na paty". Jediná pozitivní věc je, že jsem si dneska našla čas na malování CMek, a rovnou jsem přemalovala i dva poníky. V pátek jsem si jich totiž pár koupila a koupila jsem si dva stejné a pár takových, které se mi nelíbí. Stejné dávám na přemal, ty dva nelíbící se asi budu prodávat. Jinak, co se mi v pátek poštěstilo, v Pompu jsem odchytla krásného, docela levného Collecta "odrostlé tygří mládě" takže v podstatě zmenšenina tygra v takovém poměru, že se hodí velikostně ke koníkům i SM panenkám. Nafotím vám ho, pokud mě přejde ta nálada "nic nemá smysl". Další přemalovávaní koníci jsou pouze gumáci do ultimate challenge nebo koně z prodeje, co už tam trčí zbytečně dlouho a potřebují nový kabátek, jinak tam budou trčet ještě déle. Žádní chipsíci, bohužel. Na ty si doufám shromáždím prachy, když se mi povede prodat všechno z prodejů a taky úspěšně to, co přijde na prodej. Taky uvažuju, že pokud budu potřebovat splatit dloužek u přítele, sáhnu do koní, které jsem si kupovala pro sebe, ale to až přijdou... až je uvidím na vlastní oči a řeknu si, jo, toho koně vážně miluju, ten už moje stádo opustit nesmí. Nebo jo, je hezký a na netu se mi líbil, ale nějak to nemá tu jiskru, čas putovat dál.

Na Model Horse Blab jsem četla dva zajímavé články s názvy "Koníček nebo komunita? Volím koníček" a "Ten jedinečný" od jedné výjimečné uživatelky Pompeii. Jako by mi mluvila z duše. V prvním se vyjadřuje k tomu, jak každý kolektiv později začíná chcípat na většinu lidských záporných vlastností, pomluvy, závist, nepříjemné chování. V druhém řeší, jak kůň, který je možná nádherný a cenný, může být zároveň majitelce úplně lhostejný, a někomu jinému může přijít jako vyložený svatý grál. Trefila se do dvou věcí, které momentálně ve sbírání moc řeším. Zbytečně moc, možná... Chci, aby jste mě vynechali ze svého intrikování a chci, aby jste měli radost z koní, které si u mně koupíte. Je to nemožné? Nepravděpodobné u všech určitě, ale třeba si to někdo uvědomí, a začne se chovat lépe. Možná budu ta první třeba já, ještě pár chvil přemýšlení... den dva mi dejte, možná se změním na svatou :D

No nic, teď už vyloženě blábolím, čas skončit... jsem zvědavá, zda to někdo dočte až do konce a taky, kdo si troufne na koment delší než dvě věty :o) A abych jenom nehromadila text, poodhalím roušku dalším pár krasavečkům do mé sbírky:
***
***
Wyatt Earp, krásný morgan/saddlebred, ještě uvidím. Tím elegantním pohledem mě vyloženě dostal :)
***
***
Vintage thoroughbred, mod přezdívaný "seabiscuit". Jsem moc ráda, že podobného krasavce budu vlastnit, a našemu Seabiscuitovi přijede stájová konkurence (dokonce dvojitá, ještě jsem sehnala světlého).
***
***
Party Boy, můj dávný sen. Když se objevil mezi ostatními inzeráty, chvilku jsem nemohla uvěřit svým očím. Napsala jsem si o něj okamžitě, přestože byl z Hawaie a jeho poštovné stálo skoro jako třetina koně :/ jsem ráda, že k nám přijede :)
***
***
Vintage thoroughbred, mold přezdívaný "swaps". Do těch oček jsem se zamilovala, a je mi jedno, že tenhle koník není vůbec LSQ a na výstavy se nejspíš nikdy nepodívá... pro mně je to další splněné malé přáníčko :)
***
***
Přestože Kismet opustil naši stáj, zastoupení chips arabů v naší stáji rozhodně neubyde. Seznamte se, tohle je Crane, můj dlouho naháněný model. Dokonce jsem o něm psala před rokem, v článku shrnující dvacet chipsíků, které bych chtěla. Ani tomu nemůžu uvěřit, že se mi za ty měsíce, za celý rok stále stejně a stále moc líbí... Každopádně nepřijede sám, doprovod mu bude dělat jeden ryzáček a jeden palominouš... + bude mít velkou konkurenci v Hawíkovi, který si zvykl, že arabské stádo klisen patří jen jemu :D
***
***
Na tomhle moldu prostě ujíždím... vznešený, elegantní, ušlechtilý iberian... u mně bude tenhle zlatý krasavec jako obvykle krasavice, zvykla jsem si tenhle mold "přetvářet" na klisny. Pojmenovala jsem si ji vznosně "Tesora de Castilla", tedy Klenot Kastilie. Tess :))) pro zajímavost, zrovna maluju hříbátko, které bude pravděpodobně její, má stejně elegantní krok :))
***
A to je zase pro dnešek všechno... ráda bych slyšela vaše názory k článku i ke koníkům, samozřejmě :)

PS: Ten článek po sobě čtu a nemůžu uvěřit vlastním očím. Koukáním na fotky a komentováním koníků se mi tak zlepšila nálada, že jsem dokonce smajlíkovala... vážně bych měla dělat něco se svým přístupem ke komunitě, když mě dokážou rozhodit myšlenky na hnusoty některých lidí a uklidnit tuťání nad zatím jen pixelovými koňmi...

21. června

21. june 2012 at 22:39 | Naervon
Tak jak je? :)

Připadám si, že jsem zpravodaj nepsala roky, a přitom je to tak týden... lol. Nějak není o čem k ranči, nálada na překlady nebo recenze nulová, a o svých problémech toho mám hodně, ale nikoho s tím už nechci otravovat. Neřekla bych, že by někoho bavilo dokolečka číst neustálé stesky, stížnosti a kňourání...

Co se prodejů týče, moc vám děkuji, že se koníci pomalu ztrácí. Potřebovala bych jich odlifrovat před příjezdem těch nových z USA co nejvíc, protože polička s koníky "na prodej" je pořád z půlky plná. Jsem ochotná se s vámi všemi domuvit na tom, že půlku (50Kč) z poštovného klidně zatáhnu já, když si pořídíte aspoň jednoho koníka, ideálně víc. Přijímám i platby v obálkách, přestože tomu moc nefandím :o))

Ve volných chvilkách se kochám složkou s názvem "přijedou", kde si jako křeček shromažďuju fotky koupených koníků... za včerejšek ještě o malinko ztloustla, protože jsem narazila na prodejce s úžasnými vintage stablíky, pak na človíčka, který se zbavoval z důvodu stěhování sbírky za směšné ceny (však taky všechny ty krásné nerozbalené staré cenné setíky za pouhých 10 - 15 doláčů byly v tahu snad do 15 minut a já byla ráda, když urvala dva) a teď na dalšího chipsíčka... Úspory v tahu, zadlužená u přítele, ale úplně nadšená, protože přijede horda "nové krve". Přijede nakonec 37 nových koníků, z toho 17 chipsíčků, 19 stablíčků a jeden "tajný" koník, kterého neznám ani já. Byl mi přibalen jedním prodejcem za "věrné a dlouhodobé nakupování" jeho zboží :D A to do toho nepočítám vůbec koníky pro vás na prodej tady :)

Splnila jsem si spoustu snů... vintage, limitovaní chipsíci, setíky.... Říkala jsem si, že vám neukážu fotky, ale některé moje perly vám prostě ukázat musím, nevydržím to nadšení s někým nesdílet :))
***
***
Nádherný vintage G1 arabský hřebec. Pojmenovala jsem si ho "Shareef" (urozený, vznešený). Tohle je jeden z prvních moldů stablíků vůbec, a tahle barva se na něm vyráběla 1975 - 1989 a já jsem strašně zvědavá, až ho otočím vzhůru nohama a kouknu na číslici na bříšku, který rok to bude :D na fotce je přímo on, stihla jsem si ji zkopčit, než aukce zmizela.
***
***
Steuben :) samozřejmě, tohle je jen fotka z referenční sítě, ten můj není tak do růžova a taky není glossy, ale pro představu... <3
***
***
Emmy, moje sladká kráska... konečně jsem se k ní dostala. Foto je z referenční sítě. Po dlouhé době se mi někdo ozval na inzerci, že ji sháním, a já jsem si ji mohla pořídit. Je to speciální kousek z Breyerfestu 2010, vydaným bylo kolem 750 kousků, což je na stablíka hodně limitované :D Ale to mi je jedno, i kdyby ji měl každý, milovala bych ji :)
***
***
Fast Edi, kobylka thoroughbreda :)) a když říkám kobylka, tak to tak i myslím, Edi je jedna z těch vzácných koňuch, kterým se Stone obtěžoval odstranit jistou část hřebčí anatomie, aby kromě jména i moldem odpovídala kobylce :D taky referenční síť, ale i moje kobča je glossy. To bude peklo fotit :D
***
***
Merry Weather, vílí stablík z Breyerfestu 2011. Kromě Maleficent byla právě Merry Weather ta, kterou jsem moc a moc chtěla, miluju ten odstín modré a mold koníka obvzlášť. Vždyť právě tenhle mold mě přesvědčil, že bez sbírání nemůžu být :D
***
***
Wilton <3 už první prvních konících jsem ho měla mít, měl přijet zároveň se strakáčky z Equilocity, Keno, Tinselem atd... ale bohužel, díky kontaktu, který mi měl odpovědět a vybodl se na to, jsem ho ztratila. Když se později další Wilton objevil na ebayi, byla jsem strašně šťastná a i když aukce bez okamžité koupě nemůžu vystát, bidovala jsem tvrdě a s ostrými lokty :D a nakonec... je můj :)
***
Je jich spousta dalších, v podstatě všichni, kteří by si zasloužili takovou pozornost... ale všechny chci taky prezentovat na svých fotkách, hezké, nerozmazané, a své :)

Btw. Prodeje jsou znova aktualizované, ubrala jsem prodané/zabalené a připravené k odeslání věci a snížila pár cen :)

Sběratelský řetězák (made by me)

20. june 2012 at 13:28 | Naervon

Nickname? Naervon

Název ranče? Silverhooves Ranch

Věk? 21

Co sbíráš? Modely koní (a My Little Pony BB figurky)

Na co se ve sbírce zaměřuješ? Na značky Breyer Stablemates a Peter Stone Chips

Co je nejstarší částí tvé sbírky? Fríský koník značky Breyer Stablemates

Co je nejdražší částí tvé sbírky? Dva PS OOAKs, dva tácy za jednoho koně člověk utratí málokdy... :D

Čeho si ve sbírce nejvíc ceníš? Mám své oblíbence, všechny je tu vypisovat nebudu :)

Co plánuješ se sbírkou do budoucna? Well, rozhodně chci přikupovat limitované chipsíky a vintage stablíky...

Co je tvým snem (ohledně sbírky)? Mám hodně snů, třeba jako získat pár resinek a Hagen Renaker koníků SM velikosti, získat alespoň jednoho OOAKa od každého moldu chipsíků, získat svoje stablemate oblíbence z různých Breyerfestů, získat nějakého vysoce limitovaného stablíka a najít vintage morgan mare stablemates za méně než třicet doláčů za koně :D :D

Co pro tebe tvé sbírání a sbírka znamenají? Hodně. Je to obrovská část mého života, můj relax, moje pýcha. Je ale nutné oddělit sbírání a e-rančování, protože poslední dobou se čím dál víc ujišťuju, že shromažďovat moje vysněné koníky, fotit je a obdivovat mě baví daleko víc, než se hádat po rančích s lidmi, kteří jsou závistiví, nepřejícní a nemají svůj den, když nenapíšou alespoň jeden urážlivý komentář na nějaký z rančů....

Šiřte dál, jsem zvědavá na vaše preference :))

Aktualizace prodeje

19. june 2012 at 16:05 | Naervon

AKCE - DO NEDĚLE 24. ČERVNA PLATÍ NÍZKÉ CENY, POTŘEBUJU VĚTŠINU TĚHLE BOBÍŠKŮ DOSTAT K NOVÝM MAJITELŮM...

-------------------------------------------------

NEPIŠTE MI TU PROSÍM KOMENTÁŘE TYPU "DÍKY, NIC NECHCI" ... Děkuji.
*
1. - Ceny: 100Kč dobírka, 80Kč balíček zaplacený předem - ideálně složenkou nebo obálkou, s účtem si pořád ještě moc nerozumím - a předání osobně samozřejmě zdarma. Pokud si navybíráte věci, které se vejdou do obálky a zaplatíte si je předem, poštovné bude 40Kč.
*
2. - Pravidlo dva a více tentokrát nebude platit, ale aby po mně zase nechtěla stovka lidí nějakou drobnost za 30Kč, vytvořila jsem pro tento prodej limit. Prodávám pouze když celková cena vašeho nákupu přesáhne 150,- Toto opět neplatí pro osobní převzetí. Pokud váš nákup přesáhne 1500,- poštovné bude pro vás zdarma.
*
3. - Je pro mně hodně důležité, aby jste si pořádně rozmysleli, co chcete a nechcete a zeptali se rodičů dřív, než si něco objednáte. Matete tím ostatní a mně tím způsobujete spoustu nutných přepisů a aktualizací, leckdy mnohdy i opětové vystavování prodejů. Nebuďte sobečtí a nakupujte rozvážně... díky.
***
***
SCH pony, LS oceněná, 140,- 100,- Volná
***
***
Stablemate size Telátko, skvělé na westernové scénky. Skvělý stav, 50,- Volné
***
***
MW šedák z trailer setu, samostatný nikde jinde k nesehnání, 80,- ! Volný
***
***
CM MW grošáček, mini dvojník Invicta, 100,- ! Volný
***
***
Puzzle 500ks Treasured Moves s hříbátkem na pláži. Jen puzzle, nevybalené ze sáčku, s krabicí, 80,- 50,- Volné
***
***
Sbírka pohledů, nejhezčí kousky, 20ks - převážně frísani a arabové, velmi dobrý stav, některé pohledy až 7 let staré a dnes k nesehnání, 50,- 30,- dohromady Volné
***
***
Lvice Safari Ltd. z roku 1996, dobrý stav - jen nějaká malá výrobní chybka na rameni, 20,- Volná
***
***
Bay klisna z Lover Setu, skvělý stav, 100,- Volná
***
***
Stock horse quarter z retired setíku 150,- 120,- Volné
***
***
CM pony kobylka s mohérem, 350,- 250,- Volná
***
***
Šedivá thoroughbred klisna (u mně jako arabka) z tady nedostupného a špatně sehnatelného setíku Flicka and family. Ten setík měl dvě varianty, tahle byla starší a vydaná v méně kusech. 150,- Volná
***
***
Palomino saddlebred klisna ve skvělé stavu, z roku 1999, nyní velmi špatně sehnatelná, vídám je většinou dodrbané a nabízené jako bodies na repaint :( 300,- 250,- Volná
***
***
Palomino chladnokrevná/tinker klisna, ze setu JC Penney Parade of Breeds pro rok 2008, velmi špatně sehnatelná, výborný stav - troufla bych si říct LSQ. 350,- 250,- Volná
***

Koláž :3

18. june 2012 at 19:45 | Naervon
Koláž z portrétků koníků, co k nám přijedou. Někteří jsou podle fotek samotných koníků, některé jsou podle jejich brášků z referenčních sítí :)
Předem se omlouvám, už je to dlouho, co jsem vůbec něco dělala na počítači a vypadá to hrozně... ale lepší bohužel neumím, takže voila:

***
***
Moje zlatíčka, kéž by brzy dorazili... Líbí se mi, že na většina skoro není poznat, co je to za koně >:D to poznáte až z mých fotek :)))

P.S. Mám něco podobného udělat s koníky na prodej? :)

Pár novinek... 18. června

18. june 2012 at 13:28 | Naervon
Prvně zmínka o konících z USA - odhadovaný příjezd je 12. července, tj za tři týdny. Na náš ranč přijede něco přes dvacet nových koníků, ať už se jedná o levňoučké stablíky, dražší Breyerfest stably, limitované chips či nádherného šedivého OOAKa z 2009 warehouse sale. A co se týče vás, na prodej bude kolem 5 limitovaných chipsíků (mold drafter, arabian, quarter, warmblood a možná thoroughbred) a téměř kompletní stablemates 2010 JCP Parade of Breeds :)
Tu koláž vám tu nakonec nedám, několik koní mi nevyšlo a předělávat se mi to nechce... i když, pokud se zase někdy v noci budu nudit, možná bych mohla spatlat dohromady novou...
Kompletně jsem vyžrala svoje zásoby financí, tak snad se mi to alespoň trochu prodejem vrátí :3

Co se týče CMek, malinko smutná zpráva... o víkendu jsem si udělala něco se zády, takže jsem se plazila po bytě jako šnek, sehnutá jak důchodce, každý pohyb bolel... grr :E takže jsem na ně ani nesáhla :/

Jak se blíží Breyerfest, začínám být víc a víc nervózní, jestli ta paní pro mě zvládne vyzvednout zlatavého strakáčka... Na Carlingovi mi tolik nezáleží, chtěla jsem ho tady prodat, ale Butter by mě vážně mrzel, kdyby nevyšel :(( a kromě BF je tu ještě Equilocity... hm, uvidíme, co mi vyjde.

Donutila jsem přítele se mnou koukat na My Little Pony :D prý: "stále nevěřím, že to dělám"... ale řekla bych, že se mu to docela líbí :D

Když jsme u těch poníků, nechtěl by někdo ve tmě svítící Pinkie Pie, speciál třetí řady, a stříbrnou Rarity (Rarity má dvě malé odřeniny z pytlíku, obě na nožkách), speciál čtvrté? Mně ty metalické a svítící nějak nesedí, jediní speciální, co se mi líbí, jsou ti třpytiví... :o Hledám tyhle poníky:
Sugar Grape (1st wave)
Třpytivá Pinkie Pie (1st wave)
Ribbon Heart (2nd wave)
Heartstrings (3rd wave)
Chance-a-Lot (4th wave)
Merry May (4th wave)
Tak jestli máte některého z jmenovaných a stojíte o stříbrnou Rarity nebo svítící Pinkie, stačí napsat do komentářů :)

To je ode mně zatím všechno. Přes týden moc psát ani obíhat nebudu, jak jinak. Sem vám dám možná zase nějaký překlad a možná klíč, jak poznat, ve kterém blind bagu je který pony. Zatím čau...

Něco hrozného...

17. june 2012 at 0:37 | Naervon
Vím, že jsem psala, že se tu další věci nebudou objevovat, ale objevila jsem video, které by jste měli vidět. Já sama jsem se zhrozila, ještě pořád nemůžu uvěřit, že se někde lidi takhle baví.... :'''(
***