July 2012

A - Z Challenge

30. july 2012 at 20:29 | Naervon
Model Challenge (jejíž články z ranče Silverhooves jsou přednastaveny na toto září) byla obrovským úspěchem a hodně mně přimělo se při psaní a vybírání zamyslet nad částmi mé sbírky. A taky nad tím, že tyhle články vážně pomáhají s psaním lidem, kteří by jinak postrádali nápady, co na ten blog plácnout, aby tam nebylo pár řádků dvakrát do roka. Moc to oceňuji. Skvělý nápad, Péťo :)

Na druhou stranu, je to hrozný marathon, většina lidí psala každý den a po nějaké době to omrzí... napadlo mně udělat něco volnějšího, něco, po čem můžete sáhnout, když nebudete mít inspiraci, něco, co není striktně jen o modelech, ale i o rančerech :)
Napadla mně challenge, při níž by se denní články odvíjely od abecedy. Primitivní, hodně prostoru pro nápady, snad se ujme :)
Body článků se MUSÍ týkat vás, vaší sbírky nebo vašich oblíbených činností/věcí.

Příklad:
1. den - A -> Amaryllis, moje živá kladrubská klisna
2. den - B -> Bramboráky, moje oblíbené jídlo
3. den - C -> Camargue, moje oblíbené plemeno koně
4. den - D -> Diablo, můj schleich model mustanga
A tak dál, až k písmenu Z.

Já si tuhle challenge dám až v listopadu (dříve volné místo na přednastavování nemám) ale vystavuji tenhle nápad daleko dřív pro vás, kdyby se někdo o prázdninách nedejboha nudil, může navázat po Modelové výzvě na tu Abecední. Snad se někdo přidá :)

Aktualizace zamluvených potkáňat :)

26. july 2012 at 17:07 | Naervon
Potkánci mají srst a už vidí, tak jsem se rozhodla, že je pravý čas vám je znova vyfotit, třeba si ještě někdo vybere mazlíka :) na konci článku pár bonusových fotek, jak to u potkyšů chodí :)
***
*
***
Hooded chlapeček s pruhem na zádech - Zadaný pro Mazla
***
*
***
Husky holčička - Zůstává doma :)
***
*
***
Hooded holčička s přerušovaným proužkem na zádech - Volná
***
*
***
Bareback holčička s flíčkem na zádech - Volná
***
*
***
Černá berkshire holčička 1 - Zadaná pro Ratusku
***
*
***
Černá berkshire holčička 2 - Zadaná pro Ratusku
***
*
***
Černý berkshire chlapeček 1 - Volný
***
*
***
Černý berkshire chlapeček 2 - Volný
***
A pár fotek navíc :)
***
***
Hromada :)
***
***
Uprchlík z fotící zóny :)
***
***
Moje malá huskynka s jedním z brášků :)
***
***
Nová, krásně velká klec :)
***
***
Koule :)
***
***
Mazlův chlapeček s Alanem :)
***
***
A podruhé :)

The Dark Knight Rises

26. july 2012 at 4:27 | Naervon
Tak, je 3:40 ráno a já se zrovna vrátila z půlnoční premiéry filmu "Temný rytíř povstal" tady v Brně, v originálu 2D s titulky... A vzhledem k tomu, jak mě ten film dostal a jak se mi nechce spát, rozhodla jsem se do Nerančovin přidat svou první filmovou recenzi. Asi kvůli tomu půjdu spát tak v pět ráno :D Varuji všechny, kdo film ani ságu neznají a chtějí: článek bude pravděpodobně obsahovat spoilery.

Na začátek musím říct, že jsem vážně velký fanoušek Batmana. Mám moc ráda Burtonovy filmy, a přestože Joel Schumacher provedl dospělým fanouškům Batmana něco hrozného, ani on nedokázal zazdít silnou postavu černého patrona Gothamu.
Teprve s Nolanovými filmy jsem si ale připadala, že se Batmana chytil někdo, kdo ho dokáže přiblížit plně i dospělým, a ač se to zdá nemožné, tohoto "superhrdinu" logicky a velmi chytře zakomponovat do "běžného" světa.
Přestože "Batman begins" je pomalý a nabírá na spádu jen velmi pozvolna, "The Dark Knight" strhl na svou stranu mnoho příznivců. Přiznám se, že kdybych si měla sestavit žebříček top filmů, Temný rytíř by si stál hodně dobře. Bruce Wayne jako milionář nebo Batman byl skvělý, Morgan Freeman dokonalý a i ostatní účastníci byli skvělí, to, co však mělo drtivou převahu, byl Joker hraný Hethem Ledgerem. Jedna z nejlepších rolí, jeden z nejlepších "zloduchů", "mad dog" Joker...

Hlavně díky Jokerovi jsem se hodně bála pokračování, uzavření trilogie s názvem "The Dark Knight Rises". Malinko mě odstrašoval neohrabaný název, a z trailerů jsem si poskládala, že hlavní padouch je tentokrát jakýsi Bane. Na dnešní premiéru jsem se přes obavy těšila, a vůbec mě film nezklamal, naopak!
Můžu se s klidným svědomím podepsat pod tvrzení, že tuto trilogii skvěle uzavíral, po dlouhé době to byl film, který ač třetí v pořadí, směle se může porovnávat s předchozími díly.

Pokusím se vám nijak nezkazit překvapení, kdyby jste na něj šli, a nebudu spoilerovat moc, ale celý film měl vtip, Anne Hataway jako (nejmenovaná) Catwoman měla šarm, styl a švih, jaký jsem zatím u žádné jiné performance neviděla, objevila se spousta technických hračiček made by Lucius Fox (Morgan Freeman) a Bruce Wayne/Batman (Christian Bale) ukázal spousty psychického mučednictví a místy i svalnaté tělo :D

Skvělou věcí byla i provázanost s předchozími díly, odkazy ať už vyřčené či jen naznačené s dějem (jako ke konci, když vše nasvědčuje tomu, že se Batman chystá obětovat sám sebe, aby uchránil město a komisař Gordon chce vědět, kdo že vlastně Batman je - Batman mu to neřekne přímo, ale upozorní ho na dávno minulý moment, kdy po vraždě manželů Waynových se malého chlapce ujal právě Gordon, půjčil mu kabát a řekl, že to bude dobré - teprve pak Gordon pozná, kdo že se vlastně skrývá za maskou Batmana).
Film se perfektně stupňoval, čemuž určitě napomáhala hrozba výbuchu atomové bomby ve městě, ale nemyslím, že je to čistě zásluhou jen číslíček na odpočtu.
Plus bych dala i za to, že jsem neměla do posledního okamžiku ponětí, zda bomba město zničí či zda Batman zemře nebo bude žít...

Snad jedinou věcí, kterou bych vytkla, je začátek příliš napěchovaný odkazy na rozuzlení Dark Knighta a hlavně hlas Batmana... Jako vždycky v masce se snažil mluvit hlouběji, a ve chvílích, kdy potřeboval zařvat, mu hlas docela nechutně ujížděl do takových zavřísknutí. Kdo ví, možná mu ho v dabingu spraví, ale to se nedozvím. Dabovaného Batmana jen přes moji mrtvolu :)

Dalším malinkým zklamáním byl Bane. Hlasem, tedy především. Ale taky proto, že z něj prostě nešel strach. I přesto, že neměl sebemenší zábrany zabíjet kohokoli. No co, další týpek, pořízek v nějaké masce, co s ním? Ale ten dojem se čím dál víc upravoval, a teď si myslím, že na Jokera sice nikdo nemá, ale Bane jako "zástupující padouch" byl podařený. Teprve k úplnému konci se dozvídáme, kdo je ten hlavní villain, a věřte, bylo to pro mně překvapení. Sama bych to neuhodla. Málo čekaný (alespoň pro mně) byl návrat k League of Shadows (Liga Stínů). Nečekala jsem, že se Nolan vrátí ke kořenům prvního filmu, myslela jsem, že vytáhne kohokoliv z databáze batmanovských padouchů. Ale asi chápu, proč to neudělal. Pokud by film stál na podobné zápletce jako Dark Knight, byl by stržen na jeho úroveň a následně rozdrcen konkurencí Temného Rytíře... bylo potřeba udělat zase něco úplně odlišného, a Nolan to pochopil perfektně. Nedivila bych se, kdyby ten člověk byl jedním z nejlepších současných režisérů na světě.

Takže moje shrnutí a doporučení? Tenhle film rozhodně stojí za to, jít se na něj podívat do kina. Obávám se ale, že bez alespoň průměrné znalosti světa Batmana vám unikne mnoho zajímavých detailů. A pokud můžu doporučit, koukněte před návštěvou kina na oba předchozí díly, pokud jste tak ještě neudělali. Tenhle film si nezaslouží být shlédnut a následně pomluven někým, kdo si nedal trochu námahy s touhou ho pochopit a taky ho nepochopil. Za mně určitě 9 z 10 bodů.
***

Potkani a potkáňata

24. july 2012 at 0:15 | Naervon
Po pár dnech vkládám zase nějaké potkaní fotky :) Mrňousci už jsou chlupatí a tak do dvou dnů by měli začít otevírat slepená očička :) Každopádně už jsou vážně živí, batolí se pokaždé do všech stran, že mám problémy je chytat, a to ani ti drobci nevidí :D
***
***
Chlupatí bobíšci :)
***
***
Husky holčička a Mazlův kapucatý chlapeček :)
***
***
Mamče se ovšem nelíbilo, že jí ty její ratolesti beru a fotím, tak se do toho vložila a všechny mi je zpátky odnosila do hnízda :D
***
***
:)) Strašně se mi líbí, jak je prostě popadne, jedno kde je chytí a maže s nima do domku :)
***
***
Znáte tu hru, jak si potkyši musí lovit z vody sami kousky žrádla? Je boží :) škoda, že nemám větší misku, aby to myšáková neměla tak jednoduché :D
***
***
To se pak i myšana, která nenávidí koupání a vodu ve větším objemu vůbec, klidně i po očička namočí, jen aby jí neutekl kousek žvance :D
***
***
Další epizodou jsou borůvky. Tahle potvora se může utlouct po všem, ale borůvky mají prim :D škoda, že z toho, jak si je nosila "do bezpečí", jsou jenom rozmazané fotky. Myšana ve snaze uchránit co nejvíc si nacpala pokaždé dvě do tlamy, další dvě až tři si přidržovala tlapkami a v podstatě po zadních si to odfrčela do domku :D
***
***
Huh? Co tam ještě máš? Dej! :)

Model Challenge od Péti

23. july 2012 at 12:29 | Naervon
První článek v rubrice musí být samozřejmě soupis bodů, na kterých budu pracovat. Momentálně je jich 40, ale třeba ještě něco vymyslím :) Přestože MCH body sem dávám už teď, články budou přednastaveny až od prvního září. Prvních 15 bodů pochází od Péti, zbytek jsem buď našla na okolních rančích, nebo vymyslela.

Den 01 - Oblíbený model
Den 02 - Neoblíbený model
Den 03 - Model, na který se podíváš a je ti hned líp
Den 04 - Model, který byl nejdražší
Den 05 - Model, který byl nejlevnější
Den 06 - Model, který si přemaloval/a
Den 07 - Nejstarší model (z hlediska roku výroby)
Den 08 - Nejstarší model (první model, který sis koupil/a)
Den 09 - Nejnovější model
Den 10 - Nejvíc flekatý (případně pruhovaný) model
Den 11 - Model, na který jsi nejvíc pyšný/á
Den 12 - Model, u kterého by sis přál/a, aby byl skutečný (živý)
Den 13 - Model, se kterým nerad/a fotíš
Den 14 - Model, se kterým fotíš nejraději
Den 15 - Model, který pro tebe něco znamená
Den 16 - Model, který je nejtmavší
Den 17 - Model, který je nejsvětlejší
Den 18 - Model, který ti někdo daroval
Den 19 - Model, který se nelíbí nikomu kromě tebe xD
Den 20 - Model, který se líbí všem kromě tebe xD
Den 21 - Model, který je úplně jiný než zbytek tvé sbírky
Den 22 - Model, který je nejúspěšnější
Den 23 - Model nerealistické barvy
Den 24 - Model spojený s krásnou vzpomínkou
Den 25 - Nejvíc nestabilní model
Den 26 - Nejvíc poškozený model
Den 27 - Model, který nejpřesněji vystihuje své plemeno
Den 28 - Model s nejhezčíma očima
Den 29 - Model s nejkrásnější lysinou
Den 30 - Model s nejkrásnějí hlavičkou
Den 31 - Model, u kterého jsi nikdy netušila, že jej získáš
Den 32 - Model s nejdelšími žíněmi
Den 33 - Nejnepraktičtější model
Den 34 - Nejdelší model
Den 35 - Největší model
Den 36 - Nejmenší model
Den 37 - Nejoblíbenější model z tvé největší CL
Den 38 - Nejoblíbenější model, kterého máš jako jediného na moldu
Den 39 - Nejrealističtější model
Den 40 - Model, který nejlépe představuje tvou sbírku

21. července

21. july 2012 at 15:23 | Naervon |  Newsletter
To je tak hrozně dlouho, co jsem psala obyčejný, regulérní zpravodajský článek! Už si ani nepamatuju, co bylo v tom posledním :)

Ale je toho docela hodně, co se událo, tak do toho:

1.) Toto úterý mě čeká zápis na fakultu, a přesně za dva měsíce začnu zase chodit do školy! Strašně se těším, přestože to nebude lehké a pravděpodobně budu muset i vedle školy pracovat. Ostatně ale neznám vysokoškoláka, který by neměl alespoň malou brigádu při studiu. Snad si najdu něco, co nebude extra ranní úklid ani pokladna u "mekáče" :)

2.) Tento týden dorazila první část koní z USA. V téhle várce byli spíš koníci pro mně a Mazla, ale několik na prodej se taky našlo. Ale prodej bude vystaven, až dorazí všichni. Každopádně na ranči se všichni těší z nových přírůstků :)
A já se těším z nečekaného přírůstku: tmavohnědá G2 saddlebredka, kterou jsem dlouho sháněla, v dokonalém stavu :) nemáte ponětí, jak jsem byla napnutá, když mi prodejce napsal, že mi za moje časté a nákladné nákupy přibalil stablíka jako dárek :D

3.) Makám plnou parou na CM :) mám jich rozdělaných kolem pětadvaceti a vážně bych vám přála pohled na můj stůl, samý nedomalovaný kůň :D na prodej bude hodně chipsích CM, a podle mého zvyku drtivá většina s mohérkem :) a spáchala jsem i pár vážně drastic customů, nejpracnější jsou asi dva běžící morgani...

4.) Až dorazí úplně všichni koně, co mají, pomalu začnu s profilky. V srpnu mám v plánu udělat stablíky, potom od 1. září spáchám Model Challenge od Péti - kromě 15ti dnů jsem si pár bodů popůjčovala po ostatních blozích, a některé jsem sama vymyslela, takže silverhooves challenge bude mít 40 dní. A protože to bude 40 článků a možná ještě něco vymyslím, rozhodla jsem se založit přímo rubriku Model Challenge. Díky Péti za skvělý nápad :) Jakmile skončí Model Challenge, nastanou profilky chipsů. V srpnu a po MCH budou mezi profilky i články o CM.

5.) Potkyšci jsou sladcí! Už několik dní mají jemnou srstičku, a když jsem je dneska chtěla fotit, byli divocí a i se zalepenýma očičkama jsem měla problém je držet pohromadě, batolili se do všech stran :D budou vidět ve dvou, třech dnech, a já se na to moc těším :)) Brzo sem dám pár fotek z potkaního života :D

6.) Související s pětkou - Pompin mi záměrně sabotovala inzerci miminek na fóru Králíci a potkani, poznámkami typu "já ti to říkala, že nemáš připouštět měsíční potkanku" a podobnými. Tímto u mně končí, tohle je poslední kapka do poháru trpělivosti. Pokud se mně pokusí někde shazovat, nebo mi nadávat, s chutí najdu celou rozpravu, kterou jsme vedly přes mail, kdy se mně snažila vydírat tím, že se zabije. Já už nemám chuť k ní být milá ani ohleduplná, k člověku, který se naoko tváří, jak mně zbožňuje a jaká jsem kamarádka, a přitom udělá, co může, aby mi ublížil kdykoliv je k tomu nějaká příležitost.

No nic, snad se máte taky dobře :) Pokusím se psát více komentářů... čtu každý článek, co OS napíšou, ale často nemám nápady, co už odpovídat... psát "ten je krásný" ke každému MCH článku mi přijde takové... blbé. Takže pokud nemám co hodnotného říct, radši mlčím, pokud vám to nevadí :o
***
***
Podle mně krásná fotka, krásně odstínovaná :)
Zleva můj palomino Osiris, uprostřed Couture, patřící Mazlovi, a napravo můj Pax :)

Black Pearls :)

18. july 2012 at 16:00 | Naervon
Nebudu nadarmo plácat, na Model Horse Blab jsem našla přenádherné video s frísany (a když myslím přenádherné, tak se vsaďte, že to tak je, protože mě obvykle "koňská" videa moc neberou, radši naživo nebo na fotkách :D ). Takže bych se o něj s vámi strašně ráda chtěla podělit. Btw. pusťte si ho se zvukem, na celou obrazovku a v nejlepším rozlišení, dokonale to dolaďuje záběry koní :)
***
***
Edit: Našla jsem ještě jednu bonusovku, tentokrát víc roztomilou než vznešenou - hříbátko fríse hraje hoofball :)))
***
***
Názory? :3

Potkaní lapálie + zamlouvání miminek

16. july 2012 at 14:40 | Naervon
Konečně fachá fotoaparát, takže přináším slibované fotky :) přestože jsem nemohla nic vytáhnout z foťáku, pečlivě jsem dokumentovala a tady máte zatím průřez, jak se to tady vyvíjelo :3
***
***
Béďa a Mimi "zamilovaní" :D moc jsem je dohromady nefotila, ale když jsem viděla, jak mají kolem sebe obtočené ocásky, neodolala jsem.
***
***
První fotka, přibližně 12 hodin po tom, co jsem zjistila, že mimča jsou na světě. Jen mě mrzí, že jsem nestihla vyfotit Mimi pár dní před porodem, taková chundelatá hruštička :3
***
***
Dvoudenní mimčo na dlani :)
***
***
Upgrade 0.1, když jsem druhý den viděla, jak se v té vetché krabičce od kapesníčků nemůžou stěsnat (tedy respektive mohli, ale za cenu šlapání po sebe) tak jsem se s povzdechem sebrala a koupila dřevěný domeček. Je gigantický, ale chtěla jsem, ať mají hodně místa vevnitř... Při čistění zakrvácené podestýlky a výměně domečku jsm nalezla deváté mimčo, mrtvé... zřejmě se ani nenapilo mleziva :(
***
***
Miminka :)
***
***
Kampak se to plazíš, tvorečku? Máma je na druhou stranu :)
***
***
Čtvrtý den a celá nadílka pohromadě, 8 miminek :)
***
ZAMLOUVÁNÍ MIMINEK:
***
***
A dnešek, před malou chvílí, 6-denní mimča - Chlapečci :)
***
***
Dnešek, před malou chvílí, 6-denní mimča - Holčičky :)
***
Přijímám ZÁVAZNÁ zamlouvání miminek :) budou k odběru cca za tři až čtyři týdny.

Chlapečci:
Berkshire (?)* 1 - celobarevný s flíčky na bříšku: světlejší - VOLNÝ
Berkshire (?) 2 - celobarevný s flíčky na bříšku: tmavší - VOLNÝ
Hooded - barevná hlavička s hřbetním pruhem -ZADANÝ pro Mazla

Holčičky:
Berkshire (?) 1 - celobarevná s flíčky na bříšku: světlejší - VOLNÁ
Berkshire (?) 2 - celobarevná s flíčky na bříšku: tmavší - VOLNÁ
Hooded - barevná hlavička s (přerušovaný) hřbetním pruhem -ZADANÁ pro Terybery
Hooded bareback - barevná hlavička bez hřbetního pruhu (ale vypadá to, že budou na zádech jeden dva barevné flíčky) - ZADANÁ pro Terybery
Husky - vybělující s lysinkou - ZADANÁ (zůstává doma s mamčou a se mnou :D)

* - Domnívám se, že jde o berkshire, protože otec byl berkshire. Na druhou stranu zbarvení ocásku by mohlo spíš svědčit o solid, tj celobarevný potkyš bez bílých flíčků :) Bude jasno, až se miminka plně osrstí, potom případně upravím popis.

Objevil se dotaz na cenu: Miminka jsou zdarma, vymazlená, jediné, co pro ně požaduju, je dobrý domov!!

I mrtví se někdy vracejí

13. july 2012 at 16:20 | Naervon |  Newsletter
Měla jsem poměrně dost času na to, rozmyslet si, jak se bude rozvíjet moje internetová část sběratelství. O té reálné jsem si byla 100% jistá vždycky. Sbírání je moje vášeň, své koně miluju a moc ráda přidávám do stáda další. Takže nebylo pochyb, že i bez blogu se tomu hodlám věnovat dál. I bez TH. Breyery jsem objevila sama, česká distribuce BH na tom zásluhu neměla, a žádné zásluhy jí ani v budoucnu příčítat nehodlám. A je mi jedno, že sbírám na poměry některých chvilku (2 roky, hmmm), rozumný člověk nepovažuje za platný argument o délce sbírání. Co se ranče týče, to už je jiná.

Od svého "konce" jsem sledovala, jak to na rančích vypadá... Každopádně musím říct, že z některých lidí je mi upřímně na blití.
Pokud jde o samotnou ctihodnou Appaloosu, která má dostatečné koule na to, vykládat o někom, že radí, i když o ničem nic neví a nic nedokázal, když je to sama náctiletá slečna, které pravděpodobně drtivou většinu věcí, co zatím má, zařídili rodiče... Heh. Myslela jsem, že jsme kamarádky. Kdo jiný než přítel přehlíží zbrklost a oceňuje dobrý úmysl? Ale Appaloosa nemá kamarádky. Považuje je jen za sokyně, ať už je nazývá jakkoliv. A pokud taková sokyně naruší její představu o tom, že je středem vesmíru (světa, sběratelské společnosti, doplňte si), je třeba nepřítele pokořit, očernit, vytknout mu první poslední. A když ne/přítel znechuceně odejde, využít jeho odchodu jako důkaz své vlastní pravdy a vítězství.
Chtěla jsem pomoct. Mínus Sládkových, že mě poslali někam, já byla ochotná pro Breyery a sběratele chodit po Brně klidně každý den a vykládat lidem o TH a sbírání modelů koní, natisknout letáky, angažovat se v kdejaké blbině, aby se o modelech dozvědělo více případných adeptů na sbírání.
Když jsem k Appě i sem psala to co jsem považovala za pravdu, byla jsem rozzuřená, vytočená... přesto ne natolik, abych ji a její rodinu otevřeně a sprostě urážela. Bláhově jsem si myslela, že je to standart, že vyjádřit názor, byť ostatními považovaný za mylný nebo hloupý, nemá mít za odvetu smršť urážek. Jak moc naivní, ode mně...

Něco málo jsem pochopila, o Appě, o lidech jako ona, o lidech kolem. O těch, kteří se pustili do horlivého ujišťování přátelství a odvážili o mně psát, jaká jsem ****, až když jsem odešla. Až když bylo jasné, že po mně nic není, naopak by mohli přijít o výhody nákupu u TH, teprve se ozvali lidé, kteří se se mnou do doby před tím sporem bavili a neměli problém po mně třeba něco chtít. Teprve pak významně všude pronášeli, že "o mně mají svůj názor". Lidi třeba jako Pompin, které z prostého oznámení a zjišťování, jestli by si někdo nevzal potkánka, udělala chlubení, přirovnala mě ke zverimexu a sebemenšího důvodu využívá k tomu, aby na mě neuvěřitelně sprostě nadávala. Víte co? Jděte se už bodnout. Všichni vy s těmi sladkými komentáři, co si o mně myslíte v duchu bůhvíco... Laskavě mi už nelezte na blog a nestrkejte vaše přetvářky do mého života, nic vám z toho nekápne. Já sama bych taky nekupovala ani nic nechtěla po člověku, kterého nemůžu vystát.
Důvod mého konce (tedy spíše jen hodně dlouhého pozastavení) nebyla samotná hádka s Appou, jak mnozí pochopili. Důvodem bylo pokrytectví. "Přátelé" kteří při první příležitosti změní stranu. Důvodem bylo naprosté znechucení společností. Důvodem bylo, že už jsem to nezvládala ustát, celý ten taneček jak v politice, nikoho neurazit, všem se zavděčit, a hrabat výhody...

Jak zní jedno (tuším staročínské) pořekadlo: Než stovky falešných přátel je lepší pár otevřených nepřátel.

Takže co teď? Změna názoru? Ano, hodlám se vrátit na ranč, ale asi to už bude jiné... Nehodlám dopustit, aby to, co ze srdce svěřuju stránkám svého ranče a občas nedokážu svěřit ani skutečným kamarádkám, aby nějaká debilína v budoucnu použila proti mně v další bezvýsledné hádce. Takže méně zpravodajů z mého soukromého života. A komentáře... Pište si co chcete. Pokud to napíšete hnusně, je pravděpodobné, že se ocitnete v nějakém článku. Protože stále cítím, že to, co řeknu já, není tak důležité, jako názory většiny, těch kteří jsou ještě upřímní a chodí ke mně. Vox populi, vox Dei. Pokud mně budete srát opakovaně, máte ban a já se s vámi více trápit nebudu, přestože něco někomu zakazuju nerada.

Odteď si půjdu po svém se vztyčenou hlavou. Je mi jedno, co o mně kdo bude říkat. Pokud jste si všimli, hodně jsem proházela oblíbené stránky. Ty jsou teď vážně oblíbené, aneb všechny stránky, na které chodím kvůli obsahu. Pokud máte dojem, že byste tam z jakéhokoliv důvodu měli patřit, napište mi do komentářů společné s odkazem na vaše stránky. A pokud možno i s tím důvodem :o)

Co další aspekty sbírání, tj. soutěže? Well, do českých PS se stejně přihlašovat nehodlám, nemám čas a ostatně poslední rok ani zájem, a na LS pojedu každou o které vím, že porotci budou posuzovat spravedlivě, tj. ne protože ten a ten model patří třeba té hnusné a nenáviděné Naervon, která si dovolila otevřít si hubu na svaté TH.

A co ještě dodat? Well... přes prázdniny nebudu mít tolik času, takže budu semtam psát, ale pravděpodobně začnu pravidelně přispívat zase až po prázdninách...
Chyběli jste mi. Někteří z vás hodně... Ti, kteří ke mně pravidelně i nepravidelně psali a víceméně stáli se mnou v dobrém i špatném... Kéž byste holky našly cestu zpátky sem :)

No nic. Zatím se mějte hezky, snad zažíváte krásné prázdniny.
***

Myšátka

11. july 2012 at 17:01 | Naervon
Zdravím :)

Dneska se vyskytla novinka, která mě výjimečně přinutila napsat článek: Mimi dneska vrhla mláďátka. Moc jsem se kolem klece neochomýtala, nechci ji rušit, ale musím se poplácat po rameni, měla jsem v nose, když jsem včera Béďu oddělila.

Odhadem 3 - 5 kousků, hádám že zbarvení budou krémová a čokoládově hnědá a varianty buď berkshire (celobarevné s bílými flíčky na bříšku) nebo hooded (bílé s krémovou nebo hnědou hlavičkou). Očička dark ruby nebo černá.

Za dva týdny sem dám aktuální fotky, tak kdyby jste chtěli myšátko, budu moc ráda za dobrou rodinu :)
***
***
EDIT 23:55 téhož dne: Tak miminek je osm, využila jsem toho, že mamča vylezla protáhnout fajky ven z klece a trochu poklidila starší žrádlo a prochcané seno. Při té příležitosti jsem si mimča naložila na dlaň a je jich přesně osm, živá, zdravá a rozkošná :)) Myšáková se na mně zlobila, ale když jsem jí je nechala vzít z dlaně a uložit tam, kde chtěla ona sama, tak se uklidnila. A snad jsem si to úplně vylepšila kouskem meruňky a mističkou tvarohu :3