August 2012

Poslední prázdninový článek...

31. august 2012 at 18:49 | Naervon |  Newsletter
... pro vás, samozřejmě. Já mám ještě tři týdny před začátkem semestru čas. Každopádně mám pár věcí, o kterých se chci/potřebuji rozepsat. Tenhle článek bude pravděpodobně taky na delší dobu posledním "naživo". A bude dlouhý.

První věcí, co chci zmínit, je omluva, varování a prosba, vše ohledně prodejů. Omluva za to, že jsem ležela nemocná od pondělí a balíčky byly rozeslány teprve dnes. Varování - pořád mám lidi, kteří si zamluvili koníky a zatím se mi neozvali ohledně adresy a způsobu platby. Můžete to napravit a napsat na mail Katevalter@seznam.cz . Protože kdo se mi neozve do pondělí nejpozději, jeho zamluvené věci uvolňuji a budou znova k prodeji. Poslední věcí ohledně prodejů je prosba - potřebuji adresy především Silver a Tedy, ale i ostatních. Já vám koníky vážně poslat nemohu, když netuším, kam.

Co se týče myšáků, pořád nemám nikoho, kdo by chtěl vzít za mazlíka ty dva černé bobíšky. Jsou perfektně vymazlení, lenošci malí, a na rozdíl od taťky, který vypadal malinko vypelichaně, mají po mamince krásný, hustý lesklý kožíšek. Mají sedm týdnů a jsou to cvaldové. Docela se mi protiví je dát do zverimexu nebo někam do útulku, mají zlatou povahu, takže kdyby jste náhodou věděli o někom, kdo by si je vzal (oba, prosím), budu moc ráda za pomoc. Kdo jim najde milou rodinu, má u mně nárok na CMko podle vlastních přání zdarma. Já si je bohužel nechat nemůžu, nemám prostředky na udržování druhé velké klece pro chlapečky.

Jak jsem psala o modré potkance, tak už je doma. Jela jsem si pro ni do Hodonína busem, a cestou zpátky jsem měla místo jedné myšky rovnou šest, protože jsem vezla i pro další zájemce do Brna. Na konci článku bude fotka, když jsem po nějaké době myšany přemístila z velké přenosky do holčičí a klučičí klece, tak jak se holčičky vyvalovaly v hamaku.
Teď už jsou všichni u nových majitelů... škoda, to hemžení bylo hezké. A mučednický výraz v očičkách Mimi mě normálně rozesmál, když se na ni vrhla hromádka odstávčat a hledali cecíky - "panebože, už zase?" přesně vyjadřoval její výraz, když tak ležela na zádech a po ní lezla mimča :)))

Zítřejškem začíná konečně Model Challenge, která je u mně 40-denní. Do té doby moc "živých" článků neplánuji, ale rozhodně plánuji stihnout ještě udělat nějaká CMka na prodej, neboť podzim vypadá jako narvaný LS. Co se MCH týče, zvolila jsem si volnější pravidla. Díky tomu, že si pomyslně dělím sbírku do několika sekcí (OF sm, CM sm, OF chips a další) nebude výjimkou, když se objeví v některých dnech více než jeden model. Pro drtivou většinu dnů jsem fotila doprovodnou fotku zvlášť.

Co bude po MCH? Od 12. října do 28. října vás čekají profilky OF chipsíků, od 1. listopadu do 20. listopadu vás čekají profilky OF stablů. Po tablících moje přednastavování končí, ale pokud bude někdy více času, plánuji články s CM a profily CM, případně překlady, recenze a nerančové věci. Hodlám tu, přestože tu často nebudu, připravit alespoň kousek zábavy na každý den.

Já tu budu chodit jen minimlně, a hlavně k těm, kteří si to za tu dobu, co je znám, vážně zaslouží... vzhledem k tomu, že poslední dobou by se člověk na blogu jen rozčiloval, hodím hrát Cataclysm WoW na server Molten a případně čtu HP fanfiction. Za komentáře k článkům budu moc ráda, to snad ani říkat nemusím, ale popravdě, pokud mi to vlažné obíhání napomůže k tomu, aby tu zůstaly jen komentáře těch, kteří tu chodí a komentují, protože je to baví, ne proto, že by jim chyběl můj koment u jejich článků... tak taky dobře.

To bude asi vše, já vám všem přeju šťastný začátek nového školního roku a těm, kdo do školy už nechodí, příjemný start podzimu v práci či doma. Mějte se moc hezky :) A na závěr zase pár fotek, ať to nejsou zase jenom moje tlachy...
***
***
Myší holčičky, toho dne, kdy si později přišly majitelky pro ty své. Moje je ta modrá, jak má za sebou pacičku a že ji někdo fotí, na to peče. Dostala jméno Bobule, po kanadských borůvkách :3 A samozřejmě Hašenka :)
***
***
Dvě moje CMka - vpředu china koník, moje velká challenge (kdo si ještě pamatuje, v květnu jsem se zařekla, že udělám jednoho číňánka alespoň tak pěkného, jako je průměrný cm chipsík), kterého jsem si nakonec zamilovala tak, že jsem si ho nechala, bude u nás sloužit na pozici velšského ponyho :) Jméno zatím nemá. Vzadu je angličanka Lay Me Down, kterou jem dělala podle předlohy z jedné knihy, která mě dějem rozbrečela... což se tak často knihám u mně nestává. V knize to sice bylo plemeno americký klusák, ale popis snad sedí... Lay Me Down bych nemohla prodat, ani kdybych chtěla.
***
***
Dun Niffelem, krásná kobčenka plemene hunter, která byla původně určená pro prodej tady. Ale nedokázala jsem se jí vzdát...
***
***
Moje oblíbené foto z Challenge :)) Pár gypsy vannerů, sm kobča Aegwynn, ps chip hřebec Fire Eater :)
(Fotky v článku by me)

Aktualizace

25. august 2012 at 20:06 | Naervon
Tak jste se dočkali... jela jsem nonstop, dělala jsem přes třicet koní v jednom zátahu (pár pro sebe, většinu pro prodej), přes celou páteční/sobotní noc... už nechci nikdy vidět štětec. Bohužel, stejně jsem pár koníků nestihla dodělat, ti se tu kradmo objeví během zítřka. Ale to nej už by jste měli momentálně vidět v prodejích -> ODKAZ.

Omlouvám se, že jsou koníci na fotkách tak pocuchaní a neuhlazení, měla jsem pár miut, než jsem musela odpoledne odjet a večer už by byla tma na focení venku, tak jsem se je snažila chytnout za světla, přestože pršelo a světlo bylo spíš našedlé...

PS: Na email Katevalter@seznam.cz mi posílejte adresy a způsob, jak chcete platit vaše objednávky (předem složenkou, předem na účet, při převzetí, dobírkou). Záleží na vás, jak rychle koníky dostanete, ty od kterých údaje mám budu expedovat už v pondělí.

PPS: Vážně nechce někdo dva úplně slaďoučké macíky chlapečky potkánky? Jsou dvojčátka, k rozeznání nejvíc povahou, jeden je takový klidný a mazlivý, druhý je takový průzkumník nadšený :)

Info a reklamy :)

21. august 2012 at 12:04 | Naervon
První, co bych chtěla říct, je, že přestože je dnes v 18:00 prodej, CMka se tam neobjeví. Bohužel, díky problematickému shánění laku nejsou dokončená. Takže odhadem ve čtvrtek/pátek/sobotu bude aktualizace prodeje, ve které doufám dokončené nováčky přidám.
Bude možné si zarezervovat v dnešním prodeji OFíky a poté počkat na CMka, ráda vám koníky pozdržím, než se rozhodnete, zda si přiberete k OF nebo místo nich nějaké CM.

Druhá věc jsou reklamy :)

Dvěma mým oblíbeným rančerům by se hodily vlastní spřátelené blogy. Takže pokud stojíte o SR/OR, přihlaste se na:

Silver Stables a Ranch Demetri. Na ranchi Demetri také probíhá prodej velmi zdařilých kousků, Mazlova CMka vážně doporučuji :)

Pokud stojíte o LS, na ranči Dallas se můžete dozvědět něco víc o vánoční live show. Já se nezúčastním (a všichni víme kvůli komu :)) ) , ale LS je třeba podporovat, tak držím palce, ať účast vyjde co nejvíce lidem :)

Poslední věcí je omluva, v téhle době vážně nestíhám obíhat a číst, natož komentovat, mrzí mě to :(

Mějte krásný, byť zamračený den a držte mi palce, dnes se znova vydávám na křížovou výpravu za vhodným lakem >.<
***

Čte vůbec někdo články značené datem?

12. august 2012 at 23:31 | Naervon |  Newsletter
Připadá mi, že pokaždé, když hodím do nadpisu něco typu "12. srpna" půlka lidí na to radši ani neklikne :D

Nu, co už... Zajímavé, když jsem klikala na nový článek, měla jsem nápadů spoustu, ale nějak se mi to vypařilo z hlavy, sotva jsem začala psát první řádek...
Vzhledem k tomu, že to bude článek o ho*nu a já to čestně přiznávám, nemusíte ani číst, ani komentovat, ale nějak potřebuju změnit náladu. Bude to dlouhý článek, tak se vsadím, že kdo se rozhodně ho číst, tak ho ani celý nedočte... Kdo dočte, budiž mu udělen imaginární metál. Nebo ne, kdo dočte celý, dostává tohle diamantové srdce (poctivě ukradené ze stránek Gify Nena) :P :

Nuže... Víte, jak když se ucpe odtok v dřezu, jak se to vyšťouchává takovým gumovým zvonem? A jak se potom něco škubne a ta špinavá mastná smradlavá voda z dřezu konečně vyteče? Tak ten odtok ještě nenastal, připadám si, jako bych měla narvanou v hrudi podobnou hnusnou zátku z vlasů, bordelu, kalu, sedliny a špíny, ale ještě jsem se ani nedostala k hledání nějakého zvonu. Pardon za nechutné přirovnání, lepší mně nenapadlo.

Snad se to psaním zlepší.

Co se CMek týče, je tu jedna špatná a jedna dobrá zpráva. Ta špatná, kterou určitě každý chce slyšet jako první, je, že mi došel matný lak ve spreji... když jsem byla na místě, kde ho obvykle kupuju, tak vymetené police a paní prodavačka mile oznámila, že si dodavatel vzal dovolenou do konce srpna, tudíž mám smůlu. Zítra se podívám po dalších prodejnách... holt budu muset najít nějaký jiný lak ve spreji, protože co já vím tak IDEA lak prodává v Brně jen ten prodejce, ke kterému chodím já. Na druhou stranu, asi když paní viděla, jak sklesle vypadám, tak se mně zeptala, jestli to musí být lak ve spreji, a nakonec mi dala zadarmo plnou lahvičku nějakého zvláštního italského laku původem na sklo. Doma jsem zjistila, že je to dlouhoschnoucí LESKLÝ lak. Tak to zase takové fiasko nebylo, lesklý jsem hledala dlouho, na občasné glossíky a u matných na oči, kopyta a nozdry.

Taky jsem se dneska několikrát zdravě naštvala. Abych se nějak uklidnila, začala jsem předělávat jednoho řadového chipsíka, který byl původně určen na prodej, ale kterého mi dodali v hrozném stavu. Parádně jsem se na něm vyřádila, teď je z něj glossy grošovaný jednorožec s třpytivě fialovo černým tetováním ve tvaru křídel... lol. V šuplíku se mi pořád válí stříbřité hedvábí, tak uvidíme, jak bude jednorožák vypadat hotový. Pravděpodobně bude na prodej, já fantasy koně až tak moc nevedu ;)

Já už se skoro bojím o CMkách zmínit... udělala jsem to tolikrát, že už se dočkávám pokaždé něčeho ve stylu "na CMka se moc těším"... To prosím už ne, já vím, že je hezké to napsat, ale pokud by jste psali zrovna tohle, kousněte se prosím do prstů a radši k CM nepište nic -.-

Chystám dva takové... projekty je vznešené slovo, a chystat nápady, když už vás vlastně napadly, je taky blbost, co? Tak ty projekty.
Prozatím si je nechám pro sebe jako tajemství (i když zrovna z těhle nápadů mám takovou radost, že mám problém mlčet), ale souvisí s prezentací mé sbírky, youtube v "projektech" included. Začnu s tím hned, jak skončí srpen a já budu mít všechno, co má být pryč, z domu: Tj potkánky k odběru i koně k prodeji a další věci. Mám na to ještě nějaký čas, semestr mi začíná 17. září. Po tom datu toho už moc neudělám.
Přijde mi, že ten čas letí jako splašený, a já jsem vlastně nic pořádného za celé prázdniny neudělala. S těmi CM se crcám už nějaký týden, a teď mám sice volněji, ale vzhledem k tomu, že by každým dnem měla dorazit poslední zásilka z USA a potom bude prodej, hoří mi docela koudel u zadku, ehm.

Btw co to je za šílenství poslední dobou? Jana Š. stvoří po dlouhých měsících nějakou Photo Show, a najednou je skoro na každém blogu nějaká... to potřebujete vážně nakopnout takovým způsobem, že musí někdo udělat něco jako první, aby to udělali ostatní? Nestačím se divit... :o

Co se potkyšů týče, zdá se, že mám konečně zájemce o ty dva chlapečky. Ale po pravdě, kdyby se někdo přihlásil, že si je vezme třeba hned zítra, tak neváhám a beru. Už trochu povyrostli, a v té malé kleci je oběma i s klučíkem pro Mazla těsno a vyvádějí všemožná alotria. Člověk se sotva vyspí.
Holky taky zlobí, zrovna dneska jsem viděla huskynu jak nahání starou po celé kleci a vymáhá na ní cecík...
Přítel souhlasil, že když je doma tak gigantická klec, byla by škoda ji nezaplnit. Povolil mi k těm dvěma holkám ještě jednu nebo dvě další potkanky, za což jsem ráda, holky tam nebudou tak samy :) ta modrá ruská potkyška už je skoro jistá, paní mi posílala její fotku. Přikládám na konec článku. Pak máme vybranou ještě jednu, do které jsem se zamilovala na první pohled a i příteli se moc líbí, ale tu tady neprozradím. Mám důvod věřit, že jedna konkrétní nejmenovaná podrazácká osoba by byla schopna ji naschvál koupit, vzhledem k tomu, že díky stále obsazené malé kleci (:/) si ještě o tu svoji vysněnou princeznu sama nemůžu majitelce říct.

Možná jste si všimli, že mi v boxu v menu přibyl odkaz na nové CABHAB, českou asociaci sběratelů Breyerů... Konečně se toho někdo chytl :) Přibyla mi tam rubrikaMalí a krásní, kterou budeme vést společně s Mazlem. Vzhledem k tomu, že obě sbíráme především maličké koně, toho o nich víme docela dost a materiály nalezené na internetu můžeme často doložit vlastními fotkami :) Dala bych vám sem odkaz, ale podělaný blog je vysazený skoro na každé stránky a při prvním editu jsem dostala info, že článek obsahuje nevhodné odkazy (konkrétně uvedený weebly) a může mi být smazán blog... o což nemám zájem, ne před přestěhováním dat. No co, však pokud chcete, tak se tam přes menu dostanete.

V kostce ještě nějaké malé nezávislé info na konec:
- S přítelem čím dál víc kutíme nad "ofi" stránkami tohohle ranče, které by samozřejmě už nebyly na blogu.cz, neboť ten stojí za zlámanou grešli. ... Když nad tím tak přemýšlím, tak zlámaná grešle je vlastně ještě velkorysá nabídka. Ideální někde na vlastní doméně, vzhled a funkce už máme v podstatě dořešené.
- Taky jsme oba přemýšleli nad živnostenským listem pro jednoho z nás, tímpádem bychom mohli věci (ano, tím nemyslím jen Breyery a Stony, pokud bych něco takového začala, zaměřila bych se i na další odvětví sběratelským předmětů, které se tu obtížně shánějí) z USA v pořádku s pravidly a s úlevou na cle převážet a prodávat v ČR. Ale to jsou jen pořád jen pracovní poznámky, uvidí se, jak to bude.
- Začínám taky přemýšlet nad tím, že si pořídím pár traditional nováčků... Moc mě láká jakýkoli kůň na moldu Esprita - popravdě přemýšlela jsem nad Lionheartem, zlatavá krása toho modelu mne prostě zasáhla... taky toužím už velmi dlouho po klusajícím stone drafterovi. Kdo ví, jednou se mi třeba přání splní.
***
***
Malinká modrá holčička... už 25. sprna bude naše!
(Zdroj foto: Majitelka)
***
***
To je on, Lionheart... ještě mám pár favoritů - on vlastně žádný na moldu Esprita není ošklivý - ale nedělám si naděje. Moc nový a moc pěkný mold, všichni se pořád můžou strhat, jak by za "espriťáky" chtěli spousty prachůůů -.-
(Zdroj foto: Google)
***
***
Steppin Out, kůň, kterého bych chtěla nejvíc z celé té espritovské menažérie... Má moji milovanou sytou tmavě hnědou místy do červena :)
(Zdroj foto: identifyyourbreyer.com)
***
***
Moje draze vysněná Emmy z Breyerfestu... konečně je doma, kráska
(Zdroj foto: by me)
***
***
Arthas, očičko... :)
(Zdroj foto: by me)
***
***
Krásné repainty SM drafterů... brala bych je oba :) Zdroj bohužel neuvedu, našla jsem je v dokumentech a už si ani nepamatuju, kdy a od koho jsem si je tam nakřečkovala... :(
***
A jsem u konce článku... a chuchel nezmizel :( ale už to není tak hrozné... třeba se z toho vyspím B) nemůžu uvěřit tomu, že ten článek píšu s přestávkami už asi dvě hodiny...

P.S. taky milujete, když vám spadne Flash player a ty shitské reklamy po stranách psacího pole najednou nejednou? Zbožňuju smutný legodílek :)))

15 věcí, co o mně možná nevíte

11. august 2012 at 1:37 | Naervon
Kdo hádá, že melu z vody, hádá správně :P Ale ne, přemýšlela jsem nad tím docela dlouho... Navíc se malinko nudím a nemůžu spát. Vzhledem k tomu, že o mně víte leda tak že je mi 21 let, bydlím v Brně s přítelem a tak nějak skáču mezi prácemi nahovno a obdobími výšky + že sbírám modely a mám ráda koně, napadlo mně prozradit o sobě trochu víc. Tohle bych brala spíše jako řetězák, a pokud se někdo inspiruje a střihne si 15 věcí o sobě, budu moc ráda :)

1.) Vždycky (alespoň co si pamatuju) jsem chtěla umět několik jazyků, konkrétně arabsky, latinsky a někdy v daleké budoucnosti i japonsky. Místo toho umím leda docela ucházejícně anglicky, a možná bych se dokázala rukama nohama domluvit německy. Každopádně od podzimního semestru se navážno pouštím do hodin latiny, a to by v tom byl čert, abych si nesplnila aspoň jednu touhu. Melius sero quam numquam.

2.) Miluju hudbu, zejména metal, ale vyhrává u mně orchestrální hudba. Klasická, ale také soundtracky z různých filmů. Moji skladatelští "miláčci" jsou zejména Bach, Beethoven, Čajkovskij, z novodobých pak Hans Zimmer, Alan Silvestri a James Horner.

3.) S trojkou souvisí i moje posedlost některými hudebními nástroji jako varhany, zvony, viola, cembalo, virginal... Když slyším byť jen kratičký tón varhan, nebo zvony, chovám se jak zhypnotizovaná, flákla bych každému, kdo do toho kecá nebo dělá rámus. Nenáviděla jsem školní koncerty*, všichni ti fakani kolem mně dělali bordel snad už jen z principu, že by se to na školních akcích dělat mělo -.- Narozdíl od jedničky se ale na žádný nenaučím, pravděpodobně :(
* - myslím takové ty v kostele nebo koncertní hale. Každoroční koncerty v ZUŠce byly vždycky hrozná katastrofa, protože se tam sice našlo pár lidí, kteří uměli hrát a připravili se, ale většinou šlo o děcka, jejichž rodiče jim za ně pěstují ušlechtilou zálibu a zpravidla se tak nechuť ve tvářích děcek rovnala katastrofě jejich výstupu.

4.) Jsem obrovský fanoušek Harryho Pottera. Vím, že pro vás to některé je pasé, když vycházely knihy, některé jste byly v plenkách. Takže mě asi odsoudíte jako debila... ale pro mně to byla obrovská věc. V roce 2000, kdy se mi do rukou dostala díky mé kamarádce ze sousedství první kniha, mi bylo deset. A potom mně Harry provázel celým dalším dospíváním... první kniha v deseti, poslední film v mých dvaceti. Sága, které se paní Rowlingová zhostila napsat, mi je v podstatě známá polovinu mého prozatimního života. Když jsem odcházela z kina, z 2. poloviny sedmičky, cítila jsem, jak se něco uzavřelo a zůstalo po tom prázdno...

5.) Miluju fan fiction, zejména na téma HP, a nevadí mi slash (skoro bych řekla, že dobře napsaný se mi naopak líbí :P ). Momentálně mám rozečtený Kámen manželství, který začala psát americká autorka Josephine dál nevím. Tak nějak jsem se prokousala k části, kde autorka opustila psaní, a našla jsem další pokračování od jedné z autorčiných fanynek. Není tak dobré jako originál, ale je ucházející (četla jsem i konec od Soraki, ale nepřipadá mi dobrý). Čtivo do sebe házím se závratnou rychlostí, takže jsem se dobrala i konce překladu pokračování a momentálně se prokousávám americkým originálem, neboť trpělivost není moje silná stránka a čekat na překlady se mi nechce. Navíc jsou pěkně nahovno, toho, kdo přeložil termín "bondmate" jako manžel, bych zastřelila.

6.) Šestka souvisí s mojí sbírkou, a tak neznámá nebude: Přála bych si vrazit 400 dolarů do jednoho chipsíka vyloženě na moje přání, jako kdysi dělal Stone. Ale 400 dolarů nemám a pravděpodobně na vyhození za koně ani mít nebudu. Přesto to přání nikam neuteklo, a jednoho dne možná tak nesplnitelné nebude... (i když jak na ty ceny od Stona poslední dobou koukám, až si budu moct dovolit chipse za 400 doláčů, bude tolik stát každý limitovaný -.-)

7.) Kdybych si měla sestavit list 7 oblíbených literárních/filmových/jiných postav, byly by to (nezáleží na pořadí):
- Vampire Hunter D (Vampire Hunter D: Bloodlust)
- Severus Snape (HP sága)
- Arthas, the Lich King (WoW/Warcraft)
- Batman/Bruce Wayne (Batma v kterémkoli podání)
- Joker (Nolanova batmanovská sága)
- Armand (Upíří kroniky by Anne Rice)
- Spike (Buffy the Vampire Slayer series)

8.) Kdybych si měla sestavit seznam 8 věcí, které bytostně nenávidím, byly by to (nezáleží na pořadí):
- Chování mnoha lidí
- Blbost a povrchnost
- Pavouci, červi a různý další hmyz
- Justin Bieber - respektive ta Bieberománie kolem něj, on sám mi je mi v podstatě ukradený
- Nedostatek peněz
- Nemoci
- Flusání na chodník a hlasité chrchlání - a další neomalenosti
- Twilight filmy a jejich dva hlavní představitele (knihy byly v pohodě - ano, četla jsem je bohudík ještě předtím, než mi byl filmy zprasen pohled na postavy)

9.) Mám docela bohatou sbírku fóbií. Panickou hrůzu z hmyzu, zejména pavouků a létajících potvor (level můra v bytě = požární poplach), panickou hrůzu z pohřbení zaživa (level sen o pohřbení = ví o tom celá ulice), hrůzu z uzavřených prostor stejně jako obrovských ploch (level béé? Halp?), hrůzu z výšek (level ÁÁÁÁÁÁÁÁ fuckfuckfuckjáchcidolů) strach ze tmy (level venku se setmělo? Tahejte mě tam leda párem volů) a docela vtipně protichudné rozvíjející se strášky: Ze samoty, a z cizích lidí. Jop, z cizích lidí. Když jsem měla jít na svou první LS, to ráno jsem dokonce z nervozity zvracela, snad to nikdo nepoznal. K tomu mazlíkovskou úroveň schizofrenie a větší ždibec depresí, a máte mně jak vymalovanou... krásný obrázek, že? Beztak bych si ještě na něco vzpomněla... ono to těžké není, tak vystresované stvoření se hnedtak nevidí :/ (jenže jak se toho zbavit? To bych msuela přemoct bod dvanáct... -.-)

10.) Miluju gothickou módu. Už dlouho, časem mně to trochu přešlo a taky se moc nelíčím, ale často jsem vidět v černé. Hlavně v mé oblíbené dlouhé černé sukni a korzetovém šňěrovacím tričku. Párkrát jsem si zkoušela nechat nabarvit vlasy na černo, ale když vám neustále příbuzní říkají, jak se jich všichni kolem ptají, jestli náhodou nemám rakovinu nebo jinou nemoc, že jsem tak bledá a hubená, tak to otráví. I když poslední dobou se mi moc a moc líbí na vlasech modrá nebo fialová..... ;)

11.) Miluju módu dělat filmy z komixových postav. Tak jsem se dočkala filmového zpodobnění Batmana (věrná fanynka, všechny staré a dokonce i velkou část animovaného seriálu jsem viděla :D), Thora, Ironmana i X-menů. Jistě i mnoha dalších, na které jsem zapomněla. Jen houšť, pořád těch komixáků nebylo dost. Třeba Spawn.

12.) Nenávidím doktory, nemocnice, vyšetření, a takové. Jednou na to doplatím. Ale zatím se jim všem vyhýbám, jak to jen jde, a v čekárně se ocitnu leda když je něco hodně blbě. Přestože (nebo možná proto?) že jsem ze zdravotnické rodiny - fotr saniťák, máma zdravotní sestra, babička z otcovy strany zdravotní sestra v důchodu. Přítel dobře ví, že ať už mi je cokoli, tak pokud řekne "Měla bys zajít k doktorovi" zhorší mi to dvakrát alegrickou reakcí jenom na tu představu, bílo, smrad lyzolu, lesklé jehly a bílé umělé světlo, ve kterém všechno vypadá jako zlý sen.

13.) Miluju vampirologii (a drakologii) a všechno kolem. Kdyby se mně někdo chtěl zeptat, co chci být, odpověděla bych jasně. Upírem. Kdo by nechtěl? Vyměnit jistou smrt za brázdění věky a místy, poznávat nové bez toho směšného limitu, který spoutává smrtelné? Nesejde na to, jestli bych vypadala jako upíři líčení A. Rice, nebo ti od Kinga, nebo klasičtí nosferatu... Aspekt krve pro mně není důležitý, takový nemocný creep zase nejsem, abych byla nadšená představou zabíjení vysátím krve. A vzhledem k tomu, že je to jen těžko pravděpodobné, místo toho pomalu rozšiřuju svoje znalosti o knihách a filmech. Je neuvěřitelné, ale na to, kolik toho bylo o upírech natočeno/vydáno, se hledá velmi špatně kvalitní tvorba. Většina toho je prachsprostý shit. Stejně tak i o dracích, ale narozdíl od upírů jsou drací spíš včleněni do větších fantasy celků, než aby byli oni sami přímým námětem příběhu.

14.) Málokdo ví, že jsem absolvovala mnoho let základní umělecké školy. Obor prvních pár let zpěv, pak jsem přešla do výtvarky, protože na hodiny obou nebylo. Zpívala jsem kdysi prý velmi dobře... teď už by nade mnou moje učitelka zpěvu plakala, kdyby mě slyšela, jak si vyju s Nightwish nebo zplna hrdla řvu s Kabáty. Každopádně výtvarku jsem navštěvovala velmi dlouho, poznala tam jednu z nejlepších osůbek mého života, kamarádku Zuzku (kéž bychom se vídaly častěji...) a měla pošahanou tlustou původem slovenskou učitelku, která o sobě s oblibou říkala, že umí léčit a čarovat, a od které když utekl chlap, řešila to potom všude s každým. Byla jsem zvyklá malovat na velká plátna a výkresy A1 a někdy i větší, vynikala jsem hlavně v práci se suchým pastelem a uhly. Kdo nezná, neví, jaké to je, mít k dispozici barvy a vyjádřit sebemenší záchvěv inspirace, jemně prsty klouzat po hladkém povrchu papíru a roztírat pastel, do sebe jemně vtírat odstíny, dostávat na obyčejný flák papíru kus své duše... A i když nemám už prostor kde pracovat, ten pocit tvoření s pastely miluju a občas si alespoň připomínám při CMkování. Nenáviděla jsem práci s tužkou, hlavně díky absenci barev. Moji "maturitní" prací, závěrečnou zkouškou, byla absolventská práce s motivem "Draci", při které jsem měla představit 4 výkresy A1, se stylem - Kresba, malba, koláž a libovolné. Nejpracnější pro mne tehdy byla koláž, kdy jsem vylepovala kontury draka šupinkami ne většími než nehet na palci, na jejichž stříhání se podílela spousta lidí, bez kterých bych to nezvládla. Bylo jich tisíce.

15.) Nemohu vystát svou rodinu. A prosím, hlavně mi nepište "ale vždyť je to tvoje rodina". Vy, kteří máte skvělé domovy, můžete těžko pochopit, že existují lidé jako moji rodiče, prarodiče... Nechci se o tom rozepisovat.

__________________________________________________

A lidi, co by to chtěli použít proti mně, ať si nakašlou. Pomluvy jsou mi někde, a každý, kdo pomlouvá, by si měl nejdříve sám zamést před vlastním prahem... ;)

9. srpna

9. august 2012 at 16:19 | Naervon |  Newsletter
Tak a máme tu další zpravodaj :)) Poslední dobou se mi vedlo hrozně, smůla na patách... Vyvrcholilo to včera, když jsem:

1.) Komplet podělala pracovní pohovor na práci prodavačky květin -.- Stydím se za sebe.... Nu což. Všechny květiny zpaměti neznám, přestože jich poznám dost i uvázat pěkný pugét zvládnu, ale hold jsem nidky neprodávala a to je největší mínus. Jak nemáš praxi, tak si můžeš jít s prominutím do prdele ať už umíš cokoli a vůbec nikdo už se neptá, kde si tu praxi sehnat, když všichni chtějí nováčky :/

2.) Později toho dne si vzpomněla, že možná mám něco ve schránce, takže jsem se tam vydala jen s klíčkem od schránky. Jak jsem se vracela, tak jsem ke svému nepříjemnému překvapení zjistila, že jsem si zabouchla vnitřní dveře a zároveň s tím, že klíčky od nich jsou na druhé straně, bezpečně uložené před zrcadlem v síni. Asi hodinu jsem se snažila dveře otevřít po dobrém (udělala jsem si "šperháky" ze sponek v kolíčcích na prádlo - bylo to na nic, nevěřte akčním filmům) i po zlém (na efektní vykopnutí dveří ale bohužel nemám). Pak jsem na chodbě narazila na jednu paní, a ta, i když spěchala, zavolala na správu domu. Poslali mě do realitní kanceláře, která mě poslala do zámečnictví, kde mě přivítal pán, který se na mně vážně moc nadšeně netvářil. Ale nakonec se mnou šel a dveře mi odemknul. Zadarmo to nebylo -.-

Upřímně doufám, že včerejškem ty průsery skončily... na druhou stranu, věci se mi jenom nekaily, taky se mi povedlo pár dobrých věcí.

Třeba pár CMek :D nejsou dokončení, ani detaily nemají, ale vypadají moc a moc slibně. Myslím, že se budou líbit :)

Taky jsem udala 4 potkaní holčičky. Černušky odešly už v neděli ráno, a dneska zrovna před hodinou si přišla jedna moc milá paní pro Kapucku a Činku. Takže paráda :) Huskynka zůstává, Kapučínek už majitelku má, byť je pořád u mně, tak zbývají jenom dva živelní černí chlapečci :)
A koncem srpna k nám možná přijde další posila. Tak napůl jsem domluvená s jednou paní, že si přijedu pro ruskou modrou holčičku. Já modré, stříbrné a perlové myšáky zbožňuju, a teď se mi možná splní sen... :) Proč si beru potkyše navíc? Well, potom, co se udaly všechny holčičky, jsou huskynka a myšáková v té velké kleci tak nějak opuštěné, byly zvyklé spát všechny na hromádce... tak jsem jim chtěla pořídit nějakou třetí parťačku :)

Poslední balík z USA je na cestě a už je blízko... brzy tu bude prodej, ale nebojte, budu vás informovat dostatečně brzo :)

Tak se zatím mějte hezky :))
***
***
Moji dva první OOAKs... Hnědák Feng, a tobianka Bai... už to brzy bude rok, co je mám, a pořád žasnu nad jejich maličkým a dokonalým kouzlem, přestože byli drazí. Ale jak je vidno, kvalita si tu cenu asi žádá, přestože to Stone v posledních několik měsících vážně přehání...

Po dlouhé době fotky

7. august 2012 at 13:24 | Naervon |  Newsletter

Jsem líná, líná a ještě jednou líná, co se týče focení, obzvláště takových fotek, které se nedají moc dobře zařadit do profilů koní. Ale Photo Show od Jany Š. mně donutila se vypravit ven, a kromě soutěžních nafotit nové performance fotky, které je mi ovšem líto nedat na blog, jelikož se některé vážně vyvedly. Rozhodla jsem se sem tedy pár soutěžních i nesoutěžních vložit - Takže si pro jednou užívejte minima mého žvanění a kochejte se fotkami :)
***
***
Party Boy a jezdkyně Steff: Nasedání :3
***
***
Daredevil s jezdkyní Renatou: Parkur
***
***
Ghost s jezdkyní Karolínou: nácvik drezurního kroku
***
***
Ghost podruhé...
***
***
Caramel a skoky ve volnosti
***
***
Trochu starší fotka, přesto znova. Pořád si myslím, že Invictus je jeden z nejlepších CM, které jsem kdy udělala :)
Alespoň se mi nejvíc líbí :)
***
***
Moonsorrow: Arabská show.
Asi mi seberou všechny body za to, že tam není vodič, ale on se mi na všech fotkách přenádherně rozmázl :D
***
***
Mosaic: Arabská show
Stejný problém jak u Moonsorrow, bohužel...
***
***
Osiris s vodičkou Kathy: Arabská show
***
***
San Tirion a Kathy: Přirozená komunikace - fotbal
***
***
Shaltei Telestra: Skoky ve volnosti
***
***
Ventus...
Tohle na svých CMkách zbožňuju, tu schopnost vytvarovat jim hřívy. Vím, že už si pár lidí stěžovalo, že dělám jen mohérky, ale já vím, proč je dělám :)
***
***
Teranell s Kathy: Přirozená komunikace - tanec
***
***
Wyatt Earp s Kristinou a Kathy: Čistění
-------------------------------------------------------------------------
A to je vše, doufám, že se líbilo. Na fotkách jsou uvedeni moji koně, OF i CM, výrobky byly vytvořeny mnou (arabská ohlávka a části drezurního setu) a Petrou z ranče Solemio (parkurový a westernový set).

Xandria - Sisters of the Light překlad

5. august 2012 at 16:00 | Naervon
***
Follow me through the night__________Následuj mne nocí
we are the sisters of the light_________Jsme sestry světla

Follow me through the night__________Následuj mne nocí
We are sisters of the light____________Jsme sestry světla
We are daughters of sin______________Dcery hříchu
We are laughter in the wind__________Jsme smíchem ve větru
Follow me through the night__________Následuj mne nocí
We are sisters of the light____________Jsme sestry světla
We are wild, we are free_____________Jsme divoké, jsme nespoutané
Through the darkness follow me!______Skrze temnotu mne následuj!

I am here to break the silence and____Přicházím roztříštit ticho*
I want you to be the voice of mine____A chci, abys byl ty mým hlasem

Follow me follow me follow me now___Následuj mne následuj mne následuj teď hned

Follow me through the night_________Následuj mne nocí
We are sisters of the light___________Jsme sestry světla
We are daughters of sin_____________Dcery hříchu
We are laughter in the wind_________Jsme smíchem ve větru
Follow me through the night_________Následuj mne nocí
We are sisters of the light___________Jsme sestry světla
We are wild, we are free____________Jsme divoké, jsme nespoutané
Through the darkness follow me_____Skrze temnotu mne následuj!

You alone, you can let time stand still and___Jen ty můžeš zastavit čas
You create the missing element_____________Tvoříš chybějící element

We're the fires of hell___________Jsme plameny pekla
We're the deep rough sea_______Jsme nelítnostným mořem
We're the stormy air____________Jsme smrští
We are we_____________________My jsme my
We're the ashes of time_________Jsme popelem času
And we are banshee____________Jsme bánší**
Through the darkness, sisters,___Temnotou, sestry,
Follow me!_____________________mne následujte!

Follow me follow me follow me now____Následuj mne následuj mne následuj teď hned

Follow me through the night_________Následuj mne nocí
We are sisters of the light___________Jsme sestry světla
We are daughters of sin_____________Dcery hříchu
We are laughter in the wind_________Jsme smíchem ve větru
Follow me through the night_________Následuj mne nocí
We are sisters of the light___________Jsme sestry světla
We are wild, we are free____________Jsme divoké, jsme nespoutané
Through the darkness follow me_____Skrze temnotu mne následuj!

sisters of the light___________________Sestry světla
sisters of the light___________________Sestry světla

Follow me through the night_________Následuj mne nocí
We are sisters of the light___________Jsme sestry světla
We are daughters of sin_____________Dcery hříchu
We are laughter in the wind_________Jsme smíchem ve větru
Follow me through the night_________Následuj mne nocí
We are sisters of the light___________Jsme sestry světla
We are wild, we are free____________Jsme divoké, jsme nespoutané
Through the darkness follow me_____Skrze temnotu mne následuj!

we are sisters of the light_____________Jsme sestry světla...

___________________________________________________________________
* - "Break the silence" je fráze, znamenající nějak se ozvat, promluvit. Ale překládat to doslova zní přece jen líp, tak se omlouvám :)
** - Omlouvám se znova, tentokrát za blbecký překlad, ale ono "Banshee" se překládá hodně špatně. Nejblíž to slovo má významově jako smrtka nebo smrtonoška, je to přízrak oznamující kvílením smrt. Polehčující okolností mi snad bude, že to slovník na seznamu vyřešil jako vílu, čím to zesral úplně. Významově blíž má už jen kráva ke škodovce.

3. srpna

3. august 2012 at 19:57 | Naervon |  Newsletter
Jsem tu zase se zpravodajem, po nějaké době...

Nevím jak vám, ale poslední dobou se do psaní musím docela nutit. Možná to bude tím množstvím přednastavených článků, ale spíše tím, že se nic neděje... takové stojaté ticho, nuda, z práce domů a naopak... Moc se těším na příští týden, budu doma sama, budu moct konečně zase zapracovat na CMkách, kteří mi tu chudáčci postávají na stole a já se k nim nemám, neboť mi vadí, když mi nakukuje přítel přes rameno a případně má poznámky, byť i pochvalného typu... Má to se mnou asi těžké, hodně věcí dělám a dělala jsem vždycky ráda sama.

Každopádně CMka vypadají slibně, budu mít problém si je všechny nenechat, ale holt, prachy jsou prachy... Ale pár si určitě nechám, už mi to chybí, nějaký nový hříváček ve sbírce.

Že bych ale postrádala nováčky ve sbírce, to se říct nedá. Konečně jsem dorovnala v boxu nad menu počty chipsíků a stablíků ve sbírce (i když čekám na poslední zásilku, která měla už před nějakou dobou dorazit, ale díky nečekaným okolnostem to ještě potrvá). Taky už dorazila taková půlka koní na prodej... čekám na zbytek, ale i teď můžu klidně říct, že to bude největší prodej, co jsem kdy dělala, jak počtem položek, tak hodnotou prodávaných věcí, která se poprvé přehoupne přes 10.000.

Co se myšáčků týče, jsou neposednější a neposednější... je problém se vyspat, jak je jich hodně a byt je mrňavý, před neustálým řáděním se dá těžko utéct. Je holt znát, že v kleci je devět místo plánovaných dvou potkanů... Dokonce jsem dva noci po sobě lovila jedno mimčo z plynového topení. Paráda, rozdělávat ve čtyři ráno WAFky...
Ale budou mi chybět. První dvě holčičky, ty tmavé, půjdou do nového domova už tuto neděli :)
Což mi připomíná, že pořád jsou tak nějak volní ti dva tmaví berkshire chlapečci... nikdo nechce? :) Jsou to pěkní rošťáci :)

Co se týče přednastavování, první semestr mi začíná 17. září, a od té doby se tu pravděpodobně moc ukazovat nebudu. Chci nic nezanedbat, konečně zabrat s učením naplno a neudělat žádnou blbou chybu... Takže jsem se snažila zatím přednastavit články co nejvíc dopředu.
Na srpen je přednastaveno zatím 10 článků, všechno jsou to profilky nových stablíků.
Na září je přednastaveno 30 článků, každý den jeden, všechno jsou to moje Modelové výzvy.
V říjnu je to 25 článků, z toho 10 zbývajících bodů challenge a zbytek profilky nových chipsíků.
Potom je dlouhá pauza, kam chci do konce prázdnin stihnout přednastavit články o CM, profilky CMek, které zůstanou a profilky nováčků, kteří doteď nedorazili. Pravděpodobně tím zaberu listopad.
V prosinci je zatím pouze plánováno přednastavit A - Z challenge, a na leden se budu snažit přednastavit různé zajímavosti a vychytávky ze světa modelů i nějaké další příspěvkydo Nerančovin. Ideálně tak, abych se vám vrátila po zkouškách.
Takže se těšte, máte před sebou v podstatě jistý půlrok neústavného provozu ranče :) Psát živě občas budu, ale bude to beztak nuda :D

Jinak, kromě článků bude na ranči ticho. Ani moc soutěží neplánuju - rozhodně se zúčastním MLS, skvělé LS pořádané Mazlem a Kiiki, která bude mít v listopadu druhý ročník, a zrovna se hodlám teď zúčastnit Photo Show pořádané Janou Š. Málokdy se vidí PS performance pro malé koníky :) Soutěže o Nejlepší ranč se nezúčastním, nemám potřebu si nic dokazovat a odpovídat na dotazy jsem líná :P

To by bylo ode mně snad všechno, mějte se hezky a na závěr pár fotek nováčků, starousedlíků i myšáků, ať to zase není suché žvanění :)
***
***
Wyatt Earp, nás krásný nováček saddlebred, pózuje s achalem Sirem Galahadem...
***
***
Černá angličanka Fast Edi s jejím ženichem, fleabitten bělouškem Lit de Justice
***
***
Crusader se konečně dočkal fotky, na které vypadá, jak má: černě :)
***
***
Kobylky Sakmet a Luckee Star...
***
***
Tesora de Castilla, ukázková španělská dáma :)
***
***
Daredevil a noční fotka :3
***
***
Oooo... co to tam je?
***
***
Tak nevím, jestli se snažili navzájem odstrčit, nebo se podpírali, ale vznikla tahle sladká fotka, jak se při pití drží za pacičky :)
***
***
Co to děláš, mamčo? Co to máš? No tak co, co? - Nedivím se, že občas vypadá myšáková tak, že by chtěla zdrhnout někam do pryč... :) nedají jí pokoj ani na chvilku...
***
***
Závěsná koule ze splétané trávy byla koupená původně pro mamču, ať si má kde odpočinout od mrňousů, ale chyba lávky. Brzy byla zabrána těmi malými ďáblíky taky. Teď v ní pravidelně odpočívají jako sardinky jeden na druhém přes každé odpoledne, aby mohli večer zlobit s novým elánem :D
***
***
Winter Storm :)
***
***
A na závěr pózuje Kentucky, krasavec... :)

Nábor :)

1. august 2012 at 13:16 | Naervon
Nabírám nové spřátelené a/nebo oblíbené stránky :) Pokud se chcete přihlásit stačí napsat, že chcete a přidat odkaz vašich stránek. Nemusí být striktně rančové :)
***