December 2012

Balada o špinavejch fuseklích

29. december 2012 at 19:36 | Naervon
Našla jsem boží řetězák a hned si ho musela zkusit. Nechť se stane oficiálním posledním článkem těhle roku 2012! :D Spočívá v tom, že si otevřete přehrávač a nahodíte všechny písničky na náhodné přehrávání, a pak jen procházíte otázky a registrujete odpovědi :D


1) Pokud se tě někdo zeptá: ,,Je tohle dobré?", co odpovíš?

God has a plan for us all (Angtoria) - No, proč ne :D v boha nevěřím, ale nějaký osud ano, takže tak napůl :D


2) Jak bys popsala samu sebe?

Where do we go from here? (soundtrack z Buffy the Vampire Slayer, muzikálová epizoda) - Hmmmm... To by šlo, taky se občas nemůžu rozhodnout.


3) Co se ti líbí na mužích/ženách?

Rodinnej Tank (Kabát) - Správně. Nikoho bez rodinného tanku nebrat :D

4) Jak se dnes cítíš?

You can't do that (The Beatles) - "To nemůžeš udělat" Tak se cítím neustále! Nemůžeš tohle, nemůžeš tamto... >.<

5) Jaký je smysl tvého života?

Attack of the Orcs (BATTLELORE) - "Útok orků" ? Erm iTunes? Co to kruci...?

6) Jaké máš motto?

World Under Ice (Lunatica) - "Svět pod ledem"... moje nové oficiální motto! Někteří muži chtějí vidět svět v plamenech, já ho chcu pod ledem a basta :D

7) Co si o tobě myslí tvoji přátelé?

Harvey Two-Face (soundtrack The Dark Knight) - "Harvey - dvojí tvář" Ouch :D Tohle zabolelo :D

8) Co si o tobě myslí tvoji rodiče?

Steel on Steel (soundtrack Skyrim) - "Ocel na ocel" - to sedí, s rodinou jsme skvěle na nože.

9) O čem hodně často přemýšlíš?

Dissapear (Evanescence) - "Zmizet" jo, občas přemítám jak se po anglicku vytratit :D

10 )Co je to 2+2?

According to Plan (soundtrack The Corpse Bride) - "Podle plánu" seems legit. Někdo matematiku nějak naplánovat musel :D

11) Co si myslíš o svém ex?

Tutankhamen (Nightwish) - Žádný ex zatím nebyl. Ale pokud někdy nějaký bude, bude to stopro faraon :D

12) Co si myslíš o osobě, kterou máš ráda?

Já si kopu vlastní hrob (Kabát) - Tak tak. Měla bych se vypéct na kopání hrobu a na falešné kamarády B)

13) Jaký je tvůj životní příběh?

Strength and Honor (soundtrack Gladiator) - "Síla a čest" Ha ha ha. No. ... Možná trošinku. Nebo spíš moje touha mít takový životní příběh, ta by tomu odpovídala.

14) Čím chceš být až vyrosteš?

Agent of Chaos (soundtrack The Dark Knight) - "Agent chaosu" yeeeeeeeeeeeeeeees! Skvělé povolání, korumpovat hrdiny a ničit nemocnice :D

15) Co si myslíš, když vidíš osobu, kterou máš ráda?

End of All Hope (Nightwish) - "Konec vší naděje" Srsly iTunes.... dafuq?

16) Co ti budou hrát na pohřbu?

The Mean Kitty Song - Oh come on! Já nejsem protivné kotě. Teda většinou. A na vlastním pohřbu si něco takového nedokážu představit :D

17) Jaké máš koníčky?

Legends of Azeroth (soundtrack Blizzard Entertainment - World of Warcraft) - Well... proč ne. WoWko mám ráda.

18) Z čeho máš největší strach?

Heretique (Tristania) - Ha, objevila jsem svůj největší strach! Hereze!

19) Jaké je tvé největší tajemství?

Porcelánový Prasata (Kabát) - A je to v kýblu, byla jsem prozrazena!

20) Co si myslíš o svých přátelích?

Call Me When You are Sober (Evanescence) - "Volej mne až za střízliva" nesedí, mám málo pro alkohol nadšených přátel :P

21) 21.vygenerovaná písnička utvoří název celého řetězáku

Balada o špinavejch fuseklích (Kabát) - Ach bože :D :D
***

A tak různě, asi poslední článek...

28. december 2012 at 15:13 | Naervon |  Newsletter
... v tomhle roce. Asi.
Už se mi ani na ten blog nechce psát, moje oblíbené funkce jsou pryč a přestože Andy šikovně přišla na to, jak je alespoň trochu nahradit, přijde mi to příliš komplikované oproti původním zvyklostem. Nemůžu se dočkat vlastních stránek.

V komentářích u přání jste se někteří zajímali, co tak strašného že mě to postihlo. Well, kromě toho, že jsem nemocná a připadá mi, že mám v hrudi naskládanou hromadu cihel, musela jsem se věnovat ucpanému záchodu. Do podrobností zacházet nebudu, ale řekněme že všechny čistící gely a louhy jsou komplet na pi*u a já jsem se v tom nakonec musela hrabat ručně, s příliš krátkýma gumovýma rukavicema... Když jsem se pak snažila nepozvracet a drhla si ruce skoro do krve a brečela, kdo že mě tak strašně nenávidí, že musím tohle dělat zatímco se většina ostatních lidí těší na dárky pod stromkem, napadlo mě sestavit list mých nejhorších Vánoc. Tyhle by si vysloužily stříbrnou, možná i zlatou příčku, hahaha. Ještě jsem trávila zbytek dne s rukama páchnoucíma po octu - první pomoc při poleptání, eh.

Fuj, radši nevzpomínat.

Jak jste prožili (a vlastně ještě prožíváte) svátky vy?

Já se zabrala do Vůně a dopsala 15tou kapitolu, a i když bych nejradši psala dál a dál do pryč, musím se věnovat taky učení a ještě jsem ani nic neudělala s CMky, sakra... Chci je dodělat a vystavit všechno na prodej nejpozději do půlky leda. Ještě budu taky přemýšlet nad sbírkou, možná vytřídit další... Chci si nechat ze stablíků jen absolutní srdcovky a taky minimalizovat počet CMek, chci se zaměřit víc na chipsíky a resinky. Chci sbírku stáhnout ze skoro stovky na alespoň polovinu a možná ještě míň, s tím, že bych v ní měla jen ty opravdu milované koně a cenné kousky. Nemám čas opečovávat a fotit takové stádo, obvzláště když mě některé koně ani fotit nebaví, neboť mi na každé fotce vyjdou podivně nebo pro mě nejsou zajímaví jako objekty fotografií.

Co se týče NYLS a jestli pojedu nebo ne - já upřímně nevím. Celý rok jsem plánovala, že na 100%, ale kromě toho, že mám teď docela hluboko do kapsy a přes leden - únor zkouškové období... tak ty kategorie nejsou nic moc. Spočítala jsem si, že bych vezla kolem 15 koní (všechno SM velikosti). Kromě výhody, že se mi to vleze všechno i do kabelky, mi to přijde na nic. Proč tak málo? Momentálně půlku mojí sbírky zabírají chipsíci, kteří mají na NYLS vyhrazenou jednu jedinou kategorii. Pokud pojede Lintith, Mazel a Kiiki (jak o všech vím, že mají v plánu), tak bude chipsí kategorie přes dva stoly, protože všechny mají nádherné kousky.

Nemůžu pochopit proč holky, když už se jim nechce připravovat další kategorie pro Stony a platit stužky navíc, prostě nezruší kategorie Stonů úplně a nedají Breyer+Stone dohromady, přičemž by mohly přidat víc subkategorií do Breyer+Stone.

A navíc, pořád ještě nedorazili koně z USA a jak už jsem psala, někteří ani nedorazí, což mě sejří. Měli tu už dávno být, místo toho mě ta ženská ignoruje a někteří jsou ztracení navždy, buď ukradení, nebo si je nechala.

No nic. Venku už je zase roztáto, tak vám sem alespoň dám pár fotek, kde ještě něco bylo. A taky pár bonusovek. Všem taky přeju skvěle prožitý Silvestr a Nový rok a spoustu štěstí úspěchů v roce novém :P
***
***
***
***
***
***
***
***
***
***
Plyšové prase z Angry Birds, co jsem dostala na Vánoce.
***
***
WIP - work in progress :P na kraji resin hříbátko, s nim budu čekat asi až a jestli přijde jeho mamča - rose gray arabka malovaná geniální a bohužel, již zesnulou Kathy McKenzie...

Štastné, veselé a jinak problematické :P

24. december 2012 at 15:54 | Naervon |  Newsletter
Netřeba okecávat, píše o tom každý. Přáníčko jsem sesmolila i já (a schválně, kdo pozná, čí pozadí jsem zneužila):
***
***
Btw. někdy v budoucnu sem přihodím pár fotek, ale po dnešní katastrofě nemám náladu na nic...

Jak si sehnat čtenáře?

22. december 2012 at 14:45 | Naervon |  Newsletter
Záludná otázka, jak si sehnat čtenáře? Vážně - I když návštěvnost na tomhle blogu není, co bývala, kolem 600 lidí týdně je pořád skvělé číslo. A vím, že sem drtivou většinou chodí lidé, kteří mají se mnou společnou zálibu - sbírání modelů.

Ale co dělat s relativně novými stránkami, které se věnují vlastní písemné tvorbě? Pokud bych psala fandom z HP nebo WoWu, mohu si najít, stejně jako v případě tohoto, lidi, které to zajímá a kteří budou chodit na můj blog jednoduše jen proto, že každý příběh z jejich oblíbeného fandomu se hodí.

Jenže já nepíšu. O čem mluvím? O Vůni krve, samozřejmě. Je to povídka založená čistě na mé fantazii a mých reáliích. Nepíšu tak dlouhé kapitoly, řekla bych, že z gramatických chyb by se tam jeden taky nenajedl a snažím se psát tak poutavě, jak jen dokážu, ale zobrazení článku jsou přesto minimální a komentářů jak šafránu.

Napadá někoho, jak si sehnat příznivce k vlastní tvorbě, a jakým způsobem dát vůbec lidem vědět, že něco píšu, něco, co by je možná mohlo zaujmout?

Jediný problém vidím v tom, že stránky s povídkou jsou na pise.cz místo na blogu, který má daleko víc uživatel...

Sláva, měla jsem pravdu

21. december 2012 at 16:15 | Naervon |  Newsletter
... parádně to pojebali. Hlavní věc, kvůli které jsem blog měla ráda, byl přehled posledních komentářů a soupis posledních článků spřátelených blogů na hlavní stránce, díky kterému jsem taky blogy navštěvovala.

To jste posrali, týme blogu s debilem Standou Rulcem v čele. Tohle byla poslední věc, která mi přišla natolik přehledná, že mi kvůli ní stálo za to, zůstat na blogu.

Odteď to seru, nemám čas procházet všechny spřátelené blogy a všechny své články, jen abych zjistila, co kde přibylo nového. Inovace v rukou debila bývá většinou na nic. Hlavně že je tam místo toho plno nových flashových pičovin.
***

Danse Macabre před koncem světa?

20. december 2012 at 15:32 | Naervon |  Newsletter
A takové hovadiny mě napadají pokaždé, když vidím ten hloupý counter do konce světa, chytře umístěný tak, aby se nedal přehlédnout... můžete mně nazvat blbou a možná budete mít pravdu, ale když vidím ten tikající čas, jsem z toho neklidná a nervózní. Proto jsem si řekla, že se prostě na blog úplně vybodnu a vrátím se až po tom "osudném" datu. Po něm je slíbený nový blog, a já mám neblahé podezření, že starý blog, na který sice občas nadáváme, ale jinak ho dobře známe a pracuje se s ním přijatelně, někdo neuvěřitelně dojebe.

Ach jo, ještě že přítel pracuje pořád na stránkách... už vytváříme pravidla databáze koní, fotek a profilů, je to sranda pozorovat rozkuchané :3

Tenhle týden mám volno, v pondělí 17. jsme oslavili Vánoce (dostala jsem od přítele naprosto nečekaně velké plyšové zelené prase z Angry birds :D :D - až budu mít někdy vytažený foťák, tak vám přiberu i fotku, je boží) a bylo to dokonalé... nádherné Vánoce, nejhezčí, jaké jsem kdy měla, i když ani stromek nebyl a cukroví nakonec jen to linecké. Koukali jsme na Love Actually (miluju <3), potom na disneyovskou A Christmas Carol (k mému údivu ten příběh přítel neznal, ale moc se mu líbil, mně přišlo ztvárnění povedené a skvělé, hlavně Spirit of Christmas Yet to Come byl prostě dokonalý) a nakonec na starého animovaného Grinche (nového hraného nemůžeme vystát ani jeden, nemá to nic společného se starou klasikou).

Moje 22. narozeniny o den poté, 18., se nepovedly na druhou stranu vůbec. Nakonec jsme se pohádali, mně bylo smutno, že tu zůstanu sama, a jemu připadalo, že se ho snažím přimět, aby zůstal se mnou... No, paráda :( Jediný, kdo si vzpomněl (kromě přítele) že mám narozeniny, byla Lilka... Díky moc, moc mi to zvedlo náladu :)

19. měl druhé narozeniny ranč. Neslavila jsem, truchlila. Bylo mi do pláče, přítel totiž odjel a když se se mnou loučil, napůl jsem spala ><

Od té doby v podstatě neustále píšu Vůni krve (málem bych zapomněla - každý komentář se hodí :P ) a za dva dny jsem stihla napsat tři kapitoly, nevídané... a píšu dál. Muhahaha :) A - Z challenge jsem slibovala, já vím, ale asi si ji nechám až po Vánocích, teď na to nějak nemám pomyšlení... Navíc plánuju překlad jedné potterovské povídky z angličtiny.

Jo a ještě jsem mrkla na Moondance Alexander film... bože, to je katastrofa. Přejete si, abych na ten film udělala recenzi?

Plánovala jsem vám tu nahrnout spoustu fotek, mám kvanta nápadů na tématická focení, ale... sníh je už tři dny roztátý a patlat se v tom ledovém blátě se mi vážně vůbec nechce, omlouvám se :( až zase nasněží, bude hafo fotek :)
A taky plánuju udělat arabské diorama, jak už jsem kdysi plánovala udělat fotky s našimi arábky v písku, v postroji, s arabským vodičem a chrty někde v pozadí... jsem jen pár krůčků od splnění toho snu (tedy... sehnat vodiče, psy, písek a vyrobit postroj, ale jinak jsem blízko! :D).

A ještě jsem se chtěla zeptat, přejete si vystavit koně, co jsem dala stranou z mé sbírky na prodej hned, nebo chcete počkat, až je vystavím zároveň s dokončenými CMky?

Na závěr ještě fotečku resinky, která je na cestě k nám a kterou zbožňuju od prvního pohledu:
***
***
A barva, kterou mu dám? Jasněže moje nej, a to grošovaný bělouš :)
I když i vraný percheron by byl pěkný, ale to bych si to zjednodušila příliš :D
***
***
Skvělý song :3

Linecké v koncentráku

16. december 2012 at 11:03 | Naervon |  Newsletter
Pokud vám nápis připadá divný... tak jste nejspíš pravděpodobně v pořádku :D
Včera jsme dělali cukroví - linecké - oba poprvé - a měli jsme vykrajovátka ve tvaru medvídků. Jeden plný, druhý s hvězdou na hrudi, a já si dělala srandu, že jsou židovští. Když přítel jeden plech spálil, tak jsem si neodpustila: Židi a ještě černí... teda ti jsou v prdeli. Vrcholem bylo, když jsme je pěchovali do pixly... já: Teda ale nacpals je tam jak do boudy v táboře... Přítel: No, jsou tam nějací... ehm... koncentrovaní... :D
Aneb jak změnit pečení cukroví s debatu o třetí říši :D

No nic, dost cukroví (ještě dneska budeme dělat skořicové rohlíčky... snad se to nezvrhne v debatu o latrínách v gulagu), včerejšek byl dokonalý den!
V jeho následku k nám na ranč přijedou tři koně a dva pejsci, všichni nenamalovaní a všichni úplně nádherní! Moje láska s buclatým draftům se projevila naplno, 2 z těch tří jsou pořádně masivní tažáčci :)) A pokud se zase něco grandiózně neposere, měli by tu být do 3 týdnů :3

Pardon za kratičký článek :D
***
***
Naši vypadají stejně, akorát místo srdíček mají šesticípé hvězdy ;3

Brutální řez do sbírky

15. december 2012 at 16:58 | Naervon |  Newsletter
Po nějaké době jsem se odhodlala vytřídit koně, kteří mi k srdci nepřirostli tolik, abych je mohla oželet. Zdržte se prosím komentů typu "máš si je nechat", "je mi líto, že prodáváš", o ty nestojím.

Podle mých pravidel kůň, kterým si nejsem 100% jistá, že ho chci a miluju, se u mně nikdy dlouho neohřeje, a nechávám si jen top mých miláčků.
I kdyby to mělo znamenat, že místo 80 koní budu mít 30, na kterých mi bude plně záležet. Ale tak brutální řez to zase nebyl, heh.

Přestože se v podstatě snažím oprostit od většiny stablíků a nechat si jen ty osudové srdcovky, našla jsem i pár nejistých chipsíků (ale tam je to osekané perfektně, svoje chipsíky si kromě těch dvou nedokážu ani představit, že bych prodala) a CMek (jop, je to tak).

Někdo se tu vyjádřil, že mám asi hodně peněz, když plánuju YCI, a měla bych si tedy všechny koně nechat. Sorry, tohle neberu. Můj systém -> co si vydělám koňmi, jde zase na koně, co si vydělám normální prací, jde na normální život. Umožňuje mi to korigovat pořád přibližně stejnou hodnotu koní, které vlastním. A co se týče YCI... kdo by nebyl nadšený při představě, že mu někdo vytvoří jeho vysněného koně? To neplánuju prošvihnout... :P

Další věcí jsou mohérci. Zrovna mám rozpracovaných několik dalších mohérových koní... a posledních, alespoň na dlouhou dobu. Plánuju zlepšit svůj skill v malování koní, v lepení mám zkušeností už dost. Možná někdy v budoucnu mohérky zase dělat začnu... a možná ne, uvidí se. Pokud se budou prodávat stejně mizerně jako teď, tak spíše ne. Zatím to berte tak, že po téhle várce s nimi končím.

Takže co se objeví v prodejích - shrnutí:

1. Koně ze sbírky
2. CMka, na kterých zrovna pracuju
3. Stablíci z USA (díky té píí.. co mi je měla poslat o několik měsíců dřív zpoždění) - vystavím jakmile dorazí.

Zeptala bych se, o koho ze sbírky byste stáli, ale nebudu to riskovat, musela bych začít vraždit. Zatím ahoj.
***
(Tady bych dala hromadnou fotku všech koní "work in progress"
i s hříběcí resinkou, ale někdo sežral kabel od foťáku.)

14. prosince

14. december 2012 at 10:00 | Naervon |  Newsletter
Mno, zas jsem tu, zase s výpisem toho, co bude (možná).

Jako první věc, nakonec jsem se rozhodla konečně spáchat A - Z Challenge. Budu ji přednastavovat patrně po 19. prosinci, každý den asi dvě písmena, chtěla bych ji uzavřít do konce roku. Alespoň budu mít co dělat, krom tuny čtení, psaní a dokončování CMek, hehe.

CMka jsou to, kolem čeho se momentálně moje pozornost točí nejvíce. Konečně mi dorazila mini hříběcí resinka... a ten prcíček je tak úžasný! O trochu větší, než běžné breyer SM hříbátko, leží na boku, nožičky častečně pod sebou, a kouká :) je úplně dokonalý a sladký a všechno, má takovou spoustu detailů! Dokonce i pidi řasičky :) Budu ho zkoušet namalovat sama (až mi konečně z USA přijede i jeho mamina, abych mohla vybrat nejvhodnější barvu, jak jinak :/ ), tak mi držte palce, ať ho nezmrvím. Chcete ho vyfotit ještě bílého?
Společně s ním dorazil taky pár křídel, takže jsem včera odloubávala jednoho chipsíka. Křídla jsou dokonalá, propracovaná do sebemenšího detailu... jen prozradím, že budoucí pegas je chips morgan, upravený jako arab, bude bílý, bude s mohérkem, a pravděpodobně na prodej! Whee!

Taky mám u sebe SCHLEICH andaluskou klisnu, už nasprejovanou na světlo a připravenou k malování. Objednala jsem si ji u Mazla před pár měsíci, bohužel já blbá za tu dobu zapomněla na to, co jsem s ní vlastně chtěla udělat a nemám to nikde zapsané, takže beru objednávky - máte jedinečnou možnost si u mně nechat namalovat (případně upravit) SCH andaluskou klisnu na přání :P když to nebude moc složité, zvládla bych ji dodělat a poslat ještě tak, aby dorazila do Vánoc, pokud nebudete moc váhat :)

Dneska mám pár povinností, jinak vcelku volný den a rozhodli jsme se toho využít s přítelem: Jdeme se cournout jen tak po Vánočních trzích a večer pak do kina - oba jsme chtěli vidět Skyfall ještě jednou dřív, než ho stáhnou z kin. Přítel má ze mně "radost", neboť potom, co objednal lístky, jsem se vyjádřila, že by bylo úžasné, kdybychom šli na moje narozeniny znova do kina, tentokrát na Annu Kareninu. Vůbec, konec tohoto roku a začátek příštího je přímo napráskaný filmy, které chci vidět, což si nepamatuju, že by kdy bylo. Většinou se vyskytne tak jeden, dva za půl roku, a teď... Hobbit, Anna Karenina, The Great Gatsby, A Royal Affair, Les Miserables (na ty se obzvláště těším, knižní verzi jsem četla asi desetkrát a celý ten příběh má pro mně obrovskou cenu)...

Příští týden je pro mně nabitý zajímavými událostmi:
17. prosince slavíme s přítelem malé falešné Vánoce...
18. prosince jsou mé 22 narozeniny...
19. prosince jsou 2. narozeniny ranče (a taky poslední jedinečná příležitost si vybrat koníky s těmi nehoráznými slevami :P)
Falešné Vánoce jsou můj nápad, navrhla jsem to příteli, když chtěl vědět, čím mi má vynahradit, že tu budu na Štědrý večer zase sama. A upletla jsem si na sebe obrovský bič, nadchnul se pro to tak, že pravděpodobně budeme zabíjet kapra a péct cukroví >< ještě že se z toho můžu vymluvit na hromadu úkolů, které musím napsat do 16. :3 A včera přinesl domů nějakou krabici, o které nejasně naznačil, že je to dárek pro mně a představte si, že ani po lechtacím mučení mi nechtěl říct ANI napovědět, co v ní je.
Nemám představu, co by mi mohl chtít dát, většinou si vybírám koně dopředu a nejinak tomu bylo i tento rok - docela štědře mi přispěl na designky a já myslela, že potom už dostanu leda tak pusu pod jmelím. Hehe. Jsem zvědavá, co on řekne dárkům ode mně :3 taky máte občas pocit, že je daleko lepší dárky vybírat, než dostávat? Já miluju vybírání dárků :3

Co se týče příznivců Vůně krve, moc se omlouvám, ale tento pátek nic nebude... buď nebyl čas, nebo nálada. Na druhou stranu, pro HP příznivce plánuju vytvořit druhý díl listu s HP povídkami.

Co ještě? Plánuju, jak už jsem řekla, protřízení sbírky. A taky fotky! Spousty fotek. I když tu nebudu tak moc, pro ty, kteří sem občas zajdou i přes svátky, tu vždycky něco bude.

Na závěr: Nevíte prosím někdo, co se děje s Lintith? Před nedávnem jsem odesílala všechny balíčky, co si kdo u mně zamluvil, a od ní se mi jako jediné nevrátila zatím složenka... Už mi neodpověděla na dva maily, nevím, jestli jí nepřišly nebo jestli se jen zbytečně vtírám... :o
***

Jak vymyslet nadpis článku, který píšu zpola nechtě?

11. december 2012 at 17:04 | Naervon |  Newsletter
No vážně - jak? Nad tímhle článkem dumám už chvíli, pokaždé usednu k noťasu a pak civím do blba a nevím, co vlastně napsat.

Na rovinu... momentálně mě celé rančování nesmírně sere. Mrzí mě, že mám minimum času - učím se na lednové zkouškové, do 17. prosince musím dodělat všechny písemné práce zadané a že jich těch, co musím dokončit nebo přepsat, není málo... Takž když přijdu na blog, projedu svoje oblíbené odkazy i ty, na které jsem si zvykla chodit, a vidím spousty nových článků, prolétnu je pohledem a jsem zase naštvaná, protože některé mají hodnotu plastové koruny a po přelítnutí mně jen mrzí ztracený čas vynaložený na jejich četbu. Nebo opačný extrém, kdy nacházím články, které bych si ráda přečetla dvakrát nebo třikrát a napsala k nim odpovídající odpověď, ale na to nemám čas... Zatracená práce. Dokonce nemám momentálně ani napsanou další kapitolu Vůně, která bývá po víkendu většinou bezpečně přednastavená...

Nebo když si vynahradím pár výjimečných hodin a vyběhnu celá nadšená na zahradu vnitrobloku s koňmi a foťákem, a pak celá zmrzlá, ale spokojená upravuju fotky... ke kterým přibydou skoro žádné komentáře... a nadšení praskne jak mýdlová bublina a zbyde otázka, na co vlastně mít blog. Hell, pár fotek jsem si zmenšila a nacpala do signatury na Blabu, a dostala jsem dvě pochvaly od komplet cizích lidí, že fotky v mém podpisu jsou nádherné.

Řekla bych, že blogger/spisovatel/jiný tvořil je živ ohlasy. Ta radost, když si uvědomíte, že se někdo zastavil a napsal komentář k tomu, co děláte - v někom to probudilo takové emoce, že mu stálo za to je napsat! - je k nezaplacení.

Njn... zřejmě, pokud chci vaše názory na moje články, musím za ně platit komentáři.

Každopádně asi to hlavní... přes Vánoce tu skoro nic nebude. Budu se učit, dohánět povinnou literaturu... aspoň budu mít co dělat a nebudu muset myslet na další zajebané Vánoce o samotě.

Co se týče koní na prodej, vím, že jsem řekla, že už tady žádné k prodeji vozit nebudu, ale pokud přijedou ti, o které se přetahuji v USA už od září, budu prodávat. Bude se jednat především o OF stablíky, nic drahého, dostupní pro všechny, řekla bych. Zuřivě šetřím na YCI koně (k mé úlevě se otevření programu přesouvá na leden - únor 2013) a vím, že levní nebudou. Na druhou stranu, mít OF koně podle mého návrhu s tím, že ho někdo vyráběl pro mně, je jeden z mých největších sběratelských snů... mám vymyšlené tři chipsí kobylky, všechny podle mně nádherné. Držte mi palce, prosím...

A taky mi držte palce s tím, aby se tu vůbec dostali. Ta ženská, která má u sebe moje koně, se s námi (se mnou a jednou mojí vyjednavatelkou v USA) nebaví. Když se jí paní, co mi nabídla pomoc, konečně dovolala a dotlačila ji ke zdi, slíbila, že mi tento víkend napíše a domluví se se mnou jak na odeslání koní, co má, tak na vyrovnání za mé koně, které svou nedbalostí pravděpodobně ztratila. A zase nic, žádný mail... Chtěla bych už to konečně dotáhnout do konce, je strašně únavné nutit někoho, kdo vám nabídl, že si k němu můžete poslat modely a teď s vámi komunikovat odmítá, aby dodržel svou část dohody... Kdyby se ke mně nedostali, tak bych asi přemýšlela nad koncem sbírání vůbec, je toho moc... dokonce zvažuju nad tím, pořádně prodrat svou sbírku a poprodávat další modely, původně ne na prodej...

No... Pořád mám v parádě pár CMek, na která nemám zoufale čas, i když bych si přála je dodělat. CMko Spirita zejména je speciální, pokusila jsem se na nastínovat dvěma akrylovými barvami a zatím to vypadá slibně. Je to tak blízko airbrushi, jak jen může být bez něj - žádné hrubé tahy štětcem, zejména.

Na závěr si neodpustím svěrákovinu... A o čem byl tenhle článek? Ale tak celkem o hovnu, soudruzi...
***