January 2013

Stále na prodej

30. january 2013 at 14:56 | Naervon
PRAVIDLA PRODEJE (u koho uvidím, že je nečetl nebo ignoruje, mažu komentář a autor dostane varování!):

1.) Prodávám pouze, když celková cena vašeho nákupu (bez poštovného) přesáhne 200,-.

2.) Ceny poštovného:
Dobírka - 110,-
Při platbě předem 80,-
Pokud si vyberete věci, co se vejdou do obálky a zaplatíte předem, pak 40,-

3.) Při nákupu za 2000,- a víc je poštovné zdarma, nezáleží zda platba předem či dobírka.

5.) Ti, kdo musí - nejdřív se dovolte rodičů. Pokud objednávku vytvoříte a pak zrušíte, nic moc s tím neudělám, ale vedu si blacklist. Kdo se na objednávku vybodne dvakrát, má utrum. To samé platí pro lidi, kteří sem budou psát, jak moc by něco chtěli a nemůžou si to dovolit. Možná to není ode mně hezké, ale já na to zvědavá nejsem a komentáře pod prodejem jsou čistě pro lidi, kteří mají v plánu si něco koupit.

6.) Objednávky do !!!! komentářů !!!!, případně na mail !!!! Katevalter@seznam.cz !!!!- preferuji komentáře.

Varování mají: Ranch Pink Word, Ranch Sierra, Ranch White Rose.

Blacklist: ---

NA PRODEJ
***
***
OF Stablemate glossy medový hnědák warmblood - 190,-
OF Stablemate red roan paso fino - 100,-
OF Stablemate bay pinto drafter - 100,-
OF Stablemate red roan klusák - 100,-
OF Stablemate grošovaná ASB ryzka "Three Times a Charm" - 150,-
OF Stablemate deco halloween "Merry Widow" - 150,-
OF Stablemate červený frís - 150,-
OF Stablemate hříbě seal bay běžící - 70,-
OF Stablemate hříbě cream palomino - 70,-
OF Stablemate hříbě černé se znaky běžící - 70,-
OF Stablemate hříbě red roan kráčející - 70,-
OF Stablemate hříbě red dun běžící - 70,-
CM SCH andalusanka > haflingerka 100,-
OF Stablemate hříbě černý pinto drbající se - 70,-
CM PS chip thoroughbred > A1 klisna "Lay Me Down" - 400,-
OF Stablemate hříbě gold palomino - 70,-
AR "Sheza Naughty Neddie" by Linda York - 1300,- (čistá, za příplatek 300,- ale mohu namalovat) Zadáno pro Lintith
AR "Sheza Lil' Pebble" by Yvonne Stevens a Janet Edington - 1300,- (čistá, za příplatek 200,- ale mohu namalovat)

Národe, plač

26. january 2013 at 17:00 | Naervon |  Newsletter
... aneb Miloš Zeman jako budoucí český prezident... Co k tomu říct? Co se k tomu vůbec dá říct? Ze dvou kandidátů zvítězil ten, který se neštítil očerňovat, manipulovat, urážet, ba přímo otevřené lhát v přímém přenosu, spoléhaje na to, že většina lidí většinou dá na to, co v televizi uslyší, aniž by měla potřebu si věci ověřovat.

Mluvím teď především o privatizaci Mostecké uhelné, kdy v jedné z debat pan Zeman důraně popřel, že by s tím měl cokoli společného, a když později přítel našel !veřejně dostupnou! kopii listiny, kde se skvěl černý na bílém podpis přímo pana ex-premiéra.

Miloš Zeman je osoba, kterou jsem vnímala na politické scéně v podstatě od doby, kdy jsem byla schopná pochopit, co to ta politika je, i když po svém a velmi zjednodušeném způsobu.
I když jsem se nikdy moc o politickou scénu nezajímala, je velmi lehké poznat, jaký typ člověka pan Zeman je. O to víc mne mate, proč to tolik lidí nevidí, a dá na líbivé populistické řečičky, bonmoty, předváděné charisma. Mnoho lidí, které znám, se o politiku nezajímá, a volili Zemana z toho důvodu, že s ním bude na Hradě zábava.

Když skončilo první kolo voleb, řekla jsem tak napůl vážně a napůl z legrace: "Pokud Zeman vyhraje, emigruju do USA". A teď... co vlastně teď? Jedna moje velká část protestuje proti tomu, žít v zemi, kde čtvrtina zaostalých občanů volila člověka s takovým totalitním a sebestředným vnímáním světa. Člověka, který za svého premiérování stačil bezstarostně pourážet mnoho možných dobrých spojenců či zahraničních vyslanců. Člověka s takovou touhou po moci, že se neštítil vrhnout na svého oponenta urážky a pomluvy nejtěžšího kalibru, vláčet jména svého soka bahnem, se kterým mohl těžko něco udělat.

Já... nemám prostě slov. O to víc, že to budou pravděpodobně opět voliči pana Zemana, kdo budou slyšeni jako první a nejvíc nahlas, když spravedlnost a demokracie v ČR půjde do kytek.
***

Jak to jen napsat...

24. january 2013 at 13:12 | Naervon |  Newsletter
... abych zase nebyla za někoho, kdo si neumí než jen stěžovat? Těžký oříšek. Zrovna jsem přepisovala článek s koňmi na prodej a přemýšlela jsem nad stinnou stránkou prodávání modelů.

O holkách, se kterýma je problém se domluvit na nejjednodušších věcech, jako je styl platby.

O holkách, které se se mnou pro pár korun míň či víc na poštovném budou přetahovat a vymýšlet nejrůznější stupidní způsoby, jak ušetřit, a to většinou tak dlouho, dokud se jim zamluvený kůň neznelíbí a ony se na celou transakci vypečou.

O holkách, které si zamluví jednoho levného koně a pak se chovají, jako by mi tím činily nekutečnou milost. Ono víte, když má spoustu požadavků člověk, který u vás právě udělal neuvěřitelný nákup za 4000,-, je to tak nějak víc skousnutelné, než když se tak chová nakupující za pár korun... čím to asi bude, heh.

O holkách, které se ke mně chovají jako ke kusu hadru, který nemá nic jiného na práci než skákat podle cizích představ. "Že i Naervon má nějaká pravidla? Ale co, kvůli MNĚ je určitě poruší, vždyť jsem přece úžasná. Nebudu se ani namáhat, abych si je přečetla, stejně jsou to nudné žvásty. Když chce něco prodat, tak ať se snaží."

Když se sejde jeden takový, hmmm... ok. Druhý... well... ale jo, pořád ještě dobrý. Ale když mi píše pět lidí, že kterých to čtyři mají podobným způsobem na háku, člověk aby hledal údivem obočí až někde ve vlasech. Já se dovedu připůsobit, zejména když jde o lidi, které znám, nakupují u mně delší dobu. Ale hranice někde být musí.

Abych tu jen nehartusila... V neděli v 16:00 je přednastavený aktualizovaný prodej, pár koní z mé sbírky přibylo, u mnoha jsem slevila na ceně. Pořád zbylo hodně koní... někdy vám musím ukázat fotky, jak to tu vypadalo před prvním prodejem, přetékající poličky. Co se týče těch stablů na prodej, za 60,- navíc k ceně vám můžu namalovat kteréhokoli stabla budete chtít jak budete chtít.

Co se týče koní mých, těch pár, co jsem si nechala, budu fotit asi až se většina prodá. I kdyby to mělo být až v létě :P Jsem v tomhle puntičkář, koník bez profilu nepatří k těm s profilem :D

Nuž přijela teda halda koní z USA, čekáme teď ještě něco? Jop, vždycky se na něco čeká.
Momentálně čekám, až se odsekne drafter Hale, co trčí chudáček na celnici. Včera jsem vyplnila a poslala papíry, tak snad se brzy hne k nám domů.
Stojícího pejska, brášku afghána. Z e-shopu, kde jsem je kupovala, byli ti dva jako set, ale stojící pes už nezbyl, tak ho objednávali pošlou mi ho dodatečně, netuším kdy.
CM SM poníčka, strašně roztomilého :)
A designíci, samozřejmě :) Připadám si jak kvočna, nedočkavě vyhlížející zbytek kuřátek, toulajících se po světě :D
Taky pořád čekáme na cenové estimates na nápady, co jsem si poslala na přítelovo jméno... už mě s tím sejří, brzy bude konec ledna a oni se takhle s těmi odhady flákají :o)

To by bylo asi všechno, zdá se... Na NYLS nejedu, to už jsem psala, na CLS pojedu, i kdybych se měla roztrhnout, a jsem vážně hodně zvědavá, jestli bude ještě nějaká jiná LS, tento rok. Jak znám své štěstí, sotva se ke mně dostanou všichni miláčci, které jsem si navrhla nebo vybrala, LS umřou :D
***
***
Chudáci, skoro žádné místo nemají...
Zleva chips arábek, resin arabka, "black pearl" chips andalus, chips ponička, resin buclík, vzadu vykukuje Diamond Lady.

Vypadá to slibně

21. january 2013 at 20:19 | Naervon |  Newsletter
Dneska jsem odesílala několik balíčků (a nechala na poště 600,-, tybrďo -.-) a poličky mohly na nějakou hodinku vydýchnout. Na moc dlouho ovšem ne, dneska jsem jela pro balíček z USA, konečně!

Stablíků na prodej jsou teda hordy, ale vybrala jsem si i pár pro sebe a něco na přemal. A koníci, co jsem si koupila a konečně se ke mně dostali, jsou skvělí! Krásná arabská klisna - resinka, krásný chipsík arábek, luxusní chip andalusian z Equilocity vydaný v 5 kusech (to tak horké nebude, když tuhle deco barvu potom mohli mít půl roku na výběr DAH) s barvou, na které prostě můžu nechat oči - černá perla a naprosto, naprosto sladká pony kobylka, kterou miluju a sotva jsem zahlédla ten její kouzelný pohled, umístila se v mé top 10 nej nej nej koní miluju a nikdy nedám pryč :D Už se nemůžu dočkat, až ji i ostatní nafotím :)

Přišla mi s nimi i quarter resinka, kobča kterou jsem si koupila a kterou díky YCI taky budu nabízet na prodej. Jsou si podobné s Neddie, taky se i podobně jmenují, ale tahle má "správnou" SM velikost. Taky ji budu nabízet bílou nebo namalovanou.

Taky mi došly celní papíry, vypadá to, že se na celním úřadě zasekl resin drafter Hale... sakra. Už si nepamatuju, jak se ta lejstra pořádně vyplňují... >.<

Teď ještě kdyby mi došlo Click'n'ship na designíky a budu šťastná neskutečně, hezky se mi všechny ty utracené peníze vrací konečně v modelech domů, po půl roce...

Na zítra na 16:00 tedy přednastavuji prodej mimořádně hodně obohacený o OF stablíky a další resinku :)
***
***
A takhle to vypadalo po rozbalení... část nalevo je předběžně "pro mně" plus expanze Mazlových koní přesáhla na gauč, část napravo je "na prodej". Ještě jsem si z ní vybrala pár zajímavých moldů s poškozenou barvou na přemal... a "pro mně" jsem pak taky zredukovala, alespoň trochu :) Někteří koně mě potěšili, ale většinou se jedná o koníky, které jsem kdysi sama měla a už jednou prodala. Na "mojí straně si můžete všimnout hlavně na kraji resinky arabské klisny a prcka sladké poničky <3

Půlka ledna

18. january 2013 at 12:29 | Naervon |  Newsletter
... pryč, a já jsem zatím pořádně zvládla jen namalovat koně a složit jednu zkoušku. Slabé to je, slabé... Připadám si nemocně, něco se se mnou táhne už od Vánoc, přijde mi že jsem unavená i když se probudím. Ale o tom psát nechci, to nikoho nezajímá.

Chtěla jsem dát ve známost, že prodeje budu vystavovat už tuto neděli, protože YCI návrhy končí 31. ledna a já potřebuju prachy tímpádem dřív, ať vůbec něco stihnu. Na stably od jedné prolhané ženské čekat nebudu, přijdou, přijdou, nepřijdou - dostane červenou na všech sběratelských fórech, co znám. Už mě to nebaví, neustále být ta, na kterou si všichni můžou dovolit kašlat.

Na NYLS nakonec nejedu. Za prvé jsou ten den volby, druhé kolo prezidentských, takže pojedu na opačnou stranu republiky, za druhé ty kategorie pořád nedávají smysl a když si holky nenechaly pořádně poradit ani od Lin, tak já se jim do toho štvát nebudu. Už se těším na CLS a MLS, pro mě prostě nej LS tady. A taky... a ne, ještě se to podělá. Tak radši pomlčím :3

Kurňa, takhle stručně jsem snad nikdy nereferovala...
***

CMka a věci prodejné i neprodejné

16. january 2013 at 13:19 | Naervon
Tak jak jsem slíbila, fotky CMek. Venku je zataženo a šedo, takže to místy nebylo slavné - díky jasnosti sněhu foťák zatvrzele odmítal spustit blesk a já na chvíli zatruchlila po leta starém foťáku, na kterém se blesk spouštěl ručně, nikoli automaticky... Oh well.

Jako první je tak dlouho očekávaný traditinal Spirit. Za sebe mohu říct, že se mi povede lépe, než jsem čekala, ale hůře, než jsem doufala :D Posuďte sami:
***
***
***
***
***
Na prodej: Na 100% ano, rezervace předem nepřijímám.
***
***
SM plnokrevník předělaný na arabskou klisnu - štičí profil, oříznutá hříva, "sokolí oko".
Na prodej: Na 100% ano, rezervace předem nepřijímám.
***
***
Černý pinto TWH.
Na prodej: Na 100% ano, rezervace předem nepřijímám.
***
***
Černá klisna achal teke - hříva "vyholená" mimo čupřiny, dlouhý ocas, nákrčník v ceně.
Na prodej: Na 100% ano, rezervace předem nepřijímám.
***
***
SCHLEICH andaluská klisna > haflingerka.
Na prodej: Na 100% ano, rezervace předem nepřijímám.
***
***
Černý pegas, dlouhé žíně, "hvězda".
Na prodej: Na 100% ano, rezervace předem nepřijímám.
***
***
Ok, tohle není CMko, ale může být. Tahle Art Resin je trochu moc velká na stablíka, je spíše vysoká jako SCH.
Na prodej: Na 100% ano, rezervace předem nepřijímám, budu ji prodávat takhle, nebo za příplatek mohu i namalovat.
***
***
Pinto kobylka.
Na prodej: Nevím, rozhoduji se.
***
***
Morgan dostal (podle rady Lintith) zadní kopýtka světlá a proužkovaná.
Na prodej: Nevím. Je u mně moc dlouho, začínám ho mít ráda -.-
***
***
Maravilla dostala novou hřívu a ocas, podle mně jí to sluší víc.
Na prodej: Ne.
***
***
Moonsorrow dostala taky nové žíně, a bylo na čase. Tyhle jsem jí nechala trochu delší :)
Na prodej: Možná... Rezervace předem nepřijímám :P
***
***
Kovová soška afgánského chrta... Moje první "psí" práce.
Na prodej: Ne.
***
***
***
Art resin drafter "Marcus Aurelius", moje první malovaná resinka... Nad jménem koně ještě přemýšlím, jméno moldu se mi moc nelíbí. Každopádně nad rasou mám jasno, Suffolk Punch jako vyšitý :)
Na prodej: NE :P
***
***
A nakonec prcek, AR hříbátko, kterého jsem se rozhodla namalovat v prosté černi s ponožtičkami a hvězdou, protože černou se nic nezkazí, co se týče ladění s mamkou, která tu ještě POŘÁD není >.<
Na prodej: NE :P
***
A to je všechno. Rezervace předem vážně nepřijímám, i kdyby jste mi poslali desítky mailů, holt si budete muset počkat na prodej :3 Zatím se mějte hezky :)

Téměř po týdnu

15. january 2013 at 19:59 | Naervon |  Newsletter
... se zase ozývám. Zrovna jsem se vší parádou dodělala CMka a i když jsem plánovala odplížit se do postele a zkusit ukonejšit migrénu, co mě loví už dva dny, blog mi nedal pokoj. Říkala jsem si, že bych vám měla dát vědět, že to dlouho nepotrvá... brzo sem dám fotky všech CM, co jsem teď dodělala. Ještě se rozhodnu, kteří z nich budou na prodej, to pořád nevím... ještě mám čas, plánuju vše na prodej sem nahrnout, až přijde ta horda stablů. Popravdě už mě začíná sejřit, že to ta ženská pravděpodobně zase neposlala, když řekla, že poslala, protože jinak by to tu bylo nebo v několika příštích dnech dorazilo...

Co se týče YCI, ta quote se pravděpodobně ztratila... odeslala jsem ještě jednu, jinou, a ta se mi vrátila oceněná na 170 dolarů. Tmavě krémová kobylka quartera s hlavičkou otočenou na druhou stranu... rozhodla jsem se, že do toho půjdu.
Dva nápady jsem si ještě poslala z přítelova jména (s jeho svolením :P) a to docela nedávno, tak čekám čekám. Jedno je znova Ginger, druhé je andaluská kobylka jedné z mých nejoblíbenějších barev :)

Takže možná už zítra fotky a já mizím, než mi praskne lebka - jako by mi v hlavě skákali permoníci >.< Zatím se mějte hezky :)
***
***
Dočká se jeden z nich spanilé španělské nevěsty? Nebo nějaký jiný iber z ranče?

Sen o YCI...

11. january 2013 at 21:03 | Naervon |  Newsletter
... se pomaličku rozplývá.

Před chvílí jsem dostala dvě quotes.

První se týkala "nevěsty pro Oriona", navrhla jsem si paint horse kobylku, která by byla postavená jako Irish Whiskey:
***
***
A zbarvená by byla jako:
***
Jediná změna oproti fotce by byla malá hvězdička na čele. Mno... Quote mi přišla za 300 dolarů, odhadem 6000 Kč. To mi přijde hoooodně přetažené za ne custom krk a hřívu a nijak extra stínovaný vzor...

Každopádně oproti té druhé je to za babku.
Druhou jsem si navrhla warmblood chips klisnu, pózovanou i namalovanou jako Pecos od Breyera:
***
***
Plně jsem čekala, že to bude pěkných pár stovek dolarů... ale skutečnost 1200 dolarů mi vyrazila dech. Chipse za 24.000 korun si holt dovolit nemůžu -.-

A zatím ještě čekám... Aspoň jednoho jsem chtěla, tak jsem zvědavá, jak dopadne zbytek quotes. Budu editovat článek, jak budou nové věci.

Shrnutí 2012 a čerstvé info

11. january 2013 at 11:40 | Naervon |  Newsletter
... kdo ty nadpisy má už vymýšlet.

Měla jsem v plánu udělat vážně velké shrnutí 2012, ale bude z toho nakonec asi jen tenhle pidižvík:

Zezačátku roku se ranč zúčastnil NYLS, show, která byla po dobře organizované ALS sice malinko zklamáním, ale zábava byla skvělá a já jsem nelitovala, že jsem vyrazila. Už tehdy jsem měla problém nacpat své chipsíky do jedné kategorie a tak hlavním a jediným koníkem, který tam zabodoval a zároveň je stále na ranči, je Isidor, který si odvezl krásnou červenou kokardu.

Poté přišly CLS a MLS a já viděla, že LS a sbírání obohacuje můj život, znám spoustu nových, fajn lidí, a soutěžení o kokardy je občas skvělý adrenalin, když se tak prsty posuzujícího vznáší kousek nad hlavou vašeho modelu a vy skoro nedýcháte, když na něj nakonec ukáže, nebo přisoudí kokardu někomu úplně jinému :)

Pak... přišla část, která je v mém sbírání úplně na hovno. Kombo velké hádky s Appou a nechutné tahanice s Pompin. Hádka s Appou byla bolestivá, protože Appu jsem považovala za kamarádku, respektovala její názory a chtěla s ní vycházet co nejlíp... a místo toho jsem to takhle posrala. Měla jsem se tenkrát hryznout do jazyka, místo toho jsem ve vzteku a bezhlavě napsala neuvěřitelné, urážlivé věci, kterých doteď lituju. Kéž by mi někdy odpustila... S Pompin šlo o něco jiného, a přestože čas mou nechuť a zuřivost zahladily a poslední dobou začínám navštěvovat ranč Sintie jako dřív, věci, které o mně byly řečeny a které udělala, budu mít napořád zafixovány jako zradu. Ta se dá odpustit, někdy, zapomenout však ne.

Potom přišla třetí rána, peněžního rázu. Ve své nekonečné blbosti a přesvědčení, že tím mnoým lidem pomůžu a udělám radost, jsem nakoupila mnoho modelů "za vlastní" a nabídla je zde k prodeji. Na to padlo 10.000, které se mi nikdy úplně nevrátily, neboť jsem musela nakonec prodávat i pod původní kupní cenou bez poplatků za cestu, jen aby se mi vrátilo alespoň něco zpátky. Abych alespoň částečně vyvážila ztrátu, musela jsem se rozloučit s mnohými ze své sbírky, jako třeba OOAK kobylkou Bai. Někteří koně nejsou prodaní dosud.

Po těhle třech věcech jsem byla pár milimetrů od toho, skončit a přetrhat všechny spoje, spálit všechny mosty a tiše se zaměřit pouze na sbírku, komunikovat pouze s lidmi ze zahraničí... Občas lituju, že jsem přes tu pomyslnou hranici nepřekročila a nesmazala ranč, nestáhla se do soukromí a neměla klid.

Zbytek roku odspěchal s podivnou lehkostí, přijelo k nám hodně koní a ještě více odjelo. Za zmínku stojí možná účast v programu Design-A-Horse, kdy v září Stone poprvé otevřel možnost objednávat si zbarvení na chipsíky. Už je to tři měsíce, ranč stále čeká na designíky a doufá, že se neztratí nebo že je Stone nepošle na adresu ženské, od které mi několik měsíců trvalo vymoct koně a která mi ztratila jednu resinku a čtyři chipsíky.
Mrzí mě, že holkám Mazlovi a Kiiki nevyšla podzimní MLS, a docela mě mrzí, že LS jen nějakou dobu po té jejich měly stav učastníků plný... ale dokážu to pochopit, LS v Praze jsou dostupnější než ty na pomezí Beskydských luhů a hájů. Ehrm.

Nakonec jsme přežili i ten slavný konec světa a můžeme se těšit, co nám vlastně přinese rok s (možná) nešťastnou třináctkou na konci. Já doufám, že bude příjemnější.

Rozhodně ranč čeká příval koní, naobjednaných na podzim 2012, s nejistým datem příjezdu.

Prvním nováčkem 2013 je nádherná buclatá draftí resinka, do které jsem se už pustila, stejně jako do ležící psí sošky afghánského chrta z bílého kovu, kterou jsem si vysnila pro arabské diorama.

CMka jsou v progressu, makám na nich. Tento víkend plánuji dokončit tak mnoho, jak jen budu moct, a s tím, že doufám, že mi obrovská dávka stablů zaslaná jako kompenzace ztráty modelů z USA přijede příští týden, tak vystavím do konce ledna vážně MNOHO věcí na prodej. Pravděpodobně i na MHSP, protože čekat, že se tady všechno prodá... ne, tak blbě naivní déle než půl roku být nemůžu.

Pořád čekám na quotes s cenou za you-call-it koníky. Jsem tak neuvěřitelně zvědavá! Vím, že na nich začnou pracovat až někdy od dubna a vím, že to pak praděpodobně zabere x dalších měsíců, než se dostanou ke mně, ale já se tak strašně moc nemůžu dočkat!

Dnes a zítra budou probíhat prezidentské volby. A já musím být nemocná... ale když je vám blbě a kašlete jak tuberák a musíte urazit kvůli volbám 4 hodiny vlakem tam a čtyři zpátky, protože nějaký trotl vymyslel, že všichni volí v místě trvalého bydliště... Mno. Panu knížeti budu držet alespoň palce, a ať se na Hrad nedostane ani Bobošíková, ani Fisher, ani žádný jiný kandidát, u kterého se mi otevírá pomyslná kudla v pomyslné kapse.

Tak se zatím mějte... zkouškové jede naplno, a než se prohryžu skripty a projdu testy, bude asi zase trvat, než znova napíšu. Snad se na mně do té doby nezapomene :3
***

Návrat

2. january 2013 at 19:36 | Naervon |  Newsletter
Jo, je to tak. Na Silvestra a Nový rok jsem byla u přítele a jeho rodičů, a teď jsem se konečně vrátila domů. U nich jsem neměla moc času být na netu, a teď asi zase nebudu mít... -.-

KAŽDOPÁDNĚ! Trubte fanfáry, ženská se konečně pohnula a napsala mojí "jednatelce" v USA, že teda ti koně jsou ukradení a zaplatit mi to nemůže, ale posílá mi místo toho (společně s těmi mým grály, které u ní ležely skoro půl roku, HALELUJAH!) zbytek své sbírky stablíků. Prý se jich stejně chtěla zbavit a takhle se nemusí štvát s vystavováním a mailováním se zájemci.... To je přístup jak koleno, ale vzhledem k tomu, že nad počtem stablíků, které mi poslala navíc, jsem málem hledala obočí ve vlasech, řekla bych, že si právo stěžovat nemám. Nicméně... stablí sbírku jsem omezila a nováčky už jsem brát nechtěla, takže až balík dojde, tak se podívám, co mi to vlastně poslala, a pokud se mi tam bude extra něco líbit, tak si nechám, jinak bude všechno víceméně na prodej, abych alespoň trochu zalepila díry v koňském rozpočtu. Bude to velký výběr... přesné číslo vám neprozradím, ale bude se jednat o desítky stablíků. Občas lituju, že rančů specializovaných na malé koně je tak zoufale málo. Možná proto nemají většinou chipsíci a stablíci šance vyhrávat těžká ocenění jako All Round Winner, většina pořadatelů je pořád bere jako okrajovou věc s nijakou hodnotou.

A málem bych zapomněla... Stone otevřel YCI!! Včera se usadila na hodinu u noťasu a sestavila si tři koníčky, které jsem měla vymyšlené už nějakou dobu, a odeslala návrhy. A teď se podržte - YCI bylo tou dobou otevřené druhý den, tento rok jsou restrikce na prvních 100 objednaných modelů (tj. návrhy se zaplacenou zálohou) a 3 návrhy na člověka. A když jsem odeslala svoje návrhy, tak už měli čísla 893, 894 a 895... ouch. Doufám, že mi dojdou kalkulace cen brzy a já se dozvím, jestli se alespoň s jedním cenově a časově protlačím do limitu :3 Držte mi palce, prosím prosím! Tohle by byl jeden z největších splněných snů...

Jinak, o víkendu vám tu rozhodně vystavím věci na prodej z mé sbírky, ať už dodělám CMka nebo ne. Potřebovala bych nabrat nějaké rezervy na PayPal, minulý rok se mi to všechno popatlalo s tou ztrátou koní a taky letními nákupy, za které si nikdy nemůžu udělit dost facepalmů... Njn, byla jsem blbá a koukala na to české sbírání neónově růžovýma brýlema.

Holky Moonsorrow a Maravilla brzo dostanou nové hřívečky, staré kopřivové hedvábí se mi špatně pózovalo a fotilo a Maravilla měla tu hřívu hrozně zfušovanou, až se za to teď stydím... Hříbátka přijdou nevím kdy, hlavně designík tu asi brzo nebude... na druhou stranu, pokud se zase nic grandiózně neposere, mám se v tom novém roce hodně na co těšit, jak budou postupně přijíždět koně :3

Mám se sbírkou velké plány, což bohužel nemůžu říct o těhle stránkách. Pořád nevím, co s nimi... do konce zkouškového přítel na .cz stránkách asi moc nehne, nezbývá než doufat, že po nich... snad. Už se těším, nové jméno vymyšlené, nové logo nakreslené, těším se na den, kdy budou hotové a já je budu moct spravovat sama, jako malá holka.
Mezitím... máte nějaký nápad, co bych měla vytvořit, co by vás bavilo? Možná nějaký příběh na pokračování?

Na závěr bych vám ráda popřála krásný nový rok, ať se vám ve všem daří! A prosím, posledních pár dní počínaje Vánoci mi blbnul mail a zprávy si chodily jak chtěly, některé vůbec. Kdo mi poslal mail a nedočkal se odpovědi, buďte tak hodní a napište mi znova... Díky.
Taky budu odteď obíhat zejména ty, kteří budou komentovat u mně - ušetříte mi moc času, když uvidím, že máte vypsaný web. Díky moc! A teď něco málo obrázků, ať to není jen nuda:
***
***
Sheza Lil Pebble, kobylenka, která k nám má přijet! Poraďte, rozvažuju tady nad zlatavě ryzou paintkou, tmavou groškou nebo krémovou palomindou, a líbily by se mi na ní úplně všechny barvy... :o
***
***
Můj osobně osobní screenshot z Black Beautyho - střihla jsem na něj Ginger tak, jak si ji přeju vyrobit jako YCI (vybrala jsem pro ni mold warmblooda, přestože je Ginger thoroughbredka, ale ten mold se hodí více) :3
***
***
Já tu fotku tak miluju... Partyš vypadá strašně živě, jako že se o Keno vážně líně opírá <3
***
***
A vzpomínka na léto, či spíš brzký podzim... stydím se za sebe, že je poslední dobou tak málo pěkných fotek, ale když ono se v tom rozteklém bagu blbě fotí >< a zejména mohérci pak mají upatlanou hřívu :/