July 2013

Nováčci

22. july 2013 at 10:27 | Naervon |  Newsletter
Jsem jsem slíbila, fotky všech nových, zatím 'oficiálně nepředstavených' koní na ranči Silverhooves/Starfall. Zatím bez koní malovaných Lintith, na ty pořád čekám a netuším, kdy se dočkám.
***
***
Asi bych měla začít od nejstaršího nepředstaveného, který dorazil někdy v dubnu: Almanzor, resinka od Brigitte Eberl, malovaná Sheryl Leisure. Je to maličký šampion, přišel s ním paklík NAN kart (karta, kterou dostávají koně za vysoké umístění v regionálních soutěžích, slouží jako jakási vstupenka do vyšších kol), které se datují od roku 2005. Je to takový splněný sen, nedokážu si představit, o kolik více už by se model mohl přiblížit mému ideálu - resinka, Eberl resinka, španělské plemeno a ještě v jedné z mých nej barev. I když pořád nemůžu uvěřit, že jsem za takového drobečka vážně dala čtyři tisíce, tenhle prcek si to do posledního grošíčku zaslouží.
***
***
Tohle je trochu staronový přírůstek. Resinku Silkwinda jsem měla už od zimy, a stihla jsem ji mezitím pořádně zpotvořit - když nepočítám, že jsem ho sundala z podstavce, ke kterému byl napevno, Wind zářil postupně celou paletou barev, od black flaxena, přes tmavého hnědáka, grošáka, až po tuhle barvičku, u které už i zůstane.
***
***
Nového, konečného kabátku i jména se dočkal i Hale. Coby percheron x shire cross ve světle grošované běli se na ranč zapsal coby Winterfell.
***
***
Můj první pokus o leoparda dopadlo docela úspěšně, a přestože leopardy nemusím, Falthvir už zůstal u nás.
***
***
Další staronováček je Sheridan, moje pony CMko. Na to, jak nemám ráda appaloosy, se jich u mně nějak moc hromadí, co? :)
***
***
Když postoupíme do novější, ne tak daleké minulost, z náročné várky 30 kusů modelů na přemal jsem se nakonec nedokázala rozloučit s šesti, a Remington je jedním z nich :)
***
***
Tím dalším je Brictom, CMko, u kterého se mohla podělat taková spousta věcí... ale vše nakonec víceméně vyšlo a velšan vypadá téměř tak, jak jsem si ho vysnila.
***
***
Dalším je Al-Qadir (ar. 'mocný), ohnivě ryzý hřebec araba, u kterého jsem zjistila, jak moc mě baví předělávat tenhle mold :D
***
***
Hitomi je ponička, která si své jméno zaslouží do poslední unce (pzn. Hitomi 'ta s krásnýma očima'). Silver bay se mi povedla, ale nejkrásnější jsou na ní vpravdě ty obrovské oči. Hitomi je CMko malého safari poníka, oproti Stone nebo Breyer poníkovi je drobnější a strašně roztomilá :)
***
***
Caden je z té šestice předposlední, malý rezavý strakatý poníček. Jméno znamená ve velštině 'bojovný' a možná sami vidíte, jak se hodí :D
***
***
Poslední ze šestice je pony kobylka Arian, můj první pokus o roan :)
***
***
Ani OF modely při rozšiřování sbírky nezůstanou stranou, samozřejmě. Kobylka 'Marwari' limitovaná tuším na 30ks se k nám dostala společně s DAHky. Dostala perské jméno Ranya a Sir Galahad se zaradoval :)
***
***
Fast Edi má konečně hříbátko! Na fotce s ním a samozřejmě i s tatínkem. Hnědá klisnička Faith se má k světu, je to malý nenechavý nezmar :)
***
***
Dalším DAH, které jsem si nakonec nechala v osobní sbírce, je dlouho vysněný Black Beauty. Původně jsem ho chtěla nechat udělat přes YCI, nicméně když v DAH nabídli můj oblíbený factory custom (švihající ocas, otočená hlava, dlouhá hříva), neváhala jsem dlouho. A nelituju - i přes (nebo možná právě pro) svou jednoduchost má Beauty své kouzlo. Momentálně na poličce čeká na svou lásku Ginger, kterou jsem si zadala k vyrobení do programu YCI.
***
***
A jako poslední nový tu je DAH na stejném FCM moldu jako Beauty, překrásný jemný cremello, který dostal jméno Seraphim. Jsem dost alergická na to, když tohohle andělského krasavce někdo zaměňuje s obyčejným stock RR v barvě cremello. Věřte, že je to propastný rozdíl. Seraphim stejně jako jeho kamarád Beauty čeká na YCI družku.
***
V současné době čekám jen na pár OF stablíků a samozřejmě resinky od Lin. Až obé přijde, sepíšu podobný článeček a zase uvedu nováčky, zatím se můžete těšit do příště na fotky celé sbírky a taky pár fotek nového bytu :)

10. července

10. july 2013 at 16:56 | Naervon |  Newsletter
Po delší době jsem zpět :) A zdá se, že projednou mám spoustu dobrých zpráv, tedy - pro mě dobrých. Sbírka se mi utěšeně rozrůstá, můj skill se štětcem se zlepšuje, nový byt je super (tedy až na to žádné místo k focení venku), pojedu na ALS... Co víc si přát? Leda tak aby se mi kupovali koně jako diví, ale to je snem každého, kdo si vylepšuje malováním rozpočet :)

A dokonce jsou ofi stránky zase o krok dál. Zrovna pracujeme na dodání údajů do databáze, profilky apod... až se pořídí doména, chci aby všechno bylo hotové :)

Dneska jsem dokonce poslala všechny objednané a zaplacené resty... a nechala na poště 1300,- za poštovné >.<

Nebudu se moc vykecávat, pár fotek CMek se ocitne brzo na facebooku, tady brzo přibyde článeček s fotkami nového bytu a momentálního stavu sbírky, a pomalu už sepisuju profilky nováčků :)
***

Customs For Sale

3. july 2013 at 16:53 | Naervon
***
***
***
***
***
***
***
***
***
***
***
***
***
***
***
***
***
***
***
***
***
***
***
***