December 2013

Jak je to se mnou, se sbírkou a blogem.

12. december 2013 at 17:05 | Naervon |  Newsletter
Skoro uplynul další rok, a já už sbírám dalo by se říct tři a půl roku. Vlastně tři roky, pokud chcete počítat pouze existenci blogu, a ten má 'narozeniny' 19. prosince.

Za tu dobu jsem prošla nesčetnou dávkou zkušeností, názorů, výměn názorů s ostatními (pár pěkně peprnými navrch), vkusů, nadějí i zklamání, radostí i doslova měsíci těšení se.

Tento rok se mi podařilo splnit si většinu přání, co jsem plánovala. Resinky u mě rozšířily řady, domov zde našli DAH a YCI koníci pospolu. Naopak OF stablíci a CMka se u mě ohřívají jen ti nejmilovanější. Dohromady už celá sbírka ani nepřesahuje počet 50 modýlků, a jsem za to ráda.

S konečnou platností jsem dospěla k názoru, že méně je prostě někdy více a kvantita kvalitu nikdy nepřeváží, alespoň ne na ranči Silverhooves - Starfall. Či spíš - utvrdila jsem se v něm, věděla jsem už dřív. Trochu mi to otevřelo oči, prodávat tolik koní. Přinutilo mě to daleko pečlivěji zvažovat a vybírat si. A hodlám pokračovat vytyčenou cestou. Honit se za svými grály. Vytvářet si své poklady v DAH a YCI programech i nadále. A doufat, že mi osud přihraje do ruky hledané resinky ve chvílích, kdy si je budu moct i dovolit, nejen na ně toužebně zírat.

Blíží se Vánoce, pro nás modeláře (alespoň pro ty s hobby tolerantnějšími rodiči/partnery) doba koním zaslíbená. Budu na tom nejinak, prozradím, že na Silverhooves Starfall přibydou taky nové přírůstky. Pokud vše půjde dobře, tak čtyři resinky, a někdy v lednu dva DAH chipsíci. Společně s DAHky přijede i poslední YCInka, Ginger. Black Beauty se na ni moc a moc těší :)

Když už mluvíme o YCI konících, dorazila (přímo sem) druhá kobylka. Je překrásná... Krásnějšího chipsíka jsem pravděpodobně neviděla (někteří z vás jste možná viděli její domácí fotky na fcb, ve Stone Horses skupině). Slibuju, že až v Brně hezky nasněží, pořídím pěkné fotky :) Utvrzuje mě v přesvědčení, že FCM programy Stona prostě vedou nad sériovou výrobou, a leckterý YCI je hezčí než mnoho OOAKů ze sítě. A rozhodně, pokud vyjdou finance a Stone otevře YCI program i pro 2014, plánuji další koníky.

Vánoce jsou pro mě časem samoty a klidu. Jak možná víte, jako každý rok zůstávám sama. A tentokrát mám fůru věcí k stihnutí, popravdě! Nudit se nebudu :) Mimo jiné, nemodelové věci, budu přemalovávat několik resinek (ne, nebojte, Santiago, Ashes a Altamira budou ušetření, stejně jako Almanzor a Adeenah - půjde o starší kousky) a dodělávat bodies, které se mi válí v šupleti. Což znamená povánoční prodej CMek! ^.^ Třeba budou mít větší úspěch než ta,co se doposud neprodala ;o)
A taky... s odstupem půldruhého roku hodlám znova sepsat Model challenge. Společně s profilky koní ji budu přednastavovat na leden. Hodlám tenhle blog o něco oživit :)

Tak, a to je ode mě prozatím (snad) vše. Pravděpodobně jsem na něco zapomněla. Ale asi to nebylo důležité :) Co budete mít pod stromkem vy? Jak se vám daří v e-rančování, i v opravdovém životě? Pište do komentářů, ráda si počtu... poslední dobou jsem ztratila kontakt i přehled s většinou sběratelské komunity.

Mějte se překrásně, užívejte předvánoční atmosféru v klidu a míru (nohy na stůl, jak nejde o život, jde o kulové) a čau :)